Vermoedelijk lichaam derde slachtoffer explosie Rotterdam gevonden
ROTTERDAM (ANP) - Onder de brokstukken van het door een explosie getroffen gebouw aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid, is vermoedelijk het lichaam van een derde slachtoffer gevonden. De politie meldt vrijdagochtend dat collega's rond 05.30 uur de vondst deden. Bij daglicht doen forensisch rechercheurs nader onderzoek, geholpen door specialisten van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI).
Na de explosie, waar een felle brand op volgde, waren in totaal drie mensen vermist. Woensdag werd een eerste stoffelijk overschot gevonden, donderdagavond werd een tweede lichaam onder het puin vandaan gehaald. Donderdagavond meldde de politie alles in het werk te stellen ook het derde slachtoffer zo snel mogelijk te kunnen vinden. "De politie stopt niet met zoeken voordat ook hij is gevonden", zo verklaarde de politie donderdagavond.
Of het nu gevonden stoffelijk overschot inderdaad is van het nog vermiste slachtoffer, is nog onduidelijk. De identiteit moet nog worden vastgesteld, vertelt een politiewoordvoerder. Het lichaam is nog niet helemaal zichtbaar en moet nog worden vrijgemaakt. Dat zou vanaf 08.30 uur, met daglicht, gebeuren, zegt ze.
Hele nacht doorgezocht
Volgens de zegsvrouw is de hele nacht doorgezocht. Ook nu een derde lichaam is gevonden, gaat verder worden gezocht in het puin, aldus de woordvoerder. "We stoppen niet totdat we 100 procent zeker weten dat alles is gecheckt", zegt ze, daarbij aangevend dat er de mogelijkheid bestaat dat nog meer mensen zijn omgekomen, maar dat die nog niet als vermist zijn opgegeven.
De explosie en brand gebeurden maandag. De ravage bij het complex was enorm.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - De politie heeft bij een kleine extreemrechtse demonstratie in Apeldoorn vier betogers aangehouden. Drie van hen hadden fakkels afgestoken en een droeg gezichtsbedekking, laat een woordvoerder weten. Dat was in strijd met de voorwaarden voor het protest.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De kortste dag van het jaar is geweest. Vanaf nu worden de dagen langer en de nachten korter. Het wordt 's ochtends steeds iets vroeger licht en het wordt 's avonds steeds iets later donker.
48 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Camiel Jansen is de nieuwe Componist der Nederlanden. Dat is zondag bekendgemaakt in TivoliVredenburg Utrecht tijdens de viering van het 10-jarig bestaan van de titel. De 34-jarige Jansen is de zesde Componist der Nederlanden en volgt Anne-Maartje Lemereis op, die de afgelopen twee jaar ambassadeur was van het Nederlandse muziekleven.
59 minuten geledenZUIDOOST-POLEN (ANP) - Nederlands hoogste militair heeft vier dagen voor kerst opgetreden als 'postillon d'amour' voor twee uitgezonden militairen. Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim bezorgde hoogstpersoonlijk een romantische boodschap voor een luitenant die helpt het Poolse luchtruim te verdedigen. Eichelsheim kreeg het kaartje mee van diens vriendin, die in Bosniƫ dient.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachte die zaterdag is opgepakt na een steekincident in Amsterdam is een 29-jarige Amsterdammer, meldt de politie zondag. In een appartementencomplex aan de Menadostraat (wijk Zeeburg) zijn zaterdagmiddag drie mensen neergestoken. Ze zijn naar het ziekenhuis gebracht en verkeren niet in levensgevaar.
2 uur geledenYSSELSTEYN (ANP) - Op een kalkoenenbedrijf in het Limburgse Ysselsteyn is vogelgriep vastgesteld. Alle circa 23.000 kalkoenen worden gedood om verdere verspreiding van het besmettelijke virus te voorkomen.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jaarlijks kost het ruim 3 miljoen euro om bekladdingen en vernielingen op Nederlandse stations te herstellen. Dat becijfert spoorbeheerder ProRail. Er komen per jaar gemiddeld 4300 meldingen van vandalisme binnen. Het gaat dan om kapotte liften, ingegooide ruiten, bekladde muren, gesloopte wachtruimtes, kapotte prullenbakken en vernielde fietsenstallingen.
7 uur geleden