Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vernieuwd Jong Oranje begint EK-kwalificatie met zege op Moldavië

Vernieuwd Jong Oranje begint EK-kwalificatie met zege op Moldavië

WAALWIJK (ANP) - Jong Oranje is de kwalificatiecyclus voor het EK van 2025 in Slowakije begonnen met een overwinning op de leeftijdsgenoten uit Moldavië. In Waalwijk zorgden Dirk Proper, Isaac Babadi en Million Manhoef met hun goals voor het verschil: 3-0. Dinsdag wacht een uitduel met Noord-Macedonië.

De nieuwe bondscoach Michael Reiziger, opvolger van de na het EK vertrokken Erwin van de Looi, had een basisplaats voor liefst zeven debutanten in petto: Calvin Raatsie (FC Utrecht), Rav van den Berg (Middlesbrough), Jorrel Hato (Ajax), Babadi (PSV), Emanuel Emegha (Strasbourg), Sontje Hansen (NEC) en Ruben van Bommel (AZ).

In de beginfase van het duel trok Jong Oranje het initiatief naar zich toe, zonder tot echt uitgespeelde kansen te komen. Babadi en Emegha kregen daarna wel mogelijkheden, maar de Moldaviërs hielden met enig fortuin stand.

Eerste doelpunt

Middenvelder Proper vestigde vervolgens de aandacht op zich. Na ruim een half uur haalde de NEC'er met links uit, maar de Moldavische doelman Silviu Șmalenea tikte de bal naast. Proper had op slag van rust wel succes. Na een actie van Sontje Hansen op rechts schoot hij de bal met links beheerst in de verre hoek: 1-0.

Reiziger gunde in Waalwijk meer spelers hun debuut, onder wie Youri Baas (NEC) en Noah Ohio (Standard Luik). De invallers zagen Babadi halverwege de tweede helft de marge verdubbelen met een rake schuiver. Million Manhoef, halverwege in het veld gekomen voor Hansen, rondde ruim een kwartier voor tijd de mooiste aanval van Jong Oranje af: 3-0.

Het team van Reiziger moet in een groep met Zweden, Georgië, Noord-Macedonië, Moldavië en Gibraltar kwalificatie afdwingen voor het EK 2025 in Slowakije. Jong Oranje speelt dinsdag uit tegen Noord-Macedonië, dat vrijdagavond met 1-0 won bij Zweden.

Meer uit Voetbal

Trainer Farioli met Porto naar kwartfinale Europa League

PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.

11 uur geleden
Aanvoerder Mijnans is trots op AZ na eclatante zege in Praag

PRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.

11 uur geleden
AZ declasseert Sparta Praag (0-4) en staat in kwartfinale

PRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).

11 uur geleden
SC Freiburg en Celta de Vigo naar kwartfinale Europa League

FREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.

12 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen heldenonthaal in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".

12 uur geleden
AZ begint met buitenspeler Daal tegen Sparta Praag

PRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.

13 uur geleden
FIFA: elk vrouwenteam minimaal één vrouwelijke coach

ZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.

14 uur geleden