Vernieuwde MacBook Pro verwacht bij productpresentatie Apple
CUPERTINO (ANP) - Liefhebbers van de nieuwste elektronische gadgets kunnen maandag hun hart ophalen. Apple kondigt tijdens zijn tweede "event" van dit najaar de nieuwste producten aan. Hoewel het formeel nog geheim is, verwachten veel kenners dat het Amerikaanse techconcern met een nieuwe versie van zijn MacBook Pro komt.
Als de mediaberichten kloppen, zou het voor het eerst in vijf jaar zijn dat Apple met een nieuw ontwerp voor zijn populaire notebook komt. Volgens persbureau Bloomberg gaat het om de eerste modellen van Apples krachtigste laptop die niet langer op chips van Intel draaien, maar op processoren die Apple zelf heeft ontwikkeld.
Die zelfontworpen chips presenteerde Apple in november vorig jaar al aan het grote publiek. Het bedrijf ontwikkelt ook al jaren eigen processors voor de iPhones en iPads. Eind 2022 zouden alle computers die Apple maakt gebruik moeten maken van de eigen chips.
Behalve over de nieuwe MacBook Pro wordt er ook gespeculeerd over een nieuw versie van de AirPods, de draadloze oordopjes die Apple in 2016 introduceerde. Het Apple Event wordt mogelijk overschaduwd door toenemende kritiek van werknemers op de gesloten cultuur van het bedrijf. Onder de noemer #AppleToo uiten personeelsleden sinds deze zomer onder meer hun ongenoegen over salarisverschillen en laks optreden tegen racisme of seksisme waarmee werknemers te maken krijgen.
Een van de grote voortrekkers van die beweging, Janneke Parrish, werd vorige week door Apple ontslagen. Volgens het bedrijf was dat wegens het lekken van vertrouwelijke informatie, maar Parrish ontkent dat. Vorige maand werd een andere kritische medewerker al ontslagen omdat ze de interne richtlijnen van het bedrijf niet zou zijn nagekomen.
Meer uit Financieel
CUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
1 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een brede coalitie van winkeliersverenigingen en horecabrancheorganisaties is verbolgen dat het kabinet niets doet aan de hoge brandstofaccijnzen en de accijnzen op alcohol zelfs verder verhoogt. De coalitie 'Steun onze Grensregio's' vindt dat het kabinet een verkeerde koers heeft gekozen met het voorgestelde maatregelenpakket naar aanleiding van de Iranoorlog. "Wij hopen dat de Tweede Kamer wel oog heeft voor de leefbaarheid in de grensregio's en voor de inwoners en ondernemers daar."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders hoeven aanzienlijk minder in de uitbreiding van het elektriciteitsnet te investeren als het Rijk, provincies en gemeenten duidelijkere keuzes maken over het energiesysteem van de toekomst. Dat stelt de Autoriteit Consument & Markt. De ACM gaat daarover een brief sturen aan de minister van Klimaat en Groene Groei, waarin zij benadrukt dat politieke keuzes nodig zijn om onnodige kosten te voorkomen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Apple ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De iPhone-maker kondigde aan dat Tim Cook vanaf september stopt als topman. Hij wordt dan vervangen door John Ternus, de huidige baas van de hardwaredivisie van Apple. Ternus, die in 2001 begon bij het techconcern, werd al gezien als een waarschijnlijke opvolger van Cook. Het aandeel daalde 0,5 procent.
6 uur geleden