Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Vermogensbeheerders moeten schulden arme landen kwijtschelden'

'Vermogensbeheerders moeten schulden arme landen kwijtschelden'

LONDEN (ANP/RTR) - De grootste private vermogensbeheerders ter wereld moeten de schulden van arme landen kwijtschelden, zodat die landen beter om kunnen gaan met de economische gevolgen van de coronacrisis. Dat zegt een groep van organisaties die actief zijn met bijvoorbeeld ontwikkelingswerk, hulpverlening en goede doelen.

Het gaat om de groep European Network on Debt and Development (Eurodad), die bestaat uit vijftig maatschappelijke organisaties. Landen van de G20 hebben schuldbetalingen van arme landen tijdelijk opgeschort in verband met de pandemie, maar private schuldeisers krijgen nog steeds betaald bij aflossingen van leningen. Het gaat bijvoorbeeld om grote vermogensbeheerders als BlackRock, Pimco, JPMorgan Chase en AllianceBernstein.

De organisaties zeggen dat de hoge schuldenlast van arme landen zorgt voor sociale, politieke en economische onrust met menselijk lijden tot gevolg. Die onrust zal nog verder gaan toenemen, zo waarschuwen ze. De problemen zijn het meest acuut in landen ten zuiden van de Sahara, aldus het rapport.

De schuldenlast van de 62 onderzochte landen bij private schuldeisers zou rond de 691 miljard dollar liggen. De komende vijf jaar zouden die landen ongeveer 330 miljard dollar kwijt zijn aan aflossingen bij die crediteuren. Overigens krijgen vermogensbeheerders momenteel geen schuldbetalingen meer van Argentiniƫ, Ecuador, Libanon, Belize en Zambia omdat die landen niet langer kunnen voldoen aan hun verplichtingen vanwege grote economische problemen.

Meer uit Financieel

Musk eist megaschadevergoeding van OpenAI en Microsoft

OAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiƫle hulp heeft gekregen van Microsoft.

1 uur geleden
FT: Carglass-moederbedrijf Belron werkt aan plannen beursgang

LONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.

2 uur geleden
Recordstroomverbruik China door elektrisch rijden en datacenters

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.

3 uur geleden
KLM vliegt rond Winterspelen met grotere vliegtuigen naar Milaan

SCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.

4 uur geleden
Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

11 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

13 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

14 uur geleden