Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vermoeide wielrenner Gesink slaat WK over

Vermoeide wielrenner Gesink slaat WK over

IMOLA (ANP) - Wielrenner Robert Gesink heeft zich afgemeld voor de WK op de weg in Italië. De 34-jarige klimmer van Jumbo-Visma is vermoeid na drie weken Tour de France, waarin hij als 42e eindigde in het klassement. Bondscoach Koos Moerenhout haalde Nick van der Lijke van de procontinentale Riwal-ploeg als vervanger van Gesink bij zijn selectie van acht renners.

Moerenhout zag eerder al Bauke Mollema afhaken. Mollema brak bij een val in de Tour zijn linkerpols. De Groninger van Trek-Segafredo zou samen met Tom Dumoulin als kopman fungeren in de wegwedstrijd van komende zondag.

Het meedoen van Dumoulin is ook nog niet helemaal zeker. De Limburger, op de zevende plaats de beste Nederlander in het eindklassement van de Tour, gaat eerst thuis bijkomen van zijn inspanningen in Frankrijk. Het is de bedoeling dat Dumoulin vrijdag net als Jos van Emden in actie komt op de tijdrit. De Limburger doet twee dagen later met Antwan Tolhoek, Pascal Eenkhoorn, Dylan van Baarle, Pieter Weening, Sam Oomen en Martijn Tusveld mee aan de wegwedstrijd op en om het circuit van Imola.

Meer uit Sport

Schilder wint goud, maar denkt dat ze nog steeds de slechtste is

BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder beheerst momenteel het kogelstoten. Ze is wereldkampioene, stootte als eerste atlete in veertien jaar over de 21 meter en kroonde zich in Birmingham voor de derde keer op rij tot Europees kampioene, maar zelf denkt ze dat ze nog steeds de slechtste is. "Ik kan daar niets aan doen, het hoort een beetje bij mijn voorbereiding. Ik maak mezelf klein om mezelf te beschermen tegen de druk", vertelde ze na afloop van de finale, waarin ze verreweg de beste was.

1 uur geleden
Weer brons voor gemengde estafetteploeg op EK atletiek

BIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse estafetteploeg op de 4x400 meter gemengd heeft op de EK atletiek in Birmingham een bronzen medaille veroverd. De vier lopers waren Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Terrence Agard en Myrte van der Schoot.

1 uur geleden
Abdi Ali met zesde plaats beste Nederlander in finale 5000 meter

BIRMINGHAM (ANP) - Mahadi Abdi Ali heeft verrassend sterk gelopen in de finale van de 5000 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 30-jarige atleet eindigde als zesde in 13.17,17 en was daarmee de beste van de drie Nederlanders in het veld. Tim Verbaandert werd tiende in 13.23,23.

2 uur geleden
Derde EK-goud Schilder bij kogelstoten, weer zilver Van Klinken

BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder heeft voor de derde keer op rij de Europese titel veroverd bij het kogelstoten. De Volendamse atlete (27) won op de EK atletiek in Birmingham het goud met een afstand van 20,73 meter.

3 uur geleden
Steenbergen als snelste naar finale van koningsnummer op EK

PARIJS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich als snelste geplaatst voor de finale van de 100 meter vrije slag op de EK in Parijs. De wereldrecordhoudster tikte aan na 52,44 seconden en verbeterde het kampioensrecord dat ze eerder maandag in de series zwom (52,62).

5 uur geleden
Schilder bereidt zich slapend voor op finale kogelstoten

BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder bereidt zich in bed voor op de finale van het kogelstoten. "Als ik nu ga liggen, slaap ik", zei de wereldkampioene na de kwalificaties bij de EK in Birmingham.

9 uur geleden
Atlete Van Klinken met 'sterretjesgezicht' weer op medaillejacht

BIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft een nieuwe 'signature', zoals de atlete het zelf noemt, op de EK atletiek in Birmingham. Met een plaktattoo heeft ze haar wangen versierd met goudkleurige sterretjes. Ze toonde ze met een lach na de kwalificaties van het kogelstoten, waarin ze zich met de vijfde plaats (18,65 meter) plaatste voor de finale.

10 uur geleden