Vernieuwd museum over nijntje geopend
UTRECHT (ANP) - In Utrecht is woensdagmiddag het vernieuwde museum over nijntje officieel geopend, het wereldberoemde konijntje ontworpen door wijlen Dick Bruna. Het publiek kan er vanaf donderdag terecht. Het museum is in de eerste plaats bedoeld als leuk en leerzaam voor peuters en kleuters.
Het nijntje museum is bijna verdubbeld in oppervlakte. Er zijn nu ook een nijntje museumcafé, een 360 gradenprojectie (met een voorstelling over boris beer) en nieuwe themaruimtes over 'de boerderij van jan' en 'de winkel van betje'.
Het museum is geheel rolstoelvriendelijk en er is rekening gehouden met kinderen met een visuele of auditieve beperking. "Prikkelgevoelige kinderen kunnen tot rust komen in een van de prikkelarme cabines", aldus een woordvoerster. Onder meer de VriendenLoterij, het VSB Fonds en het Fonds Kindercultuurfonds droegen bij aan de kosten voor de veranderingen en vernieuwingen.
De boekjes over nijntje zijn in veel landen uitgegeven. In het buitenland heet het figuurtje meestal miffy.
Meer uit Binnenland
WEZEP (ANP) - Bij het ongeluk tussen de touringcar en de bestelbus op de A28 bij Wezep hebben er "heel veel engeltjes op schouders gezeten", zegt burgemeester Tanja Haseloop-Amsing van de gemeente Oldebroek, waar Wezep onder valt. "Dit had nog veel erger kunnen aflopen."
22 minuten geledenWEZEP (ANP) - In een update rond 11.00 uur meldt de politie dat bij het ongeval op de A28 maandagochtend zestien mensen gewond zijn geraakt. Eerder was sprake van acht mensen met letsel.
25 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De NPO "respecteert" het besluit van omroep AVROTROS om niet mee te doen aan de aankomende editie van het Eurovisie Songfestival. Wel vindt de NPO het "heel jammer", zei een woordvoerder maandag tegen het ANP.
1 uur geledenSCHÖNBERG (ANP) - Een openbare school uit de Duitse gemeente Probstei meldt dat de bus die eerder betrokken raakte bij een ongeluk op de A28 leerlingen van die school vervoerde. Het zou gaan om 54 leerlingen en vier leerkrachten die onderweg waren naar Parijs. Er zijn geen aanwijzingen dat er levensbedreigende verwondingen zijn, aldus de school.
1 uur geledenWEZEP (ANP) - Ongeveer 40 tot 45 Duitse scholieren worden opgevangen in een sporthal in Wezep, meldt de veiligheidsregio. Zij zaten in de touringcar die maandagochtend betrokken was bij een ongeluk op de A28. Veel van hen raakten lichtgewond en zijn eerst nagekeken in de brandweerkazerne van de Gelderse plaats. Daarna gaan ze naar de Erica Terpstrahal.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS ziet volgend jaar opnieuw af van deelname aan het Eurovisie Songfestival. De omroep ziet nog te weinig aanknopingspunten om weer deel te nemen, heeft de omroep maandag bekendgemaakt.
2 uur geledenWEZEP (ANP) - De politie is op de A28 kort na 09.00 uur volop bezig met onderzoek naar het ongeluk dat op de snelweg plaatsvond tussen een touringcar en een bestelbus. De touringcar en de bestelbus liggen enkele honderden meters uit elkaar en elk op een andere weghelft, ziet een ANP-fotograaf.
2 uur geleden