Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vernieuwde MacBook Pro verwacht bij productpresentatie Apple

Vernieuwde MacBook Pro verwacht bij productpresentatie Apple

CUPERTINO (ANP) - Liefhebbers van de nieuwste elektronische gadgets kunnen maandag hun hart ophalen. Apple kondigt tijdens zijn tweede "event" van dit najaar de nieuwste producten aan. Hoewel het formeel nog geheim is, verwachten veel kenners dat het Amerikaanse techconcern met een nieuwe versie van zijn MacBook Pro komt.

Als de mediaberichten kloppen, zou het voor het eerst in vijf jaar zijn dat Apple met een nieuw ontwerp voor zijn populaire notebook komt. Volgens persbureau Bloomberg gaat het om de eerste modellen van Apples krachtigste laptop die niet langer op chips van Intel draaien, maar op processoren die Apple zelf heeft ontwikkeld.

Die zelfontworpen chips presenteerde Apple in november vorig jaar al aan het grote publiek. Het bedrijf ontwikkelt ook al jaren eigen processors voor de iPhones en iPads. Eind 2022 zouden alle computers die Apple maakt gebruik moeten maken van de eigen chips.

Behalve over de nieuwe MacBook Pro wordt er ook gespeculeerd over een nieuw versie van de AirPods, de draadloze oordopjes die Apple in 2016 introduceerde. Het Apple Event wordt mogelijk overschaduwd door toenemende kritiek van werknemers op de gesloten cultuur van het bedrijf. Onder de noemer #AppleToo uiten personeelsleden sinds deze zomer onder meer hun ongenoegen over salarisverschillen en laks optreden tegen racisme of seksisme waarmee werknemers te maken krijgen.

Een van de grote voortrekkers van die beweging, Janneke Parrish, werd vorige week door Apple ontslagen. Volgens het bedrijf was dat wegens het lekken van vertrouwelijke informatie, maar Parrish ontkent dat. Vorige maand werd een andere kritische medewerker al ontslagen omdat ze de interne richtlijnen van het bedrijf niet zou zijn nagekomen.

Meer uit Financieel

Regering-Trump begint met terugbetaling miljarden aan importeurs

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De regering-Trump is bezig met het uitkeren van meer dan 35,5 miljard dollar aan importeurs die met succes een verzoek hebben ingediend om terugbetaling van invoerheffingen. Dat gebeurt nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof dit economische beleid van de president onwettig had verklaard.

1 uur geleden
Kwart meer omzet voor Alfen, verkoop oplaadsystemen gedaald

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft de opbrengsten in het eerste kwartaal van dit jaar met een kwart zien toenemen. De groei werd vooral gestuwd door meer verkopen van opslagsystemen voor elektriciteit en slimme elektriciteitsnetten. De verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's gingen echter verder omlaag, werd dinsdag bekend.

2 uur geleden
Fors verlies voor AEX, Prosus grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is dinsdag met een flink verlies de handel uitgegaan. Onzekerheid over het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran drukte de stemming op het Damrak. De Amerikaanse president Donald Trump zei dat het bestand "aan een zijden draadje" hangt. Volgens Iran mislukt het vredesproces als de VS niet akkoord gaan met een Iraans vredesvoorstel.

3 uur geleden
ASML en vakbonden willen minder gedwongen ontslagen

VELDHOVEN (ANP) - ASML en de vakbonden zijn een sociaal plan overeengekomen. Daarin is het uitgangspunt volgens alle partijen om zoveel mogelijk gedwongen ontslagen bij het bedrijf te voorkomen. De chipmachinemaker kondigde eind januari aan dat zo'n 1700 medewerkers met managementbanen ontslagen zouden worden. Dat aantal kan nog "honderden mensen" lager uitvallen, zegt een woordvoerster van ASML dinsdag.

3 uur geleden
Ondernemersorganisatie pleit voor uitstel Europese CO2-heffing

DEN HAAG (ANP) - Ondernemend Nederland (ONL) pleit ervoor dat het kabinet zich inzet om de Europese CO2-heffing uit te stellen. Volgens de ondernemersorganisatie komt het bedrijfsleven door deze extra heffing nog verder onder druk te staan.

3 uur geleden
H&M sluit distributiecentrum in België, 440 banen weg

GHLIN (ANP/BELGA) - H&M Logistics, de logistieke tak van de Zweedse moderetailer, sluit definitief het distributiecentrum in het Belgische Ghlin, in het zuiden van het land. Dat bevestigt vakbondsman Philippe Dumortier aan persbureau Belga. Daarmee gaan ongeveer 440 banen verloren.

4 uur geleden
eBay daalt op Wall Street na afwijzing bod GameStop

NEW YORK (ANP) - eBay ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De onlinemarktplaats heeft het overnamebod van bijna 56 miljard dollar van videogameketen GameStop afgewezen. Volgens voorzitter Paul Pressler van eBay is het bod van het veel kleinere GameStop niet geloofwaardig en niet aantrekkelijk. Beleggers waren al sceptisch over het bod, aangezien GameStop weinig informatie heeft gegeven over hoe het bedrijf de overname wil financieren.

5 uur geleden