Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vernieuwde C2000 werkt na week nog niet goed, agenten bezorgd

Vernieuwde C2000 werkt na week nog niet goed, agenten bezorgd

UTRECHT (ANP) - Het vernieuwde communicatiesysteem C2000 voor de hulpverlening dat begin vorige week is ingevoerd, werkt nog niet overal goed. Vooral de portofoons, die politiemensen bij zich dragen om contact te houden, haperen. De politievakbond ACP en de centrale ondernemingsraad van de politie zijn bezorgd over de veiligheid van politiemensen op straat en trokken daarover dinsdag aan de bel bij de korpsleiding.

De korpsleiding erkent dat nog niet alle functionaliteiten overal goed werken. Omdat het zo'n omvangrijk systeem is, werd daar al rekening mee gehouden. Sindsdien wordt hard gewerkt aan technische aanpassingen en updates, aldus een woordvoerster. Op veel plekken gaat het volgens haar goed, maar onder meer in het oosten van Nederland doen zich nog onvolkomenheden voor. Op zulke plekken gaan agenten altijd met zijn tweeën op pad.

Gerrit van de Kamp van de ACP bevestigt dat dag en nacht hard wordt gewerkt om de euvels op te lossen. Maar het duurt nu al acht dagen en dit moet niet te lang meer duren, zegt hij. Het ministerie meldt alle meldingen serieus te nemen. Sinds de laatste updates, neemt het aantal meldingen nu af, aldus een woordvoerster van het departement.

Via C2000 communiceren 80.000 hulpverleners 24 uur per dag met elkaar en met de meldkamer.

Meer uit Binnenland

MOB: coalitieakkoord heilloze voortzetting van falend beleid

NIJMEGEN (ANP) - Voorzitter Johan Vollenbroek van Mobilisation for the Environment (MOB) vindt het nieuwe coalitieakkoord van D66, VVD en CDA "een heilloze voortzetting van falend beleid".

13 uur geleden
Brand woedt in bedrijfspand in Zuid-Hollandse Alblasserdam

ALBLASSERDAM (ANP) - In het Zuid-Hollandse Alblasserdam woedt een brand in een bedrijfspand, meldt de veiligheidsregio. Die adviseert omwonenden om ramen en deuren te sluiten wegens rookontwikkeling.

23 uur geleden
Politie houdt verdachte van steekpartij aan en lost schot

SPRANG-CAPELLE (ANP) - De politie heeft zaterdag in het Brabantse Sprang-Capelle een verdachte aangehouden die wordt verdacht van poging tot doodslag of moord. Bij de aanhouding werd een schot gelost, maar niemand raakte gewond.

1 dag geleden
Zo'n 2000 demonstranten op Malieveld tegen het Iraanse regime

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer tweeduizend mensen demonstreren zaterdagmiddag op het Malieveld in Den Haag tegen het Iraanse regime. Er klinkt muziek en ze dragen protestborden mee met teksten als 'Down with the islamic republic in Iran' en 'End the dictatorship in Iran'. Ook hebben de demonstranten de oude Iraanse vlag mee, een groen-wit-rode vlag met in het midden een leeuw met zwaard die tot 1979 werd gebruikt.

1 dag geleden
ProRail plaatst dit jaar ruim 280 slimme camera's langs het spoor

UTRECHT (ANP) - ProRail vervangt dit jaar 288 camera's langs het spoor door nieuwe, slimme camera's. Ook gaat de spoorwegbeheerder drones testen die zelfstandig kunnen vliegen en beelden kunnen analyseren. Dit moet ervoor zorgen dat sneller gereageerd kan worden op gevaarlijke situaties, zoals mensen die op het spoor lopen of stilgevallen voertuigen bij overwegen. "Dat maakt het spoor veiliger en zorgt voor minder storingen en vertragingen", aldus ProRail.

1 dag geleden
Nederland verantwoordt zich volgende week over VN-vrouwenverdrag

GENÈVE (ANP) - Nederland moet zich vrijdag verantwoorden op een hoorzitting van het comité dat erop toeziet dat het VN-vrouwenverdrag wordt nageleefd. In maart doet het comité dan aanbevelingen die Nederland moet volgen om vrouwenrechten te verbeteren.

1 dag geleden
Oud hoofdkantoor Aegon wordt hoofdkwartier cyberveiligheid

DEN HAAG (ANP) - Het voormalige hoofdkantoor van verzekeraar Aegon in Den Haag wordt omgebouwd tot een nationaal centrum voor digitale veiligheid. In dat House of Cyber moeten onder meer het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) van het ministerie van Justitie en Veiligheid, onderzoeksinstituut TNO en het ministerie van Defensie gaan samenwerken.

1 dag geleden