Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vermoorde cabaretier Pisuisse krijgt weer ereplek in Kurhaus

Vermoorde cabaretier Pisuisse krijgt weer ereplek in Kurhaus

SCHEVENINGEN (ANP) - De in 1927 als gevolg van een liefdesdrama vermoorde Nederlandse cabaretier Jean-Louis Pisuisse krijgt dinsdag weer een plek op de plaats waar hij vaak optrad, het Kurhaus in Scheveningen. De zanger van onder meer het beroemde lied Mensch, durf te leven is daar dan weer te zien op een meer dan levensgroot schilderij, dat jaren zoek was, maar weer werd gevonden en inmiddels is opgeknapt. Het portret werd na zijn spraakmakende dood speciaal voor het Kurhaus vervaardigd door Han van Meegeren, die later ook nog de tongen losmaakte: de schilder zou na de oorlog tot een jaar cel veroordeeld worden wegens het in omloop brengen van valse Vermeers.

Pisuisse was één van de grootste Nederlandse sterren van zijn tijd. Op de dag van zijn dood wilde hij met zijn derde vrouw, de zangeres Jenny Gilliams, het Rembrandtplein in Amsterdam oversteken, na een etentje in hotel Schiller. Gilliams had kort een relatie gehad met Tjakko Kuiper, net als zij ook lid van het gezelschap van Pisuisse. Zanger Kuiper kon niet verkroppen dat ze voor 'Piesje' had gekozen. Hij stelde zich die 26e november op achter het beeld van Rembrandt en schoot het paar neer met een Duits legerpistool. Hij had eigenlijk op Jenny gericht, maar Jean-Louis sprong vergeefs voor haar om haar te beschermen en werd ook geraakt. Kuiper sloeg vervolgens de hand aan zichzelf en stierf ter plekke. Pisuisse en zijn vrouw overleden korte tijd later elders in Amsterdam.

De begrafenis van het paar in Den Haag was een groots evenement, waarvoor velen uitliepen. Onder de vele prominente treurgasten was ook Louis Davids, een van de bekendste collega's van Pisuisse. Het Kurhaus kreeg het schilderij het jaar erop van Eline Pisuisse, een dochter uit het eerste huwelijk van de vermoorde cabaretier, en muzikant Henk Stuurop, die ook deel uitmaakte van de groep van de omgebrachte ster. Het schilderij bleek zich recent te bevinden in een ruimte waar het inmiddels opgeheven Beheerskantoor Scheveningen (BKS) spullen bewaarde.

Het Kurhaus had vroeger een rijke podiumtraditie. Sterren van naam en faam traden er op, variërend van Marlène Dietrich tot de Rolling Stones, wier concert in 1964 moest worden gestopt omdat de zaal letterlijk werd afgebroken door wild geworden fans.

Meer uit Binnenland

Twintigers slachtoffers fatale ongeluk na achtervolging Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft de identiteit van de vier inzittenden van het fatale ongeluk na een korte politieachtervolging donderdag in Den Haag bekendgemaakt. Allen komen uit Den Haag. De bestuurder was een 24-jarige man, hij overleed. Ook overleden twee vrouwen van 21 en 20 jaar. Een 21-jarige vrouw raakte gewond.

48 minuten geleden
OM in beroep tegen moeder die dochters mishandelde

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de straf die een moeder uit Apeldoorn kreeg voor het ruim twintig jaar mishandelen van haar vier dochters. Het OM had tien jaar cel geëist, de rechtbank gaf haar maandag tien maanden cel.

2 uur geleden
NPO zendt ook zonder Nederlandse deelname songfestival uit

HILVERSUM (ANP) - De NPO zendt in mei het Eurovisie Songfestival uit op NPO 1, ook nu omroep AVROTROS heeft besloten om in 2026 niet deel te nemen aan de editie in Wenen. Dat meldt de NPO vrijdag.

2 uur geleden
Rotterdammer (78) vast voor seksueel misbruik Filipijnse kinderen

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft deze week een 78-jarige man in Rotterdam opgepakt op verdenking van seksueel misbruik van kinderen in de Filipijnen en het livestreamen daarvan. Hij had volgens het Openbaar Ministerie contact met een Filipijnse vrouw die de livestreams voor hem regelde. De Filipijnse politie arresteerde haar in oktober en bevrijdde toen vier kinderen uit de misbruiksituatie.

3 uur geleden
Greenpeace en Frisse Wind doen aangifte tegen Tata Steel

IJMUIDEN (ANP) - Greenpeace en stichting Frisse Wind doen vrijdag bij het Openbaar Ministerie aangifte tegen Tata Steel, laten de organisaties weten. Volgens een recent verslag van de omgevingsdienst is vorig jaar een hogere uitstoot van bepaalde stoffen gemeten door het staalbedrijf in IJmuiden.

5 uur geleden
SWOV: aantal verkeersdoden neemt komende jaren flink toe

DEN HAAG (ANP) - Als het huidige beleid wordt voortgezet, stijgt het aantal verkeersslachtoffers de komende decennia sterk. Het verwachte aantal verkeersdoden ligt in 2040 dan tussen de 720 en 760, tegenover 675 in 2024. Dat staat in een rapport van het Instituut voor Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV).

6 uur geleden
NPO respecteert besluit AVROTROS om songfestival te mijden

HILVERSUM (ANP) - De NPO respecteert het besluit van AVROTROS om in 2026 niet deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival in Wenen. Dat laat een woordvoerder donderdagavond weten. "We onderzoeken op dit moment de mogelijkheden om het Eurovisie Songfestival alsnog bij de Nederlandse kijkers te brengen en hopen daar snel op terug te komen", meldt de NPO.

19 uur geleden