Vermoedelijk gasexplosie grillroom Coevorden
COEVORDEN (ANP) - Een gasexplosie heeft vermoedelijk de grillroom in Coevorden zaterdag doen instorten. Dat meldt een woordvoerster van de burgemeester van Coevorden Bert Bouwmeester. De politie laat woensdag weten dat er geen aanwijzingen zijn die duiden op een misdrijf.
Volgens de politie is uit onderzoek duidelijk geworden "dat de druk vanuit het pand zelf is gekomen en dat door deze druk het pand is ingestort". Een politiewoordvoerder kon deze druk niet nader toelichten.
De woordvoerster van de burgemeester laat weten dat de eigenaar van de zaak gas had geroken en op onderzoek uit was gegaan. Of er echt een gasexplosie is geweest, is volgens de zegsvrouw niet meer met zekerheid vast te stellen. Volgens haar is dat echter wel aannemelijk en was sprake van een ongeluk.
Zoon nog in ziekenhuis
Door het instorten van het pand aan de Sallandsestraat raakte de 5-jarige zoon van de eigenaar van de grillroom bekneld. Hij kon pas na uren worden gered en werd in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis gebracht. Hij mocht zondag de intensive care verlaten. Het gaat inmiddels goed met hem. Hij ligt nog wel in het ziekenhuis, maar de verwachting is dat hij snel naar huis mag.
De eigenaar van de zaak was al snel uit het puin en werd ook naar het ziekenhuis gebracht. Hij mocht zondag naar huis.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Acteur en schrijver Maarten Spanjer is zaterdag in besloten kring begraven in Amsterdam, op de dag dat hij 74 jaar zou zijn geworden. Onder anderen René van der Gijp, Theo Hiddema en Keje Molenaar waren bij de uitvaart aanwezig.
5 uur geledenGILZE (ANP) - Bij een aanrijding tussen een vrachtwagen en een personenauto op de N260 bij het Noord-Brabantse Gilze zijn zaterdagochtend beide voertuigen in brand gevlogen. De auto ligt grotendeels onder de vrachtwagen. Het is nog niet bekend hoeveel slachtoffers in de auto zitten, aldus de politie, die vermoedt dat het onderzoek naar de oorzaak nog de hele middag duurt. De vrachtwagenchauffeur is niet gewond geraakt, meldt een woordvoerder.
9 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in de kustgebieden, het westelijk Waddengebied en de Limburgse heuvels vanaf zaterdagavond tot ten minste zondagochtend. Op die plekken geldt code geel en worden met plaatselijke verschillen windstoten tussen de 75 en de 100 kilometer per uur verwacht.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een brandend pand aan de Sydneystraat in Rotterdam moet als verloren worden beschouwd. Dat meldt de veiligheidsregio zaterdagochtend. Het gaat om een groothandel in levensmiddelen op bedrijventerrein Rotterdam Noord-West, aan de rand van de stad. De brandweer blust inmiddels vooral rondom het pand. Daar staan auto's, bestelbusjes en vrachtwagens. Een NL-Alert is uitgezonden vanwege rook. Zaterdagochtend meldde de brandweer nog uren bezig te zijn met blussen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat heeft het eenrichtingsverkeer voor de scheepvaart op de Boven-IJssel opgeheven na de regenval van de afgelopen dagen. De maatregel gold sinds 14 oktober vanwege de lage waterstand, waardoor de binnenvaart alleen in stroomopwaartse richting van Zutphen naar Arnhem mocht varen.
13 uur geledenLAUWERSOOG (ANP) - Het Werelderfgoedcentrum Waddenzee (WEC) gaat zijn faillissementsaanvraag met een week uitstellen. Dat maakte het bestuur van het WEC op vrijdag bekend. Het centrum wil in die tijd meer mogelijkheden onderzoeken om te blijven bestaan.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) moet in staat blijven om onafhankelijk, zonder druk of intimidatie, recht te spreken. Dat heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas vrijdag gezegd na een bezoek aan het ICC in Den Haag. De EU gaat de komende zes maanden benutten voor een dialoog met de VS om te voorkomen dat de Amerikaanse president Donald Trump daadwerkelijk sancties tegen het hele hof oplegt, zei Kallas .
1 dag geleden