Vermoedelijk lichaam derde slachtoffer explosie Rotterdam gevonden
ROTTERDAM (ANP) - Onder de brokstukken van het door een explosie getroffen gebouw aan de Schammenkamp in Rotterdam-Zuid, is vermoedelijk het lichaam van een derde slachtoffer gevonden. De politie meldt vrijdagochtend dat collega's rond 05.30 uur de vondst deden. Bij daglicht doen forensisch rechercheurs nader onderzoek, geholpen door specialisten van het Nederlands Forensisch Instituut (NFI).
Na de explosie, waar een felle brand op volgde, waren in totaal drie mensen vermist. Woensdag werd een eerste stoffelijk overschot gevonden, donderdagavond werd een tweede lichaam onder het puin vandaan gehaald. Donderdagavond meldde de politie alles in het werk te stellen ook het derde slachtoffer zo snel mogelijk te kunnen vinden. "De politie stopt niet met zoeken voordat ook hij is gevonden", zo verklaarde de politie donderdagavond.
Of het nu gevonden stoffelijk overschot inderdaad is van het nog vermiste slachtoffer, is nog onduidelijk. De identiteit moet nog worden vastgesteld, vertelt een politiewoordvoerder. Het lichaam is nog niet helemaal zichtbaar en moet nog worden vrijgemaakt. Dat zou vanaf 08.30 uur, met daglicht, gebeuren, zegt ze.
Hele nacht doorgezocht
Volgens de zegsvrouw is de hele nacht doorgezocht. Ook nu een derde lichaam is gevonden, gaat verder worden gezocht in het puin, aldus de woordvoerder. "We stoppen niet totdat we 100 procent zeker weten dat alles is gecheckt", zegt ze, daarbij aangevend dat er de mogelijkheid bestaat dat nog meer mensen zijn omgekomen, maar dat die nog niet als vermist zijn opgegeven.
De explosie en brand gebeurden maandag. De ravage bij het complex was enorm.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De verdediging van Inez Weski meent dat belangrijke ontlastende berichten ontbreken in het dossier van de strafzaak tegen de voormalige advocaat. Zo zouden de ontbrekende berichten juist aantonen dat Weski geen berichten heeft uitgewisseld met Taghi, aldus de verdediging.
50 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski (71) heeft donderdag uitgehaald naar het Openbaar Ministerie in een discussie over het voorlezen van notities uit het dossier. "Wat de officier van justitie nu zegt, is bullshit", zei de voormalige advocate, die aan het begin van de zitting verklaarde te zwijgen. De opmerking kwam Weski te staan op een vermaning van de voorzitter.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kunstdetective Arthur Brand zegt dat de gestolen Roemeense gouden helm uit het Drents Museum terecht is. Hij heeft dit gehoord in zijn netwerk, maar wil niet zeggen van wie. Brand spreekt van een "fantastisch resultaat". Hij vermoedt dat dit is gelukt via onderhandelingen.
3 uur geledenSSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie maakt donderdagmiddag "nieuwe ontwikkelingen" bekend in het onderzoek naar de kunstroof uit het Drents Museum. Om 14.00 uur is in het museum een persbijeenkomst, waar vertegenwoordigers van het OM Noord-Nederland en het Drents Museum de pers te woord staan en het nieuws toelichten.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft donderdag aan het begin van haar strafproces gezegd dat zij geen vragen kan en zal beantwoorden van de rechtbank. "Ik kan mijn geheimhoudingsplicht ook nu niet verbreken", aldus Weski. Zij staat terecht op verdenking van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliƫnt Ridouan Taghi.
4 uur geledenSOEST (ANP) - Op de Valeriaanstraat in Soest is in de nacht van woensdag op donderdag een flinke brand uitgebroken in een woning. Het huis is zo zwaar beschadigd dat de bewoners "voorlopig niet terug kunnen naar de woning", aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio Utrecht.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Vondelpark wordt het eerste gebied in Amsterdam waar niet meer op een fatbike mag worden gereden. Het verbod gaat op 11 mei in. Fatbikebestuurders krijgen twee weken om te wennen. Daarna wordt er gehandhaafd en riskeren ze een boete, meldt de gemeente.
18 uur geleden