Vermoedelijke schutter Bigidagoe aangehouden in Parijs
PARIJS (ANP) - Een 20-jarige Amsterdammer is woensdag op een vliegveld in Parijs aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij het dodelijke schietincident in Amsterdam afgelopen weekend. Bij de schietpartij in een partycentrum aan de Rhoneweg kwam zondag de 26-jarige Danzel Silos om het leven, ook wel bekend als Bigidagoe van rapformatie Zone6.
De verdachte werd opgepakt op de luchthaven Parijs-Charles de Gaulle. Hij zou vanuit daar naar Cayenne in Frans-Guyana hebben willen vluchten, maar werd door de grensbewaking op het vliegveld aangehouden toen hij woensdagochtend wilde inchecken. De man zit vast en wordt overgeleverd aan het parket in Amsterdam.
Zijn advocaat Gerald Roethof zegt dat de aangehouden verdachte zich niet verzet tegen zijn overlevering vanuit Frankrijk naar Nederland. De raadsman benoemt dat de samenwerking tussen Frankrijk en Nederland heel erg goed is. Roethof verwacht daarom dat de verdachte binnen enkele dagen in Nederland arriveert.
Conflict tussen rapgroepen
Het rechercheteam is nog bezig om een completer beeld te krijgen van wat zich precies heeft afgespeeld bij het partycentrum zondagochtend. Een van de mogelijke scenario's is een conflict tussen verschillende rapgroepen. Opsporing Verzocht besteedde dinsdagavond aandacht aan de schietpartij. Naar aanleiding daarvan zijn acht tips binnengekomen bij de politie, die volgens een woordvoerder allemaal op bruikbaarheid worden beoordeeld.
In de nacht van dinsdag op woensdag zijn op verschillende plekken in Amsterdam explosies geweest bij woningen. De recherche onderzoekt of deze ontploffingen te maken hebben met de dood van Bigidagoe.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Vanaf dinsdagavond is in het noorden van het land code geel van kracht, meldt het KNMI. Daarmee waarschuwt het weerinstituut voor gladheid door sneeuwval. De waarschuwing geldt op de Waddeneilanden, in Friesland en Drenthe vanaf 20.00 uur. In Groningen gaat code geel een uur later in.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe paneel bij de Amerikaanse begraafplaats Margraten dat de verwijderde panelen over zwarte militairen vervangt, is "verontrustend en teleurstellend", vindt historicus Kees Ribbens, verbonden aan het NIOD (Instituut voor Oorlogs-, Holocaust- en Genocidestudies). "In de tekst van het nieuwe paneel is geen enkele verwijzing naar de rassenscheiding in het Amerikaanse leger. Dat stond wel op het oude paneel. In zoverre is het beeld nu opgepoetst of witgewassen."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De twee pathologen in de zaak tegen IJmuidenaar Sander K. (37), verdacht van het verkrachten en doden van de Oekraïense Arina Sasina (34), staan lijnrecht tegenover elkaar bij het beantwoorden van de vraag waardoor de vrouw is overleden. Dat bleek maandag bij de behandeling van de zaak in hoger beroep bij het gerechtshof in Amsterdam.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 25.000 mensen wachten al langer dan 15 maanden op een beslissing over hun asielaanvraag. Begin vorig jaar waren dat ruim 10.000 mensen minder. Dat blijkt uit cijfers van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND). Het behandelen van zaken kost meer tijd dan de IND had verwacht.
15 uur geledenKATWIJK (ANP) - De bekendmaking van het stoppen van de musical Soldaat van Oranje heeft maandagmiddag tot een stormloop op de website geleid. Een woordvoerder van de productie heeft een bericht daarover van het AD bevestigd.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Paradiso moet een "ingrijpende" renovatie ondergaan, heeft het poppodium bekendgemaakt. Onder meer geluidsoverlast, ruimtegebrek en de verslechterde constructie maken de verbouwing noodzakelijk. Het gaat om de renovatie van het huidige gebouw en een nieuwbouwproject op het perceel naast de concertzaal.
17 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtbank in Zwolle heeft de oudste zoon van Ridouan Taghi, Faissal, maandag veroordeeld tot zes jaar cel. De 25-jarige T. werd vervolgd voor deelname aan een criminele organisatie die zich bezighield met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van de gewelddadige uitbraak van zijn vader Ridouan Taghi uit de Extra Beveiligde Inrichting in Vught (EBI). Het vonnis volgt op procesafspraken die T. maakte met het Openbaar Ministerie.
18 uur geleden