Vermoedelijk wrakstukken gevonden van onderzeeër Indonesië
JAKARTA (ANP) - Bij de zoektocht naar de vermiste Indonesische onderzeeër in Indonesië zijn vermoedelijk wrakstukken van het vaartuig gevonden, meldt de legerleiding in het land. De onderzeeër is diep in het water gelokaliseerd.
"De objecten die in de buurt van de laatste locatie van de onderzeeër zijn gevonden, worden verondersteld onderdelen van de onderzeeër te zijn", zo werd tijdens een persconferentie gemeld. Op die plek werd eerder een olievlek waargenomen.
Met een scan is de onderzeeër op ongeveer 850 meter diepte gelokaliseerd, terwijl die eigenlijk is gebouwd om maar tot 500 meter diepte te duiken. Het is niet duidelijk of de 53-koppige bemanning in leven is. Hun voorraad zuurstof is nu vermoedelijk op. De autoriteiten willen mogelijk levende bemanningsleden evacueren.
De 44 jaar oude KRI Nanggala-402 verdween woensdag van de rader, op zo'n 95 kilometer van de kust van Bali. Dat gebeurde tijdens een oefening van een torpedo-aanval. Bij de zoektocht naar de bemanning krijgt Indonesië hulp van andere landen, waaronder Australië en de Verenigde Staten.
Meer uit Buitenland
MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat het einde van de oorlog in Oekraïne dichterbij is gekomen na zijn gesprekken met de Russische en de Oekraïense president zondag. Trump zei tijdens een persconferentie met Volodymyr Zelensky dat nog niet alle kwesties opgelost zijn, maar dat beide partijen steeds dichter bij een deal komen.
2 uur geledenPRISTINA (ANP/RTR) - De partij van premier Albin Kurti heeft bij de Kosovaarse verkiezingen ongeveer de helft van de stemmen gekregen, blijkt uit de voorlopige uitslagen. Dat betekent dat die waarschijnlijk een nieuwe regering kan vormen en er een einde kan komen aan de politieke impasse die al maanden duurt.
2 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben gewaarschuwd dat ze iedere Israëlische aanwezigheid in Somaliland als een militair doelwit zullen beschouwen. Somaliland ligt vlak bij het gebied dat de Houthi's in Jemen onder controle hebben, aan de overkant van de Golf van Aden.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.
5 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil. "Beide presidenten willen een deal sluiten", zei Trump toen hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving op zijn landgoed Mar-a-Lago.
5 uur geledenPALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.
6 uur geledenLATAKIA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker drie doden gevallen bij protesten van de alawitische minderheid in het land. Duizenden alawieten gingen de straat op om te protesteren tegen een bomaanslag op een alawitische moskee afgelopen vrijdag. Op meerdere plekken liep het uit op confrontaties met tegendemonstranten en veiligheidstroepen van de regering.
7 uur geleden