Vermoedelijk explosief gevonden bij Israëlische ambassade Zweden
STOCKHOLM (ANP/RTR) - Een verdacht voorwerp dat woensdag is gevonden bij de Israëlische ambassade in Stockholm is vermoedelijk een explosief. De Zweedse politie heeft dit bekendgemaakt.
De explosievendienst is ter plaatse en gaat het explosief vernietigen. De politie werd woensdagmiddag door de medewerkers van de ambassade gebeld over een voorwerp dat volgens hen mogelijk gevaarlijk was. Het object zou niet op het terrein van de ambassade liggen.
De Israëlische ambassadeur Ziv Nevo Kulman in Zweden zegt dat er is geprobeerd de ambassade en zijn medewerkers aan te vallen. "We bedanken de Zweedse autoriteiten voor hun snelle respons. We zullen niet worden geïntimideerd door terreur", verklaart hij op X.
Meer uit Buitenland
N i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.
8 uur geleden