Vernieuwd Jong Oranje begint EK-kwalificatie met zege op Moldavië
WAALWIJK (ANP) - Jong Oranje is de kwalificatiecyclus voor het EK van 2025 in Slowakije begonnen met een overwinning op de leeftijdsgenoten uit Moldavië. In Waalwijk zorgden Dirk Proper, Isaac Babadi en Million Manhoef met hun goals voor het verschil: 3-0. Dinsdag wacht een uitduel met Noord-Macedonië.
De nieuwe bondscoach Michael Reiziger, opvolger van de na het EK vertrokken Erwin van de Looi, had een basisplaats voor liefst zeven debutanten in petto: Calvin Raatsie (FC Utrecht), Rav van den Berg (Middlesbrough), Jorrel Hato (Ajax), Babadi (PSV), Emanuel Emegha (Strasbourg), Sontje Hansen (NEC) en Ruben van Bommel (AZ).
In de beginfase van het duel trok Jong Oranje het initiatief naar zich toe, zonder tot echt uitgespeelde kansen te komen. Babadi en Emegha kregen daarna wel mogelijkheden, maar de Moldaviërs hielden met enig fortuin stand.
Eerste doelpunt
Middenvelder Proper vestigde vervolgens de aandacht op zich. Na ruim een half uur haalde de NEC'er met links uit, maar de Moldavische doelman Silviu Șmalenea tikte de bal naast. Proper had op slag van rust wel succes. Na een actie van Sontje Hansen op rechts schoot hij de bal met links beheerst in de verre hoek: 1-0.
Reiziger gunde in Waalwijk meer spelers hun debuut, onder wie Youri Baas (NEC) en Noah Ohio (Standard Luik). De invallers zagen Babadi halverwege de tweede helft de marge verdubbelen met een rake schuiver. Million Manhoef, halverwege in het veld gekomen voor Hansen, rondde ruim een kwartier voor tijd de mooiste aanval van Jong Oranje af: 3-0.
Het team van Reiziger moet in een groep met Zweden, Georgië, Noord-Macedonië, Moldavië en Gibraltar kwalificatie afdwingen voor het EK 2025 in Slowakije. Jong Oranje speelt dinsdag uit tegen Noord-Macedonië, dat vrijdagavond met 1-0 won bij Zweden.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Het kleine Paris FC heeft in de laatste speelronde voor een stunt gezorgd door landskampioen Paris Saint-Germain te verslaan. In het Stade Jean-Bouin won de ploeg met 2-1, na twee late doelpunten, van PSG, dat op 30 mei in Boedapest de finale van de Champions League speelt tegen Arsenal.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Eintracht Frankfurt heeft afscheid genomen van trainer Albert Riera. De Duitse club maakte zondagavond bekend dat de club en de 44-jarige trainer per direct uit elkaar gaan.
4 uur geledenBRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
6 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
6 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
7 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
7 uur geleden