Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vermoeide Bol gaat voor tweede eindzege in Diamond League

Vermoeide Bol gaat voor tweede eindzege in Diamond League

LAUSANNE (ANP) - Femke Bol is naar eigen zeggen "een beetje moe", maar ook heel gemotiveerd om net als vorig jaar het Diamond League-klassement van de 400 meter horden te winnen. De drievoudig Europees kampioene doet vrijdagavond in Lausanne mee aan haar favoriete onderdeel. "Ik heb de Diamond League vorig jaar gewonnen en dat wil ik nu heel graag nog een keer doen. Nog twee races te gaan dit seizoen, daar heb ik heel veel zin in", zei de 22-jarige Amersfoortse op de persconferentie in de Zwitserse stad.

Bol leverde op de EK in München een unieke prestatie door als eerste vrouwelijke atleet zowel de 400 meter vlak als de 400 meter horden te winnen. Ze bezorgde de Nederlandse estafetteploeg ook het goud op de 4x400 meter.

"Dit was een unieke kans om voor de 'dubbel' te gaan. Je weet nooit of ik dat in de toekomst nog een keer ga proberen, maar voor nu was het eenmalig. Op dit moment heb ik op de Olympische Spelen en de WK nog geen gouden medaille gepakt. Dat wil ik eerst doen voordat ik wellicht de 'dubbel' nog eens ga proberen", aldus Bol.

Nog twee races

Ze bracht de afgelopen dagen vooral slapend door. "Ik heb goed geslapen en goed gegeten en ook iedere dag wel even bewogen om mijn lichaam 'wakker' te houden. Ik ben een beetje moe, maar dat is normaal zo aan het einde van het seizoen. Ik voel me nog steeds goed en ben blij, dat helpt ook om de vermoeidheid in mijn benen minder te voelen. Het is een mentale kwestie. Ik moet gefocust blijven. Nog twee races, in Lausanne en Zürich, dan is het klaar."

Bol deed dit jaar in de Diamond League drie keer mee aan een 400 meter horden en die won ze allemaal. Met 24 punten staat ze in het klassement op de tweede plaats achter Anna Rizjikova uit Oekraïne, die alle vijf wedstrijden liep en 29 punten heeft. De belangrijkste concurrente voor Bol in Lausanne is de Amerikaanse Dalilah Muhammad, de nummer 2 van de Olympische Spelen en nummer 3 van de WK van afgelopen maand in Eugene. Bol pakte vorig jaar in Tokio brons en op de WK zilver. Beide keren ging het goud naar de ongenaakbare Amerikaanse Sydney McLaughlin, die in Eugene met 50,68 seconden een wereldrecord liep. McLaughlin ontbreekt in Lausanne.

"Zij is een geweldige atlete, maar het motiveert me alleen maar meer om zelf nog beter te worden. De 400 meter horden is een puzzel, ik probeer samen met mijn coach voortdurend uit te zoeken hoe ik die het beste kan lopen", aldus Bol. "Ik kom nu in het begin best dicht bij de horden uit, misschien ga ik wel proberen een stap minder te zetten."

Meer uit Sport

Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

3 uur geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

5 uur geleden
Bond: loopevenementen verantwoordelijk bij uitvoering richtlijnen

ARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.

9 uur geleden
Volleyballers Orion Stars landskampioen na derde zege op Lycurgus

DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.

1 dag geleden
Magnier pakt tweede ritzege in Giro d'Italia, Groenewegen derde

SOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.

1 dag geleden
Brons voor turnster Slooff op vloer bij World Challenge Cup

VARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.

1 dag geleden
Judoka Korrel wint in Astana eerste medaille sinds schorsing

ASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.

1 dag geleden