Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vermogen huisbezitters groter dan huurders, verschil wordt groter

Vermogen huisbezitters groter dan huurders, verschil wordt groter

DEN HAAG (ANP) - Woningbezitters hebben gemiddeld gezien een veel groter vermogen dan huurders en dat verschil is de afgelopen jaren groter geworden. Dat melden onderzoekers van het statistiekbureau CBS, die in hun berekeningen het eigen huis en een eventuele bijbehorende hypotheekschuld als vorm van vermogen buiten beschouwing hebben gelaten.

Huishoudens met een eigen woning hadden vorig jaar een doorsnee vermogen van 36.300 euro. Dat is veertien keer meer dan het vermogen van de doorsnee huurder, dat 2600 euro bedraagt.

Het vermogen van huurders is sinds 2013 amper gegroeid, terwijl dat van mensen met een koopwoning met 10.500 euro toenam. Anders dan huurders zagen woningeigenaren hun financiƫle bezittingen toenemen. Het gaat hier om bank- en spaartegoeden, aandelen en obligaties. Woningeigenaren hebben bovendien vaker ook nog een andere bron van vermogen, zoals een eigen bedrijf.

Jongeren tot 25 jaar en ouderen van boven de 75 jaar wonen relatief vaak in een huurhuis. Ouderen hebben gemiddeld bezien een groter vermogen dan jongeren, logischerwijs omdat vermogen wordt opgebouwd in de loop der jaren. Tussen mensen van dezelfde leeftijd bestaan grote verschillen tussen huurders en woningbezitters. Ook hebben jongere woningbezitters vaak meer vermogen dan oudere huurders.

Meer uit Financieel

Amsterdam kritisch op investeringen Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam reageert geschrokken op de investeringsplannen van Schiphol. Die lijken vooral gericht op groei van de luchthaven, terwijl het stadsbestuur het liefst ziet dat er minder wordt gevlogen.

2 minuten geleden
Media: moederbedrijf Kruidvat mogelijk naar de beurs

HONGKONG (ANP) - Kruidvat-moederbedrijf AS Watson krijgt mogelijk binnenkort een beursnotering, melden verschillende media. Het Hongkongse conglomeraat CK Hutchison overweegt de gezondheids- en schoonheidswinkelketen naar de beurs te brengen. AS Watson is ook de eigenaar van Trekpleister en ICI PARIS XL.

20 minuten geleden
Huurders en corporaties voor maximale huurstijging van 4 procent

DEN HAAG (ANP) - De belangenbehartigers voor huurders en woningcorporaties gaan samen pleiten voor regels die de huurstijging moeten beperken. Ze willen dat de huur voor sociale huurwoningen van corporaties jaarlijks met maximaal 4 procent mag stijgen. Dat moet wat corporatiekoepel Aedes en huurdersclub Woonbond betreft wettelijk worden vastgelegd.

36 minuten geleden
AEX-index hard omlaag na terugkeer AI-zorgen op Wall Street

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag flink lager geopend. De twijfel over de hoge waarderingen van de grote techbedrijven keerde weer terug na een negatieve ommezwaai op Wall Street. Donderdag leken de sterke kwartaalcijfers van AI-chipbedrijf Nvidia nog voor enige opluchting te zorgen. De resultaten van de belangrijke aanjager van de AI-opmars op de beurzen waren uiteindelijk niet voldoende om de zorgen over de hoge waarderingen en de forse AI-investeringen weg te nemen.

1 uur geleden
Picnic haalt bijna half miljard op voor groei in Duitsland

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic heeft 430 miljoen euro opgehaald in een financieringsronde bij bestaande investeerders. Het grootste deel van dat bedrag is bestemd voor uitbreiding in Duitsland, waar Picnic onder meer wil investeren in distributiecentra.

1 uur geleden
Schiphol investeert 10 miljard, onder andere in nieuwe terminal

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol wil een nieuwe terminal bouwen, omdat de grootste luchthaven van het land te krap dreigt te worden voor het grote aantal passagiers. Het maakt deel uit van plannen waarbij het vliegveld tot 2035 een bedrag van 10 miljard euro investeert.

2 uur geleden
Bitcoin zakt naar laagste niveau sinds april

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van de bitcoin is vrijdag gezakt tot het laagste niveau sinds april dit jaar. De grootste en oudste cryptomunt ter wereld staat sinds het bereiken van een recordniveau van meer dan 126.000 dollar (ongeveer 109.000 euro) in oktober al onder druk. Sindsdien is de prijs gezakt tot onder de 86.000 dollar.

2 uur geleden