Vernieuwd Jong Oranje begint EK-kwalificatie met zege op Moldavië
WAALWIJK (ANP) - Jong Oranje is de kwalificatiecyclus voor het EK van 2025 in Slowakije begonnen met een overwinning op de leeftijdsgenoten uit Moldavië. In Waalwijk zorgden Dirk Proper, Isaac Babadi en Million Manhoef met hun goals voor het verschil: 3-0. Dinsdag wacht een uitduel met Noord-Macedonië.
De nieuwe bondscoach Michael Reiziger, opvolger van de na het EK vertrokken Erwin van de Looi, had een basisplaats voor liefst zeven debutanten in petto: Calvin Raatsie (FC Utrecht), Rav van den Berg (Middlesbrough), Jorrel Hato (Ajax), Babadi (PSV), Emanuel Emegha (Strasbourg), Sontje Hansen (NEC) en Ruben van Bommel (AZ).
In de beginfase van het duel trok Jong Oranje het initiatief naar zich toe, zonder tot echt uitgespeelde kansen te komen. Babadi en Emegha kregen daarna wel mogelijkheden, maar de Moldaviërs hielden met enig fortuin stand.
Eerste doelpunt
Middenvelder Proper vestigde vervolgens de aandacht op zich. Na ruim een half uur haalde de NEC'er met links uit, maar de Moldavische doelman Silviu Șmalenea tikte de bal naast. Proper had op slag van rust wel succes. Na een actie van Sontje Hansen op rechts schoot hij de bal met links beheerst in de verre hoek: 1-0.
Reiziger gunde in Waalwijk meer spelers hun debuut, onder wie Youri Baas (NEC) en Noah Ohio (Standard Luik). De invallers zagen Babadi halverwege de tweede helft de marge verdubbelen met een rake schuiver. Million Manhoef, halverwege in het veld gekomen voor Hansen, rondde ruim een kwartier voor tijd de mooiste aanval van Jong Oranje af: 3-0.
Het team van Reiziger moet in een groep met Zweden, Georgië, Noord-Macedonië, Moldavië en Gibraltar kwalificatie afdwingen voor het EK 2025 in Slowakije. Jong Oranje speelt dinsdag uit tegen Noord-Macedonië, dat vrijdagavond met 1-0 won bij Zweden.
Meer uit Voetbal
VELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft tegen NAC Breda een belangrijke zege geboekt in de strijd tegen degradatie. De nummer 17 van de Eredivisie won met 3-0 van de concurrent, die één plaats hoger op de ranglijst staat. Telstar heeft 21 punten, 1 punt minder dan NAC.
2 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."
7 uur geledenNYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine is niet fit genoeg om zaterdag met PSV in actie te komen tegen Heracles Almelo. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag tijdens een persconferentie. In het Champions League-duel met Newcastle United in januari viel de verdediger geblesseerd uit, kort nadat hij was teruggekeerd van de Afrika Cup.
7 uur geledenNYON (ANP) - Real Madrid en Manchester City treffen elkaar in de achtste finale van de Champions League. De Spaanse recordwinnaar en de winnaar van 2023 uit Engeland speelden vorig jaar ook tegen elkaar in de knock-outfase van het toernooi. Toen won Real Madrid over twee wedstrijden met 6-3.
9 uur geleden