Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Vermogensbeheerders moeten schulden arme landen kwijtschelden'

'Vermogensbeheerders moeten schulden arme landen kwijtschelden'

LONDEN (ANP/RTR) - De grootste private vermogensbeheerders ter wereld moeten de schulden van arme landen kwijtschelden, zodat die landen beter om kunnen gaan met de economische gevolgen van de coronacrisis. Dat zegt een groep van organisaties die actief zijn met bijvoorbeeld ontwikkelingswerk, hulpverlening en goede doelen.

Het gaat om de groep European Network on Debt and Development (Eurodad), die bestaat uit vijftig maatschappelijke organisaties. Landen van de G20 hebben schuldbetalingen van arme landen tijdelijk opgeschort in verband met de pandemie, maar private schuldeisers krijgen nog steeds betaald bij aflossingen van leningen. Het gaat bijvoorbeeld om grote vermogensbeheerders als BlackRock, Pimco, JPMorgan Chase en AllianceBernstein.

De organisaties zeggen dat de hoge schuldenlast van arme landen zorgt voor sociale, politieke en economische onrust met menselijk lijden tot gevolg. Die onrust zal nog verder gaan toenemen, zo waarschuwen ze. De problemen zijn het meest acuut in landen ten zuiden van de Sahara, aldus het rapport.

De schuldenlast van de 62 onderzochte landen bij private schuldeisers zou rond de 691 miljard dollar liggen. De komende vijf jaar zouden die landen ongeveer 330 miljard dollar kwijt zijn aan aflossingen bij die crediteuren. Overigens krijgen vermogensbeheerders momenteel geen schuldbetalingen meer van Argentinië, Ecuador, Libanon, Belize en Zambia omdat die landen niet langer kunnen voldoen aan hun verplichtingen vanwege grote economische problemen.

Meer uit Financieel

Westerse sancties zitten Russische lng-ambities dwars

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische ambities om de jaarlijkse productie van vloeibaar gemaakt aardgas, ook wel bekend als lng, te verdrievoudigen zijn met enkele jaren uitgesteld. Dat komt door de internationale sancties tegen Rusland, heeft de Russische vicepremier Alexander Novak laten weten.

1 uur geleden
Syrië begint met verwisselen bankbiljetten uit Assad-tijdperk

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Syrië begint op 1 januari met het verwisselen van oude bankbiljetten uit de tijd van het Assad-regime. Dat heeft de Syrische centrale bank aangekondigd. Op sommige van de huidige biljetten van het Syrische pond staan de afgezette dictator Bashar al-Assad en zijn vader Hafez, die decennialang over het land regeerden, zelf nog afgebeeld.

1 uur geleden
Zakenkrant: topwijnen terug op niveau van 2020 na verkoopgolf

PARIJS (ANP) - De markt voor dure bourgognes, bordeaux en andere topwijnen stevent af op het derde jaar op rij met verliezen. Dat komt doordat de importheffingen van de regering-Trump Amerikaanse kopers afschrikten en beleggers hun geld liever steken in andere beleggingen, zoals aandelen en goud.

20 uur geleden
Spaargeld in Duitsland blijft in waarde dalen door lage rente

FRANKFURT (ANP/DPA) - Duitsers zullen naar verwachting tot minstens halverwege 2026 zien dat hun spaargeld in waarde daalt, omdat de inflatie hoger ligt dan de spaarrente. In Nederland speelt hetzelfde probleem.

21 uur geleden
Bloomberg: China beperkt zeldzame aardmetalen voor VS nog steeds

WASHINGTON (ANP) - China beperkt nog steeds de levering van zeldzame aardmetalen die de Verenigde Staten nodig hebben om onder meer eigen magneten te maken. Dit gebeurt zelfs nadat president Donald Trump in oktober een deal sloot met Beijing om de beperkingen op de leveringen op te heffen, zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg.

23 uur geleden
China wil eerlijke samenwerking met Amerikanen na TikTok-deal

BEIJING (ANP/RTR) - China hoopt dat Amerikaanse bedrijven bij de TikTok-deal de Chinese regels naleven en naar evenwichtige oplossingen streven. "We hopen dat de Amerikaanse kant samenwerkt met China, zijn afspraken nakomt en een eerlijk en open klimaat biedt voor Chinese bedrijven in de Verenigde Staten", zei een woordvoerder van het Chinese ministerie van Handel.

1 dag geleden
Duitse Groenen pleiten voor realtime prijsapp voor supermarkten

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse Groenen willen dat consumenten supermarktprijzen van levensmiddelen kunnen vergelijken via een app. Hiervoor worden grote retailers verplicht prijzen in realtime door te geven, zei fractievoorzitter Katharina Dröge.

1 dag geleden