Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vernieuwd Jong Oranje begint EK-kwalificatie met zege op Moldavië

Vernieuwd Jong Oranje begint EK-kwalificatie met zege op Moldavië

WAALWIJK (ANP) - Jong Oranje is de kwalificatiecyclus voor het EK van 2025 in Slowakije begonnen met een overwinning op de leeftijdsgenoten uit Moldavië. In Waalwijk zorgden Dirk Proper, Isaac Babadi en Million Manhoef met hun goals voor het verschil: 3-0. Dinsdag wacht een uitduel met Noord-Macedonië.

De nieuwe bondscoach Michael Reiziger, opvolger van de na het EK vertrokken Erwin van de Looi, had een basisplaats voor liefst zeven debutanten in petto: Calvin Raatsie (FC Utrecht), Rav van den Berg (Middlesbrough), Jorrel Hato (Ajax), Babadi (PSV), Emanuel Emegha (Strasbourg), Sontje Hansen (NEC) en Ruben van Bommel (AZ).

In de beginfase van het duel trok Jong Oranje het initiatief naar zich toe, zonder tot echt uitgespeelde kansen te komen. Babadi en Emegha kregen daarna wel mogelijkheden, maar de Moldaviërs hielden met enig fortuin stand.

Eerste doelpunt

Middenvelder Proper vestigde vervolgens de aandacht op zich. Na ruim een half uur haalde de NEC'er met links uit, maar de Moldavische doelman Silviu Șmalenea tikte de bal naast. Proper had op slag van rust wel succes. Na een actie van Sontje Hansen op rechts schoot hij de bal met links beheerst in de verre hoek: 1-0.

Reiziger gunde in Waalwijk meer spelers hun debuut, onder wie Youri Baas (NEC) en Noah Ohio (Standard Luik). De invallers zagen Babadi halverwege de tweede helft de marge verdubbelen met een rake schuiver. Million Manhoef, halverwege in het veld gekomen voor Hansen, rondde ruim een kwartier voor tijd de mooiste aanval van Jong Oranje af: 3-0.

Het team van Reiziger moet in een groep met Zweden, Georgië, Noord-Macedonië, Moldavië en Gibraltar kwalificatie afdwingen voor het EK 2025 in Slowakije. Jong Oranje speelt dinsdag uit tegen Noord-Macedonië, dat vrijdagavond met 1-0 won bij Zweden.

Meer uit Voetbal

Sc Heerenveen klopt Volendam en is zeker van Europese play-offs

VOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.

51 minuten geleden
Van Persie houdt tegen Fortuna vast aan dezelfde elf basisspelers

SITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.

1 uur geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

16 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

16 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

16 uur geleden
Ajax en PSV spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).

17 uur geleden
Wedstrijd tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd om onweer

NIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.

18 uur geleden