Vermoedelijke schutter Bigidagoe aangehouden in Parijs
PARIJS (ANP) - Een 20-jarige Amsterdammer is woensdag op een vliegveld in Parijs aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij het dodelijke schietincident in Amsterdam afgelopen weekend. Bij de schietpartij in een partycentrum aan de Rhoneweg kwam zondag de 26-jarige Danzel Silos om het leven, ook wel bekend als Bigidagoe van rapformatie Zone6.
De verdachte werd opgepakt op de luchthaven Parijs-Charles de Gaulle. Hij zou vanuit daar naar Cayenne in Frans-Guyana hebben willen vluchten, maar werd door de grensbewaking op het vliegveld aangehouden toen hij woensdagochtend wilde inchecken. De man zit vast en wordt overgeleverd aan het parket in Amsterdam.
Zijn advocaat Gerald Roethof zegt dat de aangehouden verdachte zich niet verzet tegen zijn overlevering vanuit Frankrijk naar Nederland. De raadsman benoemt dat de samenwerking tussen Frankrijk en Nederland heel erg goed is. Roethof verwacht daarom dat de verdachte binnen enkele dagen in Nederland arriveert.
Conflict tussen rapgroepen
Het rechercheteam is nog bezig om een completer beeld te krijgen van wat zich precies heeft afgespeeld bij het partycentrum zondagochtend. Een van de mogelijke scenario's is een conflict tussen verschillende rapgroepen. Opsporing Verzocht besteedde dinsdagavond aandacht aan de schietpartij. Naar aanleiding daarvan zijn acht tips binnengekomen bij de politie, die volgens een woordvoerder allemaal op bruikbaarheid worden beoordeeld.
In de nacht van dinsdag op woensdag zijn op verschillende plekken in Amsterdam explosies geweest bij woningen. De recherche onderzoekt of deze ontploffingen te maken hebben met de dood van Bigidagoe.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
4 minuten geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italiƫ en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
14 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italiƫ en Griekenland nog tien Nederlanders.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.
1 dag geleden