Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vermoedelijk twee overlevenden bij vliegtuigcrash Zuid-Korea

Vermoedelijk twee overlevenden bij vliegtuigcrash Zuid-Korea

MUAN (ANP/AFP/DPA/RTR) - Vermoedelijk zijn er slechts twee overlevenden bij de vliegtuigcrash op de luchthaven van Muan in het zuiden van Zuid-Korea. Dat zegt de brandweer. Volgens de commandant van de brandweer is het vliegtuig bijna helemaal verwoest en hadden de inzittenden weinig kans om te overleven.

De twee overlevenden zijn bemanningsleden. De vrouw en man zijn uit het wrak gehaald en naar het ziekenhuis gebracht. De brandweer heeft de dood van 120 mensen bevestigd. Volgens het ministerie van Transport zaten er vooral Zuid-Koreanen aan boord, maar ook enkele Thaise staatsburgers.

Het toestel, van de Koreaanse maatschappij Jeju Air, was met 175 passagiers en zes bemanningsleden onderweg van de Thaise hoofdstad Bangkok naar de luchthaven Muan. Het landde ogenschijnlijk zonder landingsgestel, botste in volle vaart op een muur en vloog in brand.

Excuses

Volgens een verklaring van de brandweer "werden passagiers uit het toestel geslingerd nadat het op de muur was gebotst". Daarom wordt ook rondom het toestel gezocht naar slachtoffers. De reddingsoperatie is inmiddels een bergingsoperatie.

De algemeen directeur van Jeju Air heeft tijdens een persconferentie zijn excuses aangeboden. Hij zei dat de oorzaak van het ongeluk nog niet bekend was. De Zuid-Koreaanse autoriteiten doen daar onderzoek naar. Er zou sprake zijn geweest van contact met vogels, waardoor het landingsgestel slecht functioneerde, aldus het Zuid-Koreaanse nieuwsagentschap Yonhap.

Waarnemend president Choi Sang-mok, die sinds vrijdag het ambt bekleedt, is op de plaats van het ongeval aangekomen. Hij zei dat de regering al haar middelen inzet voor de slachtoffers. De Thaise premier Paetongtarn Shinawatra heeft op X zijn medeleven betuigd aan de nabestaanden en gewonden.

Meer uit Buitenland

Bijna 1000 aanhoudingen in Frankrijk, protesten goed verlopen

PARIJS (ANP/AFP) - Bij de grootschalige protesten in Frankrijk zijn zaterdag bijna duizend mensen aangehouden, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Toch zijn de meeste demonstraties volgens hem goed verlopen. Vorige week liepen de betogingen nog uit op zware rellen en de regering had een grote politiemacht ingezet om te voorkomen dat dat weer zou gebeuren.

2 uur geleden
Demonstranten bezetten het Colosseum in Rome

ROME (ANP) - Italiaanse demonstranten zijn zaterdag het wereldberoemde oud-Romeinse amfitheater Colosseum in Rome binnengedrongen. In Italië wordt in meerdere steden gedemonstreerd, waarbij dat in een aantal gevallen tot confrontaties met de politie leidt.

3 uur geleden
Politie meldt 110.000 deelnemers bij mars Parijs, situatie kalm

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie meldt dat 110.000 mensen hebben deelgenomen aan de grote protestmars in Parijs. Die demonstratie zou tot nu toe "kalm" zijn verlopen. In andere Franse steden is de situatie al wel onrustig en grijpt de politie in.

5 uur geleden
Bardella met 99 procent herkozen als voorzitter van Rassemblement

ORLÉANS (ANP) - Jordan Bardella is met 98,98 procent herkozen als voorzitter van de Franse rechtsradicale politieke partij Rassemblement National (RN). Hij was de enige kandidaat.

5 uur geleden
Franse politie grijpt in meerdere steden in bij protesten

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft in meerdere steden ingegrepen bij protesten. Onder meer in Lyon, Lille, Toulouse, Nantes en Nice is traangas ingezet. In die laatste twee steden gebruikte de politie volgens Le Parisien ook een waterkanon.

6 uur geleden
Confrontaties Brusselse politie en jongeren, waterkanon ingezet

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In Brussel is het bij grote jongerenprotesten uitgelopen op confrontaties tussen de politie en de betogers. Volgens persbureau Belga wordt de sfeer steeds grimmiger. De politie heeft inmiddels een waterkanon en traangas ingezet.

6 uur geleden
Merz roept op tot eenheid en zweert AfD opnieuw af

MÜNCHEN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz roept op tot eenheid binnen zusterpartijen CDU en CSU en zweert nog steeds elke vorm van samenwerking met de rechtsradicale Alternative für Deutschland (AfD) af. Ook waarschuwt hij voor de "continue dreiging vanuit Rusland".

7 uur geleden