Vermoedelijk één dader achter steekpartij bij Duitse school
SCHONGAU (ANP/DPA) - De politie in het Zuid-Duitse Schongau heeft geen reden te denken dat de mesaanval in die plaats eerder op de dag het werk is van meer dan één dader. Dat meldt de politie Oberbayern Süd op X. Geen van de twee meisjes die woensdagmiddag gewond raakten op het Welfen-Gymnasium verkeert in levensgevaar.
Na de aanval, waarover vooralsnog weinig bekend is, werd een 16-jarige verdachte aangehouden. Volgens de Beierse minister van Binnenlandse Zaken Joachim Herrmann wordt vermoed dat de dader naast een mes ook een vuurwapen bij zich droeg, zo zei hij tegen de Bayerischer Rundfunk. Het schoolgebouw werd na de aanval doorzocht.
Veel is nog onduidelijk over het voorval. Zo is niet toegelicht of de arrestant de vermoedelijke dader is, noch is een mogelijk motief genoemd. Wel noemde Herrmann later op woensdag dat de verdachte psychiatrische behandeling onderging. Het zou wellicht gaan om een oud-leerling van de school. Naar de arrestant wordt nog onderzoek gedaan, aldus Herrmann. Over een mogelijke band tussen de arrestant en de slachtoffers kon eveneens nog niets worden gezegd.
Meer uit Buitenland
LONDEN/BANDAR ABBAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft naar eigen zeggen nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran om de dreiging van dat land tegen de scheepvaart in de Straat van Hormuz tegen te gaan. De aanval komt kort nadat president Donald Trump had gezegd dat de wapenstilstandsovereenkomst wat hem betreft niet meer bestaat. Hij kondigde nieuwe aanvallen aan.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft besloten Syrië van een lijst met landen te halen die terrorisme financieren, meldt persbureau Reuters op basis van een brief die Trump stuurde aan de Syrische president Ahmed al-Sharaa. Het Amerikaanse Congres heeft 45 dagen om het besluit te beoordelen voordat het definitief wordt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een rechter in New York heeft groen licht gegeven voor de uitbetaling van miljoenen aan schadevergoeding voor E. Jean Carroll. Daarmee ontvangt de columnist en schrijver nu omgerekend bijna 5,1 miljoen euro van president Donald Trump.
2 uur geledenNABATIEH (ANP) - Door een Israëlische droneaanval in het zuiden van Libanon zijn twee mannen omgekomen, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Volgens het persbureau vond de aanval plaats in de buurt van een ziekenhuis in de plaats Nabatieh al-Fawqa.
3 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De coalitie van Oekraïne-bondgenoten die maandag weer bijeenkomt in Parijs, laat zien dat Europa ook los van de Verenigde Staten kan optreden. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron na afloop van de NAVO-top in Ankara. Daar spraken de leiders van de NAVO-landen uit dat Europa taken van de VS gaat overnemen. Frankrijk en andere landen noemen de coalities Oekraïne en bijvoorbeeld de Straat van Hormuz al langer als vehikels voor een zelfstandiger Europa.
3 uur geledenANKARA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt nog niet zeker te zijn of hij wel een deal wil sluiten met de leiders van Iran. Hij zei eerder op de dag dat de overeenkomst die vorige maand gesloten werd voorbij is, nadat de aanvallen tussen beide landen de afgelopen dagen weer waren opgelaaid. Ook noemde hij de nieuwe leiders "uitschot".
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Bij de aanvallen die de Verenigde Staten woensdagochtend uitvoerden op het zuiden van Iran zijn acht Iraanse militairen omgekomen, melden staatsmedia. De slachtoffers maakten deel uit van de luchtmacht en de marine en kwamen om bij aanvallen op Bandar Abbas en Bushehr, aldus de media.
4 uur geleden