
Vermoedelijk moordwapen gevonden in moordonderzoek Charlie Kirk
SALT LAKE CITY (ANP) - De Amerikaanse veiligheidsdiensten zoeken nog steeds naar de verdachte van het doodschieten van de politieke activist Charlie Kirk. Het vermoedelijke moordwapen, een geweer, is daarbij gevonden, aldus de FBI.
De 31-jarige Kirk werd woensdag neergeschoten tijdens een evenement op een universiteit in Utah. Hij overleed in het ziekenhuis aan zijn verwondingen. Het vuurwapen is gevonden in het beboste gebied waar de verdachte naartoe vluchtte. Ook zijn onder meer voetafdrukken gevonden.
"We doen alles wat we kunnen om hem te vinden en we weten niet hoe ver hij is gekomen, maar we zullen ons best doen", zei FBI-agent Robert Bohls tijdens een persconferentie met de regionale autoriteiten. Tijdens het persmoment werd met "hij" en "hem" naar de verdachte verwezen.
Verdachte
De FBI wil momenteel nog weinig details delen over de verdachte, vermoedelijk een jongvolwassene. Beelden van de verdachte zijn veiliggesteld. Er zijn volgens de autoriteiten in Utah geen plannen om die vrij te geven. Dat gebeurt mogelijk in een later stadium als de autoriteiten er niet in slagen de persoon te identificeren.
De verdachte arriveerde op de campus kort voordat het evenement met Kirk begon. De bekende aanhanger van president Donald Trump sprak daar voor ongeveer 3000 mensen. Op beveiligingsbeelden zou te zien zijn dat de verdachte via een trap naar een dak gaat. Hij schoot één keer en vluchtte daarna een aangrenzende wijk in.
Agenten hebben twee mensen gesproken in het onderzoek. Zij zijn aangemerkt als 'persoon van belang' en niet als verdachte. Tijdens de persconferentie werd ook bekendgemaakt dat de twee na hun vrijlating bedreigingen hebben ontvangen.
Meer uit Buitenland
SALT LAKE CITY (ANP) - De FBI heeft twee foto's verspreid in de zoektocht naar de persoon die Charlie Kirk zou hebben doodgeschoten. Op sociale media is een persoon te zien in een zwart shirt met een plaatje erop, een pet op het hoofd en een zonnebril.
17 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas zegt op X blij te zijn met de vrijlating van een EU-medewerker die vastzat in Belarus. Ook Commissievoorzitter Ursula von der Leyen spreekt op dat platform van het "welkome nieuws" over de vrijlating van diplomatiek EU-medewerker in Minsk Mikalai Khilo.
59 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland gaat na het binnenvliegen van Russische drones in Polen helpen het luchtruim van het buurland te bewaken. De luchtpatrouillemissie die Duitse Eurofighters de afgelopen maanden al uitvoerden wordt "verlengd en uitgebreid", laat de regering in Berlijn weten.
1 uur geledenARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump kent de doodgeschoten Charlie Kirk postuum de hoogste onderscheiding toe die burgers kunnen krijgen in de VS. Trump maakte dat bekend tijdens een herdenking van de aanslagen van 11 september 2001. De bijeenkomst vond plaats in Arlington, bij het Pentagon. De Amerikaanse minister van Oorlog, zoals de defensieminister door de regering-Trump wordt genoemd, stond in zijn toespraak ook stil bij Kirk.
1 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Venezuela zet op 284 "frontposities" aan zijn landsgrenzen een combinatie van leger, politie en 'civiele verdediging' in, meldt de Venezolaanse president Nicolás Maduro op een lokale tv-zender. "We zijn klaar voor de gewapende strijd, als deze zich aandient", sprak hij. Maduro noemde niet om hoeveel troepen het gaat.
3 uur geledenBRATISLAVA (ANP) - Slowakije steunt geen nieuwe EU-sanctiepakketten meer tegen Rusland. Dat heeft de Slowaakse premier Robert Fico donderdag gezegd tijdens een persconferentie. Fico wil in ruil voor eventuele steun dat de Europese Commissie met concrete voorstellen komt om de Europese elektriciteitsprijzen te verlagen. Ook wil Slowakije af van de "strenge klimaatdoelstellingen", zodat de autoproductie in Slowakije en de rest van Europa veilig kan worden gesteld.
3 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met een resolutie over Gaza. Daarin roept het parlement de Europese Commissie en de EU-lidstaten op het handelsdeel van het associatieverdrag met Israël op te schorten.
5 uur geleden