Vermoedelijk lichaam derde slachtoffer explosie Rotterdam gevonden
ROTTERDAM (ANP) - Onder de brokstukken van het door een explosie getroffen gebouw aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid, is vermoedelijk het lichaam van een derde slachtoffer gevonden. De politie meldt vrijdagochtend dat collega's rond 05.30 uur de vondst deden. Bij daglicht doen forensisch rechercheurs nader onderzoek, geholpen door specialisten van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI).
Na de explosie, waar een felle brand op volgde, waren in totaal drie mensen vermist. Woensdag werd een eerste stoffelijk overschot gevonden, donderdagavond werd een tweede lichaam onder het puin vandaan gehaald. Donderdagavond meldde de politie alles in het werk te stellen ook het derde slachtoffer zo snel mogelijk te kunnen vinden. "De politie stopt niet met zoeken voordat ook hij is gevonden", zo verklaarde de politie donderdagavond.
Of het nu gevonden stoffelijk overschot inderdaad is van het nog vermiste slachtoffer, is nog onduidelijk. De identiteit moet nog worden vastgesteld, vertelt een politiewoordvoerder. Het lichaam is nog niet helemaal zichtbaar en moet nog worden vrijgemaakt. Dat zou vanaf 08.30 uur, met daglicht, gebeuren, zegt ze.
Hele nacht doorgezocht
Volgens de zegsvrouw is de hele nacht doorgezocht. Ook nu een derde lichaam is gevonden, gaat verder worden gezocht in het puin, aldus de woordvoerder. "We stoppen niet totdat we 100 procent zeker weten dat alles is gecheckt", zegt ze, daarbij aangevend dat er de mogelijkheid bestaat dat nog meer mensen zijn omgekomen, maar dat die nog niet als vermist zijn opgegeven.
De explosie en brand gebeurden maandag. De ravage bij het complex was enorm.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
52 minuten geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
2 uur geledenNIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.
13 uur geledenVUGHT (ANP) - "We focussen ons nu op het terugkeren van de rust in de penitentiaire inrichting." Een uur na de beëindiging van de gijzeling van twee medewerkers van de gevangenis in Vught zegt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) dat dat "nu het belangrijkste is".
15 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De Arubaanse premier Mike Eman annuleert zijn bezoek aan Nederland. Als reden geeft hij 'de voelbare spanning in de regio'. Amerika heeft in de afgelopen maanden een grote militaire macht opgebouwd voor de grens met Venezuela. Aruba ligt enkele tientallen kilometers van het Zuid-Amerikaanse land.
17 uur geleden