Vermoeide tennisser Medvedev uitgeschakeld in Indian Wells
INDIAN WELLS (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft voor het eerst in bijna twee maanden weer eens een partij verloren. In de vierde ronde van het masterstoernooi in Indian Wells moest de nummer 2 van de wereld het afleggen tegen Grigor Dimitrov uit Bulgarije: 6-4 4-6 3-6. Medvedev gaf in de tweede set een voorsprong van 4-1 uit handen en daarmee ook de partij.
De 25-jarige Rus veroverde vorige maand op de US Open in New York zijn eerste grandslamtitel. Hij nam sindsdien amper rust. Medvedev hielp Europa in Boston aan winst van de Laver Cup en ging daarna door naar Indian Wells. De Rus, bij afwezigheid van Novak Djokovic als eerste geplaatst, won zijn eerste twee partijen in Californië soepel en zonder setverlies. Hij gaf tegen Dimitrov echter een zeker lijkende zege uit handen. Medvedev bekende na zijn eerste nederlaag sinds half augustus in Cincinnati dat zijn drukke programma hem opbreekt.
"Ik voel me uitgeput, dat kan ik nu wel zeggen", zei Medvedev. "Voor mijn wedstrijden kon ik dat niet toegeven. Ik heb wat fysieke problemen." Dimitrov, de nummer 28 van de wereld, staat in de kwartfinales tegenover de Pool Hubert Hurkacz.
Geen fout
De nummers 2 en 3 van de plaatsingslijst, Stefanos Tsitsipas en Alexander Zverev, maakten geen fout. De Griek won in drie sets van de Australiër Alex de Minaur: 6-7 (3) 7-6 (3) 6-2. De Duitser was na een uur al klaar met Gaël Monfils uit Frankrijk: 6-1 6-3. Zverev treft nu de Amerikaan Taylor Fritz, die Jannik Sinner uit Italië versloeg. Tsitsipas neemt het op tegen de Georgiër Nikoloz Basilasjvili.
In het vrouwentoernooi bereikten Victoria Azarenka en Jelena Ostapenko de halve finales. Azarenka, de tweevoudig grandslamwinnares uit Belarus, klopte de Amerikaanse Jessica Pegula met 6-4 6-2. Ostapenko, de Letse die in 2017 Roland Garros won, versloeg de Amerikaanse Shelby Rogers in drie sets: 6-4 4-6 6-3.
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
15 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
16 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
18 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
18 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
19 uur geleden