Vermoede opdrachtgever moord Peter R. de Vries 'verstrikt in web'
AMSTERDAM (ANP) - De man die volgens justitie wordt gezien als de 'makelaar' bij de moord op Peter R. de Vries is "geen spin in het web". "Hij is zelf verstrikt geraakt in een web waar je niet meer uitkomt", zei zijn advocaat Ronald van der Horst vrijdag in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp. Ook de vermeende schutter, die hij tevens bijstaat, zat volgens hem "in een wespennest".
Tegen beide mannen is een levenslange gevangenisstraf geëist. De vermeende schutter Delano G. (24) heeft niets willen verklaren over zijn rol. De 28-jarige 'moordmakelaar' Krystian M. heeft wel meerdere keren laten doorschemeren dat hij handelde onder zware druk van anderen, zonder daar verder over in detail te willen treden. "Het gaat hier om zeer jonge mensen die hebben gehandeld onder een krachtenveld dat voor een groot deel aan het zicht van de rechtbank is onttrokken", aldus Van der Horst.
Peter R. de Vries werd op 6 juli 2021 neergeschoten toen hij naar zijn auto liep na een uitzending van RTL Boulevard in het centrum van Amsterdam. Hij overleed negen dagen later. Het Openbaar Ministerie denkt dat de aanslag gepleegd is in opdracht van Ridouan Taghi omdat De Vries de kroongetuige bijstond in het Marengo-proces. Taghi heeft dat altijd ontkend. Hij is geen verdachte in de zaak over de moord op De Vries.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties staan klaar om extra hulp te leveren in Gaza, maar de toegang tot de zwaar getroffen Gazastrook blijft onzeker. Dat meldt Giro555, een samenwerkingsverband van organisaties als het Rode Kruis en Oxfam Novib, die tot dusver 25 miljoen euro ophaalde voor het Midden-Oosten. Op de eerste dag van het akkoord tussen Hamas en Israël gingen ruim zeshonderd trucks met hulpgoederen Gaza in, maar volgens een woordvoerder van Giro555 valt nog maar te bezien of dat zo blijft.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het hoofdkantoor van Booking.com in Amsterdam is maandagochtend beklad met nepbloed. Actievoerders van XR: Justice Now! laten weten dat ze dit hebben gedaan "uit protest tegen illegale nederzettingen in Palestijnse gebieden die Booking.com financiert en legitimeert".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft de afgelopen weken "zeer veel meldingen" gekregen van scholieren uit Amsterdam-Zuid die worden afgeperst via Snapchat. Ook uit Amsterdam-Oost en West komen signalen.
3 uur geledenBUNNIK (ANP) - Het treinverkeer tussen Utrecht Centraal en Driebergen-Zeist ligt voor de rest van de dag stil door een aanrijding op een spoorwegovergang in Bunnik tussen een bouwkraan en een intercitytrein. Dat meldt de NS. Reizigers tussen Utrecht en Arnhem kunnen omreizen via Den Bosch, aldus het spoorwegbedrijf. Tussen Utrecht, Bunnik en Driebergen-Zeist rijden "zeer beperkt" bussen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zeventien organisaties en zo'n 4000 particulieren vertrekken maandag van het socialemediaplatform X, voorheen bekend als Twitter. Zij sluiten zich daarmee aan bij #DetoX, een initiatief van DeGoedeZaak en Stem op een Vrouw. Met de actie willen de maatschappelijke organisaties een statement maken "tegen online haat, desinformatie en politieke inmenging".
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Studenten die onder het leenstelsel studeerden, maar geen gebruik maakten van studiefinanciering, moeten hun financiële tegemoetkoming zelf aanvragen. Om ervoor te zorgen dat iedereen die recht heeft op geld dit ook doet, start de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO) maandag met een campagne.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal gevallen van oplichting waarbij de oplichters zich voordoen als agent is vorig jaar fors toegenomen, meldt de politie. In totaal rapporteerde de politie 8329 incidenten met nepagenten tegenover 544 in 2023.
13 uur geleden