Vermoeide wielrenner Gesink slaat WK over
IMOLA (ANP) - Wielrenner Robert Gesink heeft zich afgemeld voor de WK op de weg in Italië. De 34-jarige klimmer van Jumbo-Visma is vermoeid na drie weken Tour de France, waarin hij als 42e eindigde in het klassement. Bondscoach Koos Moerenhout haalde Nick van der Lijke van de procontinentale Riwal-ploeg als vervanger van Gesink bij zijn selectie van acht renners.
Moerenhout zag eerder al Bauke Mollema afhaken. Mollema brak bij een val in de Tour zijn linkerpols. De Groninger van Trek-Segafredo zou samen met Tom Dumoulin als kopman fungeren in de wegwedstrijd van komende zondag.
Het meedoen van Dumoulin is ook nog niet helemaal zeker. De Limburger, op de zevende plaats de beste Nederlander in het eindklassement van de Tour, gaat eerst thuis bijkomen van zijn inspanningen in Frankrijk. Het is de bedoeling dat Dumoulin vrijdag net als Jos van Emden in actie komt op de tijdrit. De Limburger doet twee dagen later met Antwan Tolhoek, Pascal Eenkhoorn, Dylan van Baarle, Pieter Weening, Sam Oomen en Martijn Tusveld mee aan de wegwedstrijd op en om het circuit van Imola.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Alexander Brouwer hebben de finale van het NK in Den Haag bereikt. Het als eerste geplaatste duo versloeg Quin Bruins Slot en Bram Zijl met 21-12 21-15.
17 minuten geledenCINCINNATI (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft zich geplaatst voor de finale van het toernooi van Cincinnati. De nummer 3 van de wereldranglijst versloeg de Poolse titelverdedigster Iga Świątek met 7-5 4-6 6-4.
3 uur geledenSACRAMENTO (ANP) - Vechtsporter Reinier de Ridder heeft in de Ultimate Fighting Championship (UFC) een succesvol debuut gemaakt in de lichtzwaargewichtklasse. De 35-jarige Nederlander was in Sacramento veel te sterk voor Roman Dolidze uit Georgië.
4 uur geledenMONACO (ANP) - Tadej Pogačar heeft al in de eerste etappe van de Vuelta laten zien waarom hij de torenhoge favoriet voor de eindzege is. De laatste winnaar van de Tour de France was de snelste in een tijdrit over 9,4 kilometer door de straten van Monaco.
16 uur geledenBAKOE (ANP) - De Nederlandse volleybalsters zijn goed aan het EK begonnen. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski versloeg in de eerste groepswedstrijd Roemenië met 3-2 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. De setstanden waren 25-21 26-28 25-15 22-25 15-9.
16 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen (28) heeft in Zandvoort ziek in zijn auto gezeten. "Ik heb me weleens beter gevoeld. Ik heb niet heel veel energie. Al denk ik niet dat het veel invloed heeft op mijn prestatie. Ik kijk ernaar uit om te slapen", zei Verstappen na afloop van de kwalificatie in de mixed zone van het circuit, waar hij zondag op de zevende startpositie aan de Formule 1-race begint.
17 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeyers hebben een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van het wereldkampioenschap in eigen land. De ploeg van bondscoach Jeroen Delmee versloeg ook India (3-1) in het Wagener Stadion in Amstelveen.
18 uur geleden