Vermoedelijk lichaam derde slachtoffer explosie Rotterdam gevonden
ROTTERDAM (ANP) - Onder de brokstukken van het door een explosie getroffen gebouw aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid, is vermoedelijk het lichaam van een derde slachtoffer gevonden. De politie meldt vrijdagochtend dat collega's rond 05.30 uur de vondst deden. Bij daglicht doen forensisch rechercheurs nader onderzoek, geholpen door specialisten van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI).
Na de explosie, waar een felle brand op volgde, waren in totaal drie mensen vermist. Woensdag werd een eerste stoffelijk overschot gevonden, donderdagavond werd een tweede lichaam onder het puin vandaan gehaald. Donderdagavond meldde de politie alles in het werk te stellen ook het derde slachtoffer zo snel mogelijk te kunnen vinden. "De politie stopt niet met zoeken voordat ook hij is gevonden", zo verklaarde de politie donderdagavond.
Of het nu gevonden stoffelijk overschot inderdaad is van het nog vermiste slachtoffer, is nog onduidelijk. De identiteit moet nog worden vastgesteld, vertelt een politiewoordvoerder. Het lichaam is nog niet helemaal zichtbaar en moet nog worden vrijgemaakt. Dat zou vanaf 08.30 uur, met daglicht, gebeuren, zegt ze.
Hele nacht doorgezocht
Volgens de zegsvrouw is de hele nacht doorgezocht. Ook nu een derde lichaam is gevonden, gaat verder worden gezocht in het puin, aldus de woordvoerder. "We stoppen niet totdat we 100 procent zeker weten dat alles is gecheckt", zegt ze, daarbij aangevend dat er de mogelijkheid bestaat dat nog meer mensen zijn omgekomen, maar dat die nog niet als vermist zijn opgegeven.
De explosie en brand gebeurden maandag. De ravage bij het complex was enorm.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls heeft excuses aangeboden voor de rol van het Nijmeegse gemeentebestuur in het koloniale slavernijsysteem. Dat deed de burgemeester op een besloten bijeenkomst met betrokkenen op de Radboud Universiteit. De excuses zijn een reactie op de uitkomsten van een onderzoek van de Nijmeegse universiteit uit 2025 naar het slavernijverleden van de stad, en daaropvolgende gesprekken.
8 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse regering ontbiedt de Nederlandse ambassadeur in dat land vanwege een voorval met een ambassademedewerker eerder deze week. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau IRNA. Ambassadeur Emiel de Bont moet uitleg komen geven op het ministerie van Buitenlandse Zaken over de onder de Iraanse wet verboden inhoud van de bagage van zijn stafmedewerker, waaronder een Starlink-terminal.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen extreemrechtse demonstranten van Defend Netherlands zijn in Utrecht aangekomen in de buurt van politiek centrum ACU. Daar houden ze een herdenking voor de Franse uiterst-rechtse activist Quentin Deranque. Er wordt met vuurwerk gegooid en de sfeer is grimmig.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - In de binnenstad van Utrecht heeft zich aan het begin van de avond een groep van 150 tot 200 mensen verzameld die tegen het extreemrechtse Defend Netherlands demonstreren. De groep roept leuzen als "nooit meer fascisme". De politie is in de buurt aanwezig.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Kinderen spelen gemiddeld weer iets vaker buiten dan twee jaar geleden. Dat concluderen Jantje Beton en branchevereniging Spelen & Bewegen na onderzoek. Gemiddeld speelt een kind nu 7,6 uur per week buiten, tegenover 7,2 uur in 2024. In 2022 was het nog 9,9 uur per week.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van zestien maanden, waarvan acht voorwaardelijk, geƫist tegen de 33-jarige Stefan V. voor het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag. Dat gebeurde in februari en maart vorig jaar. V. ontkende donderdag in de rechtbank in Den Haag dat hij achter de vernielingen zit.
13 uur geledenALMELO (ANP) - Een 43-jarige man is donderdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van achttien jaar en tien maanden. In augustus 2024 had hij zijn ex ontvoerd en verkracht. Ook probeerde hij haar te vermoorden door haar te wurgen, nadat zij een einde had gemaakt aan hun relatie. Van de rechtbank in Almelo moet hij haar ook een schadevergoeding van ruim 30.000 euro betalen.
15 uur geleden