Vernieuwd Jong Oranje begint EK-kwalificatie met zege op Moldavië
WAALWIJK (ANP) - Jong Oranje is de kwalificatiecyclus voor het EK van 2025 in Slowakije begonnen met een overwinning op de leeftijdsgenoten uit Moldavië. In Waalwijk zorgden Dirk Proper, Isaac Babadi en Million Manhoef met hun goals voor het verschil: 3-0. Dinsdag wacht een uitduel met Noord-Macedonië.
De nieuwe bondscoach Michael Reiziger, opvolger van de na het EK vertrokken Erwin van de Looi, had een basisplaats voor liefst zeven debutanten in petto: Calvin Raatsie (FC Utrecht), Rav van den Berg (Middlesbrough), Jorrel Hato (Ajax), Babadi (PSV), Emanuel Emegha (Strasbourg), Sontje Hansen (NEC) en Ruben van Bommel (AZ).
In de beginfase van het duel trok Jong Oranje het initiatief naar zich toe, zonder tot echt uitgespeelde kansen te komen. Babadi en Emegha kregen daarna wel mogelijkheden, maar de Moldaviërs hielden met enig fortuin stand.
Eerste doelpunt
Middenvelder Proper vestigde vervolgens de aandacht op zich. Na ruim een half uur haalde de NEC'er met links uit, maar de Moldavische doelman Silviu Șmalenea tikte de bal naast. Proper had op slag van rust wel succes. Na een actie van Sontje Hansen op rechts schoot hij de bal met links beheerst in de verre hoek: 1-0.
Reiziger gunde in Waalwijk meer spelers hun debuut, onder wie Youri Baas (NEC) en Noah Ohio (Standard Luik). De invallers zagen Babadi halverwege de tweede helft de marge verdubbelen met een rake schuiver. Million Manhoef, halverwege in het veld gekomen voor Hansen, rondde ruim een kwartier voor tijd de mooiste aanval van Jong Oranje af: 3-0.
Het team van Reiziger moet in een groep met Zweden, Georgië, Noord-Macedonië, Moldavië en Gibraltar kwalificatie afdwingen voor het EK 2025 in Slowakije. Jong Oranje speelt dinsdag uit tegen Noord-Macedonië, dat vrijdagavond met 1-0 won bij Zweden.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft begrip voor de supporters die Real Madrid uitfloten na de nederlaag tegen Manchester City in de Champions League (1-2). "Dat kan gebeuren als je in eigen huis verliest", zei hij op een persconferentie na het duel. "Er waren ook momenten dat ze ons wel steunden."
10 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Manchester City in de Champions League verloren (1-2). De club verspeelde zonder de geblesseerde sterspeler Kylian Mbappé een voorsprong. Trainer Xabi Alonso moet er rekening mee houden dat de kritiek op zijn functioneren zal toenemen.
9 uur geledenBAKOE (ANP) - Ajax is van de 'hatelijke nul' af in de Champions League. De club knokte zich met veel andere spelers dan in de laatste duels naar een zege op Qarabag in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan (2-4).
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste punten in de Champions League binnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg Qarabag in Bakoe (2-4), de hoofdstad van Azerbeidzjan.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord kan voorlopig niet beschikken over Sem Steijn. De aanvoerder viel zaterdag in de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle (6-1) als invaller uit met een hamstringblessure. "Dat valt gewoon heel erg tegen. Je moet denken aan zo'n zes weken", meldde trainer Robin van Persie woensdag op een persconferentie in Boekarest. Feyenoord speelt donderdag in de Roemeense hoofdstad tegen FCSB in de Europa League.
12 uur geledenBAKOE (ANP) - Interim-trainer Fred Grim van Ajax heeft Rayane Bounida gedisciplineerd gestraft. De aanvaller ontbreekt in de basisformatie voor het uitduel met Qarabag in de Champions League omdat hij eerder op de dag te laat was.
12 uur geledenBAKOE (ANP) - Sean Steur begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen Qarabag in de Champions League. De 17-jarige middenvelder vervangt Kenneth Taylor, die door een enkelblessure niet inzetbaar is in Bakoe.
14 uur geleden