Vermoedelijk twee overlevenden bij vliegtuigcrash Zuid-Korea
MUAN (ANP/AFP/DPA/RTR) - Vermoedelijk zijn er slechts twee overlevenden bij de vliegtuigcrash op de luchthaven van Muan in het zuiden van Zuid-Korea. Dat zegt de brandweer. Volgens de commandant van de brandweer is het vliegtuig bijna helemaal verwoest en hadden de inzittenden weinig kans om te overleven.
De twee overlevenden zijn bemanningsleden. De vrouw en man zijn uit het wrak gehaald en naar het ziekenhuis gebracht. De brandweer heeft de dood van 120 mensen bevestigd. Volgens het ministerie van Transport zaten er vooral Zuid-Koreanen aan boord, maar ook enkele Thaise staatsburgers.
Het toestel, van de Koreaanse maatschappij Jeju Air, was met 175 passagiers en zes bemanningsleden onderweg van de Thaise hoofdstad Bangkok naar de luchthaven Muan. Het landde ogenschijnlijk zonder landingsgestel, botste in volle vaart op een muur en vloog in brand.
Excuses
Volgens een verklaring van de brandweer "werden passagiers uit het toestel geslingerd nadat het op de muur was gebotst". Daarom wordt ook rondom het toestel gezocht naar slachtoffers. De reddingsoperatie is inmiddels een bergingsoperatie.
De algemeen directeur van Jeju Air heeft tijdens een persconferentie zijn excuses aangeboden. Hij zei dat de oorzaak van het ongeluk nog niet bekend was. De Zuid-Koreaanse autoriteiten doen daar onderzoek naar. Er zou sprake zijn geweest van contact met vogels, waardoor het landingsgestel slecht functioneerde, aldus het Zuid-Koreaanse nieuwsagentschap Yonhap.
Waarnemend president Choi Sang-mok, die sinds vrijdag het ambt bekleedt, is op de plaats van het ongeval aangekomen. Hij zei dat de regering al haar middelen inzet voor de slachtoffers. De Thaise premier Paetongtarn Shinawatra heeft op X zijn medeleven betuigd aan de nabestaanden en gewonden.
Meer uit Buitenland
KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.
6 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.
43 minuten geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
3 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
6 uur geleden