Vermoedelijke opdrachtgever moord Meesters volhardt in ontkenning
SCHIPHOL (ANP) - Robert D., verdacht van het geven van de opdracht voor de moord op de Groningse leraar Gerard Meesters in 2002, volhardt in zijn ontkenning en zegt niets met de zaak te maken te hebben. "Ik heb hier geen motief voor", zei de 52-jarige D. dinsdag in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol, op de eerste dag van zijn proces.
Gerard Meesters werd op 28 november 2002 in de deuropening van zijn huis aan de Uranusstraat in Groningen met acht kogels van het leven beroofd. Een paar dagen eerder had hij een groepje mannen op bezoek gehad die zeiden dat zij op zoek waren naar zijn zus, die in Spanje een partij hasj zou hebben gestolen van de drugsbende waarvoor zij destijds hand-en-spandiensten zou hebben verricht. Meesters en zijn zus hadden niet of nauwelijks contact met elkaar. De bedreigers van Meesters waren mannen die zich later hebben ontpopt tot beruchte criminelen, onder wie de in 2014 geliquideerde Gwenette Martha.
D. zit momenteel in Frankrijk een lange celstraf uit voor de import van 1300 kilo cocaïne. Hij zegt dat hij aan het begin van de eeuw vanuit Engeland naar Spanje is getrokken, met zijn gezin, om daar onder meer een antiekhandel op te zetten. Met drugshandel had hij naar eigen zeggen niets te maken.
Gebrek aan bewijs
De zus van Meesters is na de moord door de politie opgespoord, evenals de Nederlandse vriendin met wie zij destijds optrok. Zij wist pas weken later dat haar broer was vermoord. "Ik weet niks van de diefstal van drugs of geld", zo heeft zij verklaard.
De man die Meesters heeft doodgeschoten, de Brit Daniel S., is in 2006 veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Het politieonderzoek naar de opdrachtgever(s) voor de moord kwam door gebrek aan bewijs niet van de grond, hoewel de naam van Robert D. van meet af in dat verband werd genoemd. Nadat de zoon en dochter van Meesters in 2018 aangifte tegen D. deden, is het onderzoek nieuw leven ingeblazen. In 2021 besloot het Openbaar Ministerie alsnog tot vervolging over te gaan.
Frankrijk
D. is voor het proces op Schiphol vanuit Frankrijk overgebracht. De rechtbank Noord-Nederland heeft deze week vier dagen voor de zaak uitgetrokken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar liepen Nederlanders 5,6 miljoen sportblessures op, ongeveer 300.000 meer dan in het jaar daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL, een kenniscentrum voor letselpreventie. Volgens het centrum is het 'blessurerisico' toch gedaald, omdat meer Nederlanders zijn gaan sporten.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - 2025 was een uitzonderlijk droog jaar. Tot dusver viel er 672 millimeter regen, terwijl er gemiddeld 869 millimeter valt over een heel jaar. "De laatste keer dat een jaar zo droog verliep was in 2018 en het is pas de derde keer deze eeuw dat gemiddeld over het land minder dan 700 millimeter viel", meldt Weeronline.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse politiechef Karin Krukkert verwacht dat agenten van haar eenheid gewond zullen raken tijdens de komende jaarwisseling. Daarvoor waarschuwt ze op Omroep West. "Het is niet de vraag óf we gewonde collega's hebben aan het eind van de jaarwisseling. Maar, hoe treurig ook, dat het een gegeven is", aldus Krukkert.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Oud-premier Jan Peter Balkenende en voormalig minister voor Vreemdelingenbeleid en Integratie Rita Verdonk wisten niet dat toenmalig VVD-voorzitter Bas Eenhoorn en partijleider Gerrit Zalm al jaren eerder op de hoogte waren van onwaarheden in de asielaanvraag van Ayaan Hirsi Ali. Dat blijkt uit het NTR-premiersportret 'De storm van Balkenende', een tweedelige documentaireserie die de NTR op 27 en 28 december uitzendt.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Mona Keijzer (Asiel en Migratie, BBB) heeft vrijdagmorgen busbedrijf Qbuzz ten onrechte aangewezen als verantwoordelijke voor de pendelbus van en naar het Groningse Ter Apel. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten na vragen van het ANP.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De speciale pendelbus die rijdt tussen station Emmen en het asielzoekerscentrum in Ter Apel is niet meer gratis. Dat schrijft demissionair minister Mona Keijzer (Asiel, BBB) vrijdag aan de Tweede Kamer. De kaartjesverkoop was gestopt vanwege overlast door wanbetalers.
12 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De teller van 3FM Serious Request staat na een dag actievoeren op 4.306.428 euro. Dat is vrijdagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Niet eerder werd er op de eerste dag van de actie zoveel geld opgehaald.
14 uur geleden