Vermogensbeheerder verwacht herstel van coronavirus in de zomer
AMSTERDAM (ANP) - De wereldeconomie herstelt zich in de tweede helft van dit jaar volledig van de impact van het coronavirus. Dat voorspelt hoofdeconoom Patrick Zweifel van de Zwitserse vermogensbeheerder Pictet. Het fonds beheert wereldwijd 190 miljard euro.
Het aantal besmettingen met het virus piekt volgens de econoom midden maart. Daarmee begint de economische groei zich in de zomer te herstellen en zal de wereldeconomie in de tweede helft van het jaar weer op volle toeren draaien. De epidemie zal uiteindelijk de mondiale groei dit jaar met 0,15 procentpunt lager doen uitkomen, rekent Zweifel voor.
Het coronavirus raakt de economie via drie kanalen, licht de topeconoom toe. Quarantaines, angst voor besmettingen en reisverboden raken het toerisme. Daarnaast kunnen miljoenen Chinezen hun huis niet uit en geven ze daardoor flink minder uit. Dat vertraagt de wereldhandel. Verder leidt de sluiting van bedrijven in China tot aanzienlijke problemen in de toeleveringsketen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De goudprijs is maandag naar recordhoogte gestegen, mede doordat investeerders optimistisch zijn dat de Amerikaanse centrale bank ook volgend jaar de rentetarieven zal verlagen.
42 minuten geledenTRIËST (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse koffiebrander Illycaffè, het bedrijf achter de koffie van Illy, start volgend jaar met de productie in de Verenigde Staten. Het bedrijf wil volgens topvrouw Cristina Scocchia profiteren van de groei in deze belangrijke markt.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.
17 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.
18 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.
22 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
1 dag geleden