Vermoedelijke schutter Bigidagoe aangehouden in Parijs
PARIJS (ANP) - Een 20-jarige Amsterdammer is woensdag op een vliegveld in Parijs aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij het dodelijke schietincident in Amsterdam afgelopen weekend. Bij de schietpartij in een partycentrum aan de Rhoneweg kwam zondag de 26-jarige Danzel Silos om het leven, ook wel bekend als Bigidagoe van rapformatie Zone6.
De verdachte werd opgepakt op de luchthaven Parijs-Charles de Gaulle. Hij zou vanuit daar naar Cayenne in Frans-Guyana hebben willen vluchten, maar werd door de grensbewaking op het vliegveld aangehouden toen hij woensdagochtend wilde inchecken. De man zit vast en wordt overgeleverd aan het parket in Amsterdam.
Zijn advocaat Gerald Roethof zegt dat de aangehouden verdachte zich niet verzet tegen zijn overlevering vanuit Frankrijk naar Nederland. De raadsman benoemt dat de samenwerking tussen Frankrijk en Nederland heel erg goed is. Roethof verwacht daarom dat de verdachte binnen enkele dagen in Nederland arriveert.
Conflict tussen rapgroepen
Het rechercheteam is nog bezig om een completer beeld te krijgen van wat zich precies heeft afgespeeld bij het partycentrum zondagochtend. Een van de mogelijke scenario's is een conflict tussen verschillende rapgroepen. Opsporing Verzocht besteedde dinsdagavond aandacht aan de schietpartij. Naar aanleiding daarvan zijn acht tips binnengekomen bij de politie, die volgens een woordvoerder allemaal op bruikbaarheid worden beoordeeld.
In de nacht van dinsdag op woensdag zijn op verschillende plekken in Amsterdam explosies geweest bij woningen. De recherche onderzoekt of deze ontploffingen te maken hebben met de dood van Bigidagoe.
Meer uit Binnenland
WAGENINGEN (ANP) - De regen die dit weekend valt, helpt vooralsnog weinig om het risico op natuurbranden te verkleinen. Dat zegt onderzoeker Gerbert Roerink van Wageningen University & Research. "Het gevaar is nog niet geweken."
4 minuten geledenERMELO (ANP) - De politie onderzoekt of de brand die zaterdag woedde bij een dessertbedrijf in Ermelo mogelijk is aangestoken. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie zondag na berichtgeving door Omroep Gelderland.
49 minuten geledenIJSSELSTEIN (ANP) - Bij het gemeentehuis en het Fulcotheater in IJsselstein zijn in de nacht van zaterdag op zondag vernielingen aangericht. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie na berichtgeving door RTV Utrecht. Voor zover bekend zijn er nog geen aanhoudingen verricht.
51 minuten geledenHOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
16 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
17 uur geleden