Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vernieuwde C2000 werkt na week nog niet goed, agenten bezorgd

Vernieuwde C2000 werkt na week nog niet goed, agenten bezorgd

UTRECHT (ANP) - Het vernieuwde communicatiesysteem C2000 voor de hulpverlening dat begin vorige week is ingevoerd, werkt nog niet overal goed. Vooral de portofoons, die politiemensen bij zich dragen om contact te houden, haperen. De politievakbond ACP en de centrale ondernemingsraad van de politie zijn bezorgd over de veiligheid van politiemensen op straat en trokken daarover dinsdag aan de bel bij de korpsleiding.

De korpsleiding erkent dat nog niet alle functionaliteiten overal goed werken. Omdat het zo'n omvangrijk systeem is, werd daar al rekening mee gehouden. Sindsdien wordt hard gewerkt aan technische aanpassingen en updates, aldus een woordvoerster. Op veel plekken gaat het volgens haar goed, maar onder meer in het oosten van Nederland doen zich nog onvolkomenheden voor. Op zulke plekken gaan agenten altijd met zijn tweeën op pad.

Gerrit van de Kamp van de ACP bevestigt dat dag en nacht hard wordt gewerkt om de euvels op te lossen. Maar het duurt nu al acht dagen en dit moet niet te lang meer duren, zegt hij. Het ministerie meldt alle meldingen serieus te nemen. Sinds de laatste updates, neemt het aantal meldingen nu af, aldus een woordvoerster van het departement.

Via C2000 communiceren 80.000 hulpverleners 24 uur per dag met elkaar en met de meldkamer.

Meer uit Binnenland

Hondius komt zondagochtend bij Tenerife, daarna naar Rotterdam

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.

1 uur geleden
Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

4 uur geleden
Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

5 uur geleden
Circa 29 opvarenden Hondius vliegen zondag naar Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.

5 uur geleden
Festival Amsterdam definitief afgelast, eis organisator afgewezen

AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.

7 uur geleden
Drie arrestaties bij demonstraties rond azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.

7 uur geleden
WHO-baas stelt bevolking Tenerife gerust over hantavirus

GENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.

9 uur geleden