Vermoedelijke opdrachtgever moord Meesters volhardt in ontkenning
SCHIPHOL (ANP) - Robert D., verdacht van het geven van de opdracht voor de moord op de Groningse leraar Gerard Meesters in 2002, volhardt in zijn ontkenning en zegt niets met de zaak te maken te hebben. "Ik heb hier geen motief voor", zei de 52-jarige D. dinsdag in de extra beveiligde rechtszaal op Schiphol, op de eerste dag van zijn proces.
Gerard Meesters werd op 28 november 2002 in de deuropening van zijn huis aan de Uranusstraat in Groningen met acht kogels van het leven beroofd. Een paar dagen eerder had hij een groepje mannen op bezoek gehad die zeiden dat zij op zoek waren naar zijn zus, die in Spanje een partij hasj zou hebben gestolen van de drugsbende waarvoor zij destijds hand-en-spandiensten zou hebben verricht. Meesters en zijn zus hadden niet of nauwelijks contact met elkaar. De bedreigers van Meesters waren mannen die zich later hebben ontpopt tot beruchte criminelen, onder wie de in 2014 geliquideerde Gwenette Martha.
D. zit momenteel in Frankrijk een lange celstraf uit voor de import van 1300 kilo cocaïne. Hij zegt dat hij aan het begin van de eeuw vanuit Engeland naar Spanje is getrokken, met zijn gezin, om daar onder meer een antiekhandel op te zetten. Met drugshandel had hij naar eigen zeggen niets te maken.
Gebrek aan bewijs
De zus van Meesters is na de moord door de politie opgespoord, evenals de Nederlandse vriendin met wie zij destijds optrok. Zij wist pas weken later dat haar broer was vermoord. "Ik weet niks van de diefstal van drugs of geld", zo heeft zij verklaard.
De man die Meesters heeft doodgeschoten, de Brit Daniel S., is in 2006 veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Het politieonderzoek naar de opdrachtgever(s) voor de moord kwam door gebrek aan bewijs niet van de grond, hoewel de naam van Robert D. van meet af in dat verband werd genoemd. Nadat de zoon en dochter van Meesters in 2018 aangifte tegen D. deden, is het onderzoek nieuw leven ingeblazen. In 2021 besloot het Openbaar Ministerie alsnog tot vervolging over te gaan.
Frankrijk
D. is voor het proces op Schiphol vanuit Frankrijk overgebracht. De rechtbank Noord-Nederland heeft deze week vier dagen voor de zaak uitgetrokken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Staat hoeft Corné H., die is veroordeeld voor een gijzeling in Ede in 2024 en onlangs medewerkers in de gevangenis in Vught gijzelde, geen voorrang te geven op een plek in een tbs-kliniek. Dit heeft de rechter vrijdag geoordeeld in een zaak die door de advocaten van H. was aangespannen. H. staat op een wachtlijst.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een 17-jarige jongen uit Delft en een 18-jarige Rijswijker zijn aangehouden in verband met de dood van een 16-jarige jongen in Den Hoorn vorige maand. Dat bevestigt het Openbaar Ministerie naar aanleiding van berichtgeving op Omroep West.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FNV vindt de uitkomsten van de doorrekeningen van de coalitieplannen door planbureaus "onbestaanbaar". "Een politiek die mensen zekerheid moet bieden, zet de samenleving bij voorbaat in de kou", stelt Dick Koerselman, de interim-voorzitter van de grootste vakbond van Nederland.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Dit kabinet hallucineert als het denkt dat dit voldoende is voor klimaat en stikstof. Dat maken de planbureaus pijnlijk duidelijk", zegt Marieke Vellekoop, directeur Greenpeace Nederland over de doorrekeningen van het coalitieakkoord.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen met lage inkomens en uitkeringsgerechtigden "betalen de hoofdprijs voor de plannen van het nieuwe kabinet", vindt CNV. De vakbond reageert daarmee op doorrekeningen van het Centraal Planbureau (CPB) en het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL), die becijferden dat de laagste inkomens de meeste koopkracht verliezen door de plannen van het kabinet-Jetten.
2 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - In het onderzoek naar de Friese soevereinenzaak stelt het Openbaar Ministerie dat de verdenkingen tegen oud-advocaat Arno van K. (62) zijn toegenomen. Dat zei de officier van justitie vrijdag tijdens een inleidende zitting in de rechtbank in Leeuwarden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Fiscale inlichtingen- en opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag in Emmen twee mannen (43 en 41) en een vrouw (24) aangehouden in een onderzoek naar fraude door twee stichtingen, zo is vrijdag bekendgemaakt. De verdachten zouden de Staat hebben benadeeld voor minimaal 200.000 euro, volgens de FIOD.
4 uur geleden