Vermogen huisbezitters groter dan huurders, verschil wordt groter
DEN HAAG (ANP) - Woningbezitters hebben gemiddeld gezien een veel groter vermogen dan huurders en dat verschil is de afgelopen jaren groter geworden. Dat melden onderzoekers van het statistiekbureau CBS, die in hun berekeningen het eigen huis en een eventuele bijbehorende hypotheekschuld als vorm van vermogen buiten beschouwing hebben gelaten.
Huishoudens met een eigen woning hadden vorig jaar een doorsnee vermogen van 36.300 euro. Dat is veertien keer meer dan het vermogen van de doorsnee huurder, dat 2600 euro bedraagt.
Het vermogen van huurders is sinds 2013 amper gegroeid, terwijl dat van mensen met een koopwoning met 10.500 euro toenam. Anders dan huurders zagen woningeigenaren hun financiële bezittingen toenemen. Het gaat hier om bank- en spaartegoeden, aandelen en obligaties. Woningeigenaren hebben bovendien vaker ook nog een andere bron van vermogen, zoals een eigen bedrijf.
Jongeren tot 25 jaar en ouderen van boven de 75 jaar wonen relatief vaak in een huurhuis. Ouderen hebben gemiddeld bezien een groter vermogen dan jongeren, logischerwijs omdat vermogen wordt opgebouwd in de loop der jaren. Tussen mensen van dezelfde leeftijd bestaan grote verschillen tussen huurders en woningbezitters. Ook hebben jongere woningbezitters vaak meer vermogen dan oudere huurders.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Donald Trump heeft gedreigd om Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell te ontslaan uit het bestuur van de Amerikaanse centrale bank als Powell na het einde van zijn termijn als voorzitter niet onmiddellijk helemaal vertrekt bij de Fed. "Ik zal hem moeten ontslaan, oké, als hij niet op tijd vertrekt", zei de Amerikaanse president in een woensdag uitgezonden interview met Fox Business.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland trekken de laatste tijd weer iets aan. Dat constateert werkgeversvereniging AWVN in nieuwe cijfers over de vorige maand afgesloten cao's. Daarin werd de dalende trend van de voorgaande maanden doorbroken en kwam de gemiddelde loonstijging weer tot boven de 3 procent.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rechters die betrokken zijn bij het bancaire tuchtrecht hebben het werk deels neergelegd. Dat bevestigt een woordvoerder van de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) naar aanleiding van berichtgeving in NRC.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers in New York deden het woensdag bij de opening rustig aan, na de winsten van de afgelopen handelsdagen. De beurs kreeg de voorbije dagen steun van optimisme dat de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk worden hervat.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement is het eens over zijn inzet voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Die moet een omvang hebben van 2200 miljard euro; 10 procent hoger dan wat de Europese Commissie voorstelt. Het begrotingsvoorstel van de twee onderhandelaars van het Europees Parlement is woensdag in de commissie Financiën met ruime meerderheid aangenomen.
3 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Het iconische luxehotel Burj Al Arab in Dubai gaat dicht tijdens een grote renovatie van achttien maanden, bevestigt een medewerker aan persbureau Reuters. Het is de eerste keer sinds de opening in 1999 dat het grote zeilvormige gebouw wordt gerenoveerd. De timing is opvallend, omdat het toerisme in de regio flink is afgenomen door de oorlog in het Midden-Oosten.
3 uur geleden