Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vernieuwde MacBook Pro verwacht bij productpresentatie Apple

Vernieuwde MacBook Pro verwacht bij productpresentatie Apple

CUPERTINO (ANP) - Liefhebbers van de nieuwste elektronische gadgets kunnen maandag hun hart ophalen. Apple kondigt tijdens zijn tweede "event" van dit najaar de nieuwste producten aan. Hoewel het formeel nog geheim is, verwachten veel kenners dat het Amerikaanse techconcern met een nieuwe versie van zijn MacBook Pro komt.

Als de mediaberichten kloppen, zou het voor het eerst in vijf jaar zijn dat Apple met een nieuw ontwerp voor zijn populaire notebook komt. Volgens persbureau Bloomberg gaat het om de eerste modellen van Apples krachtigste laptop die niet langer op chips van Intel draaien, maar op processoren die Apple zelf heeft ontwikkeld.

Die zelfontworpen chips presenteerde Apple in november vorig jaar al aan het grote publiek. Het bedrijf ontwikkelt ook al jaren eigen processors voor de iPhones en iPads. Eind 2022 zouden alle computers die Apple maakt gebruik moeten maken van de eigen chips.

Behalve over de nieuwe MacBook Pro wordt er ook gespeculeerd over een nieuw versie van de AirPods, de draadloze oordopjes die Apple in 2016 introduceerde. Het Apple Event wordt mogelijk overschaduwd door toenemende kritiek van werknemers op de gesloten cultuur van het bedrijf. Onder de noemer #AppleToo uiten personeelsleden sinds deze zomer onder meer hun ongenoegen over salarisverschillen en laks optreden tegen racisme of seksisme waarmee werknemers te maken krijgen.

Een van de grote voortrekkers van die beweging, Janneke Parrish, werd vorige week door Apple ontslagen. Volgens het bedrijf was dat wegens het lekken van vertrouwelijke informatie, maar Parrish ontkent dat. Vorige maand werd een andere kritische medewerker al ontslagen omdat ze de interne richtlijnen van het bedrijf niet zou zijn nagekomen.

Meer uit Financieel

ABN AMRO verlaagt groeiverwachting economie om Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de bank zorgen de oorlog en de sterk gestegen energieprijzen voor pessimisme bij consumenten en terughoudendheid om geld uit te geven. Ook het vertrouwen van bedrijven wordt geraakt door het conflict.

6 uur geleden
Broadcom onderuit na resultaten, Dow-Jonesindex vestigt record

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met winsten gesloten, waarbij de Dow-Jonesindex een recordniveau bereikte. Beleggers reageerden aanvankelijk teleurgesteld op het kwartaalbericht van de grote chipfabrikant Broadcom, maar de aandelenkoersen van andere chipbedrijven herstelden gedurende de sessie enigszins.

8 uur geleden
Euroclear krijgt toegang tot berucht AI-model Mythos

BRUSSEL (ANP) - De Belgische financieel dienstverlener Euroclear krijgt toegang tot het AI-model Mythos van Anthropic. Dat bevestigt de grote afhandelaar van effectentransacties tegenover persbureau Belga. Mythos kan zwakke plekken in softwarebeveiliging razendsnel opsporen. Dat heeft tot grote zorgen geleid over de gevolgen als het systeem in verkeerde handen valt.

8 uur geleden
HSBC verdacht van hulp bij verduistering door centralebankbaas

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - HSBC wordt in Frankrijk verdacht van hulp aan de voormalige gouverneur van de Libanese centrale bank bij het wegsluizen van geld, meldden Franse financieel aanklagers. Ze beschuldigen de Zwitserse divisie van de bank van witwassen en betrokkenheid bij omkoping en verduistering.

10 uur geleden
Amsterdam gunt contract IT-diensten aan KPN voor meer autonomie

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam legt een aantal technische diensten in handen van het Nederlandse KPN, om zo minder afhankelijk te zijn van niet-Europese techbedrijven. KPN werkt momenteel met een Duits bedrijf aan een Europese soevereine cloud, als lokaal alternatief voor het opslaan van data.

12 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam herstelt van dreun voor chipfondsen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst de handel uitgegaan. Daarmee werkte hoofdgraadmeter AEX verliezen van eerder op de dag weg. De beurskoers van chipbedrijven stond aanvankelijk onder druk door tegenvallende prognoses van de Amerikaanse chipmaker Broadcom, maar de koers van zwaargewicht ASML herstelde op het Damrak.

12 uur geleden
EU past normen voor banken tijdelijk aan om concurrentiezorgen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie grijpt in om Europese banken te behoeden voor een concurrentienadeel door de invoering van strengere toezichtsnormen. Het dagelijks EU-bestuur stelde invoering van die nieuwe regels rondom kapitaalbuffers al twee keer uit door zorgen over het verschil met lossere Amerikaanse en Britse regels.

13 uur geleden