Vermoedelijke dader schietpartij dood gevonden in parkeergarage
AMSTERDAM (ANP) - De vermoedelijke dader van een fatale schietpartij donderdagochtend in Amsterdam is dood gevonden in een parkeergarage aan de De Wittenkade in de Staatsliedenbuurt. De politie meldt dat het om een 57-jarige Amsterdammer gaat. Eerder op de ochtend werd in de De Wittenstraat, even verderop, een 47-jarige vrouw uit Amsterdam doodgeschoten.
De vrouw was neergeschoten op straat. Hulpverleners probeerden tevergeefs de vrouw te reanimeren. Het slachtoffer en de vermoedelijke dader kenden elkaar, maar ze waren geen familie, aldus een politiewoordvoerster.
"Dit heeft natuurlijk veel impact op vrienden, familie en mensen in de buurt. Mochten er mensen hulp nodig hebben dan kunnen zij zich melden bij Slachtofferhulp Nederland", liet de politie weten.
De dader zou nadat de vrouw was doodgeschoten te voet zijn gevlucht, meldde de politie eerder. Volgens een verslaggever ter plaatse waren het wooncomplex en de parkeergarage afgezet met linten. De politie is op zoek naar mensen die mogelijk meer informatie hebben over de schietpartij.
Meer uit Binnenland
ZUIDOOST-POLEN (ANP) - De Nederlandse militairen die sinds anderhalve week het Poolse luchtruim bewaken, moesten al meermaals in actie komen. Het was wel steeds loos alarm, zegt de leiding van de missie. Het herhaalde alarm zette wel meteen "iedereen op scherp" en "maakt duidelijk hoe tastbaar de dreiging is", zegt commandant Wesley Dijkshoorn.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen zijn zondagmiddag op de Dam in Amsterdam bijeen om het joodse feest Chanoeka te vieren. Tijdens de nationale chanoekaviering wordt de achtste kaars van de chanoekia, een speciale negenarmige kandelaar, aangestoken. Er zijn speeches van onder anderen vicepremier Mona Keijzer, waarnemend burgemeester van Tilburg Onno Hoes en rabbijn Shimon Evers.
12 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft bij een kleine extreemrechtse demonstratie in Apeldoorn vier betogers aangehouden. Drie van hen hadden fakkels afgestoken en een droeg gezichtsbedekking, laat een woordvoerder weten. Dat was in strijd met de voorwaarden voor het protest.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De kortste dag van het jaar is geweest. Vanaf nu worden de dagen langer en de nachten korter. Het wordt 's ochtends steeds iets vroeger licht en het wordt 's avonds steeds iets later donker.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Camiel Jansen is de nieuwe Componist der Nederlanden. Dat is zondag bekendgemaakt in TivoliVredenburg Utrecht tijdens de viering van het 10-jarig bestaan van de titel. De 34-jarige Jansen is de zesde Componist der Nederlanden en volgt Anne-Maartje Lemereis op, die de afgelopen twee jaar ambassadeur was van het Nederlandse muziekleven.
2 uur geledenZUIDOOST-POLEN (ANP) - Nederlands hoogste militair heeft vier dagen voor kerst opgetreden als 'postillon d'amour' voor twee uitgezonden militairen. Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim bezorgde hoogstpersoonlijk een romantische boodschap voor een luitenant die helpt het Poolse luchtruim te verdedigen. Eichelsheim kreeg het kaartje mee van diens vriendin, die in Bosnië dient.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachte die zaterdag is opgepakt na een steekincident in Amsterdam is een 29-jarige Amsterdammer, meldt de politie zondag. In een appartementencomplex aan de Menadostraat (wijk Zeeburg) zijn zaterdagmiddag drie mensen neergestoken. Ze zijn naar het ziekenhuis gebracht en verkeren niet in levensgevaar.
3 uur geleden