Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vermoedelijke opdrachtgever moord Meesters volhardt in ontkenning

Vermoedelijke opdrachtgever moord Meesters volhardt in ontkenning

SCHIPHOL (ANP) - Robert D., verdacht van het geven van de opdracht voor de moord op de Groningse leraar Gerard Meesters in 2002, volhardt in zijn ontkenning en zegt niets met de zaak te maken te hebben. "Ik heb hier geen motief voor", zei de 52-jarige D. dinsdag in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol, op de eerste dag van zijn proces.

Gerard Meesters werd op 28 november 2002 in de deuropening van zijn huis aan de Uranusstraat in Groningen met acht kogels van het leven beroofd. Een paar dagen eerder had hij een groepje mannen op bezoek gehad die zeiden dat zij op zoek waren naar zijn zus, die in Spanje een partij hasj zou hebben gestolen van de drugsbende waarvoor zij destijds hand-en-spandiensten zou hebben verricht. Meesters en zijn zus hadden niet of nauwelijks contact met elkaar. De bedreigers van Meesters waren mannen die zich later hebben ontpopt tot beruchte criminelen, onder wie de in 2014 geliquideerde Gwenette Martha.

D. zit momenteel in Frankrijk een lange celstraf uit voor de import van 1300 kilo cocaïne. Hij zegt dat hij aan het begin van de eeuw vanuit Engeland naar Spanje is getrokken, met zijn gezin, om daar onder meer een antiekhandel op te zetten. Met drugshandel had hij naar eigen zeggen niets te maken.

Gebrek aan bewijs

De zus van Meesters is na de moord door de politie opgespoord, evenals de Nederlandse vriendin met wie zij destijds optrok. Zij wist pas weken later dat haar broer was vermoord. "Ik weet niks van de diefstal van drugs of geld", zo heeft zij verklaard.

De man die Meesters heeft doodgeschoten, de Brit Daniel S., is in 2006 veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Het politieonderzoek naar de opdrachtgever(s) voor de moord kwam door gebrek aan bewijs niet van de grond, hoewel de naam van Robert D. van meet af in dat verband werd genoemd. Nadat de zoon en dochter van Meesters in 2018 aangifte tegen D. deden, is het onderzoek nieuw leven ingeblazen. In 2021 besloot het Openbaar Ministerie alsnog tot vervolging over te gaan.

Frankrijk

D. is voor het proces op Schiphol vanuit Frankrijk overgebracht. De rechtbank Noord-Nederland heeft deze week vier dagen voor de zaak uitgetrokken.

Meer uit Binnenland

Ook HEMA roept speelzand terug om asbest

AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.

4 uur geleden
Kabinet bevestigt detentie IS'ers 'met Nederlandse link' in Irak

DEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.

5 uur geleden
Journalistenbond 'onaangenaam verrast' door vervolging journalist

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.

5 uur geleden
Sterk verwacht 'complexe opgave' om zorg betaalbaar te houden

DEN HAAG (ANP) - Mirjam Sterk verwacht dat haar een 'complexe opgave' wacht als minister van Langdurige Zorg. "Of de zorg in de toekomst ook houdbaar is, dat is het vraagstuk waar we voor staan," aldus de CDA'er.

5 uur geleden
Vijf landen zeggen troepen toe voor veiligheidsmacht Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.

6 uur geleden
Hof draagt OM op journalist Tubantia te vervolgen voor smaad

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.

6 uur geleden
Voormalig directeur van bedrijf Enschedese vuurwerkramp overleden

AMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.

6 uur geleden