Vermoedelijke opdrachtgever moord Meesters volhardt in ontkenning
SCHIPHOL (ANP) - Robert D., verdacht van het geven van de opdracht voor de moord op de Groningse leraar Gerard Meesters in 2002, volhardt in zijn ontkenning en zegt niets met de zaak te maken te hebben. "Ik heb hier geen motief voor", zei de 52-jarige D. dinsdag in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol, op de eerste dag van zijn proces.
Gerard Meesters werd op 28 november 2002 in de deuropening van zijn huis aan de Uranusstraat in Groningen met acht kogels van het leven beroofd. Een paar dagen eerder had hij een groepje mannen op bezoek gehad die zeiden dat zij op zoek waren naar zijn zus, die in Spanje een partij hasj zou hebben gestolen van de drugsbende waarvoor zij destijds hand-en-spandiensten zou hebben verricht. Meesters en zijn zus hadden niet of nauwelijks contact met elkaar. De bedreigers van Meesters waren mannen die zich later hebben ontpopt tot beruchte criminelen, onder wie de in 2014 geliquideerde Gwenette Martha.
D. zit momenteel in Frankrijk een lange celstraf uit voor de import van 1300 kilo cocaïne. Hij zegt dat hij aan het begin van de eeuw vanuit Engeland naar Spanje is getrokken, met zijn gezin, om daar onder meer een antiekhandel op te zetten. Met drugshandel had hij naar eigen zeggen niets te maken.
Gebrek aan bewijs
De zus van Meesters is na de moord door de politie opgespoord, evenals de Nederlandse vriendin met wie zij destijds optrok. Zij wist pas weken later dat haar broer was vermoord. "Ik weet niks van de diefstal van drugs of geld", zo heeft zij verklaard.
De man die Meesters heeft doodgeschoten, de Brit Daniel S., is in 2006 veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Het politieonderzoek naar de opdrachtgever(s) voor de moord kwam door gebrek aan bewijs niet van de grond, hoewel de naam van Robert D. van meet af in dat verband werd genoemd. Nadat de zoon en dochter van Meesters in 2018 aangifte tegen D. deden, is het onderzoek nieuw leven ingeblazen. In 2021 besloot het Openbaar Ministerie alsnog tot vervolging over te gaan.
Frankrijk
D. is voor het proces op Schiphol vanuit Frankrijk overgebracht. De rechtbank Noord-Nederland heeft deze week vier dagen voor de zaak uitgetrokken.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - In Groningen, Drenthe en Overijssel geldt maandag code geel omdat er kans is op gladheid door sneeuw, meldt het KNMI. De weerwaarschuwing is van 08.00 tot 15.00 uur van kracht.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "In steden die helemaal niet zoveel verschillen van Amsterdam worden migrantenkinderen opgepakt, van hun ouders gescheiden en gevangengezet." Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema tijdens de jaarlijkse Nationale Holocaust Herdenking bij het Spiegelmonument in het Wertheimpark in Amsterdam.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - "Een stuitende uitspraak van iemand die de feiten niet kent", zo noemde Dick Berlijn in WNL op Zondag de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat troepen uit andere NAVO-landen de frontlinie schuwden in Afghanistan. De voormalige Commandant der Strijdkrachten is er "echt boos om". Volgens hem is "totaal het tegenovergestelde" waar.
10 uur geledenASSEN (ANP) - De materiële schade die het Drents Museum opliep als gevolg van de kunstroof van een jaar geleden bedraagt ongeveer 250.000 euro. Een woordvoerder van het museum bevestigt zondag berichtgeving hierover door RTV Drenthe.
10 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) heeft een smogwaarschuwing afgegeven voor de noordelijke helft van het land, meldt het instituut zondag. Het gaat om smog door fijnstof.
10 uur geledenKESTEREN (ANP) - Op een bedrijf met kippen in het Gelderse Kesteren is vogelgriep aangetroffen. Ongeveer 44.000 kippen worden hierom afgemaakt, meldt het ministerie van Landbouw.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De onderhandelende partijen D66, VVD en CDA zijn "echt heel ver" met de afspraken over de financiën, meldt D66-leider Rob Jetten na onderhandelingen die tot in de nacht duurden. "Maar het is helaas nog niet helemaal af." CDA-leider Henri Bontenbal had goede hoop dat het zaterdag zou lukken. Dat lukte niet, maar hij denkt dat zondag mogelijk is.
20 uur geleden