Vermoedelijk lichaam derde slachtoffer explosie Rotterdam gevonden
ROTTERDAM (ANP) - Onder de brokstukken van het door een explosie getroffen gebouw aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid, is vermoedelijk het lichaam van een derde slachtoffer gevonden. De politie meldt vrijdagochtend dat collega's rond 05.30 uur de vondst deden. Bij daglicht doen forensisch rechercheurs nader onderzoek, geholpen door specialisten van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI).
Na de explosie, waar een felle brand op volgde, waren in totaal drie mensen vermist. Woensdag werd een eerste stoffelijk overschot gevonden, donderdagavond werd een tweede lichaam onder het puin vandaan gehaald. Donderdagavond meldde de politie alles in het werk te stellen ook het derde slachtoffer zo snel mogelijk te kunnen vinden. "De politie stopt niet met zoeken voordat ook hij is gevonden", zo verklaarde de politie donderdagavond.
Of het nu gevonden stoffelijk overschot inderdaad is van het nog vermiste slachtoffer, is nog onduidelijk. De identiteit moet nog worden vastgesteld, vertelt een politiewoordvoerder. Het lichaam is nog niet helemaal zichtbaar en moet nog worden vrijgemaakt. Dat zou vanaf 08.30 uur, met daglicht, gebeuren, zegt ze.
Hele nacht doorgezocht
Volgens de zegsvrouw is de hele nacht doorgezocht. Ook nu een derde lichaam is gevonden, gaat verder worden gezocht in het puin, aldus de woordvoerder. "We stoppen niet totdat we 100 procent zeker weten dat alles is gecheckt", zegt ze, daarbij aangevend dat er de mogelijkheid bestaat dat nog meer mensen zijn omgekomen, maar dat die nog niet als vermist zijn opgegeven.
De explosie en brand gebeurden maandag. De ravage bij het complex was enorm.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De videoclip van het lied Echte liefde is te koop van Samuel Welten was dit jaar de best bekeken muziekvideo op YouTube in Nederland. Het lied, dat in maart werd geüpload, kreeg ruim 5,1 miljoen views. YouTube meldt niet hoeveel daarvan uit Nederland kwamen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer vindt het demissionaire kabinet te stil als het gaat om de spanningen in de Cariben. Partijen vinden de informatievoorziening aan Aruba, Curaçao en Bonaire onvoldoende, maar ook aan de Kamer zelf.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet gaat de Amerikaanse aanvallen op vermeende drugsboten uit Venezuela niet veroordelen. Minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) zei dinsdagavond in een debat in de Tweede Kamer over de spanningen in de Cariben nog niet zo ver te willen gaan.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De SGP doet samen met VVD, CDA, BBB en ChristenUnie een nieuwe poging om de koning weer een rol te geven in het formatieproces. Aanleiding is het gedoe dat opnieuw is ontstaan rond een door de Tweede Kamer aangestelde informateur. D66'er Hans Wijers stapte op nadat een privébericht was uitgelekt waarin hij VVD-leider Dilan Yeşilgöz een feeks noemde.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam wil de meldingsbereidheid rond antisemitisme vergroten. Dat staat in de dinsdag gepubliceerde Aanpak Antisemitisme. Ook moet er onder meer een Amsterdams-Jiddisch woordenboek komen. Dat "onderstreept niet alleen de langdurige aanwezigheid van de Joodse gemeenschap in de stad, maar ook de diepgaande invloed die zij heeft gehad op de ontwikkeling van de Amsterdamse taal en cultuur".
9 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg en het Rijk zouden met partners over de grens in België en Duitsland moeten samenwerken om de wasbeer te bestrijden. Dat is noodzakelijk om te voorkomen dat de invasieve soort zich verder in Limburg en de rest van Nederland verspreidt, zeggen wetenschappers in een rapport dat de provincie en het ministerie van Landbouw (LVVN) lieten opstellen over het bestrijden van de wasbeer.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil onderzoeken hoe elke leerling op school gelijk kan worden behandeld, ongeacht de "levensbeschouwelijke richting" van een school. Dinsdagmiddag werd tot frustratie van de SGP en ChristenUnie een motie van de VVD hiervoor aangenomen. Volgens de christelijke partijen is dit "ongrondwettig en illiberaal" en strijdig met de vrijheid van onderwijs.
11 uur geleden