Vermoede opdrachtgever moord Peter R. de Vries 'verstrikt in web'
AMSTERDAM (ANP) - De man die volgens justitie wordt gezien als de 'makelaar' bij de moord op Peter R. de Vries is "geen spin in het web". "Hij is zelf verstrikt geraakt in een web waar je niet meer uitkomt", zei zijn advocaat Ronald van der Horst vrijdag in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp. Ook de vermeende schutter, die hij tevens bijstaat, zat volgens hem "in een wespennest".
Tegen beide mannen is een levenslange gevangenisstraf geëist. De vermeende schutter Delano G. (24) heeft niets willen verklaren over zijn rol. De 28-jarige 'moordmakelaar' Krystian M. heeft wel meerdere keren laten doorschemeren dat hij handelde onder zware druk van anderen, zonder daar verder over in detail te willen treden. "Het gaat hier om zeer jonge mensen die hebben gehandeld onder een krachtenveld dat voor een groot deel aan het zicht van de rechtbank is onttrokken", aldus Van der Horst.
Peter R. de Vries werd op 6 juli 2021 neergeschoten toen hij naar zijn auto liep na een uitzending van RTL Boulevard in het centrum van Amsterdam. Hij overleed negen dagen later. Het Openbaar Ministerie denkt dat de aanslag gepleegd is in opdracht van Ridouan Taghi omdat De Vries de kroongetuige bijstond in het Marengo-proces. Taghi heeft dat altijd ontkend. Hij is geen verdachte in de zaak over de moord op De Vries.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Het Radboudumc heeft een opvarende van het cruiseschip Hondius opgenomen, die mogelijk besmet is met het hantavirus. Dat meldt het Nijmeegse ziekenhuis.
12 minuten geledenMADRID (ANP) - Alle mensen die nu aan boord van het cruiseschip Hondius zijn, hebben geen symptomen van het hantavirus. Dat laat rederij Oceanwide Expeditions donderdag weten. Het bedrijf zegt in contact te zijn met de autoriteiten over de plek van aankomst, quarantainemaatregelen en tests van alle passagiers en bemanningsleden.
21 minuten geledenJAMESTOWN (ANP) - Dertig opvarenden van de Hondius zijn op 24 april op het eiland Sint-Helena van boord gegaan, meldt bedrijf Oceanwide Expeditions. Onder hen was het Nederlandse echtpaar, van wie de man op dat moment al was overleden en de vrouw later overleed, en een derde Nederlander.
23 minuten geledenARNHEM (ANP) - De 36-jarige Veysel Ü. heeft in hoger beroep een lagere straf gekregen dan bij de rechtbank voor de moord op twee broers in de McDonald's in Zwolle. Het gerechtshof in Arnhem legde hem donderdag 26,5 jaar cel op; de rechtbank kwam eerder tot dertig jaar. Reden voor de lagere straf is de stoornis die de verdachte in detentie heeft opgelopen. Ook de lange duur van de afwikkeling van de strafzaak heeft het hof meegewogen.
27 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Jill Helena, een van de slachtoffers in de zedenzaak tegen Ali B, wil de uitspraak van het gerechtshof in rust verwerken. Advocaat Sébas Diekstra, die Helena in de zaak bijstaat, laat weten dat de zangeres ervoor heeft gekozen geen interviews of andere mediaoptredens te geven.
55 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Bij vijf personen is het hantavirus vastgesteld na een uitbraak op het cruiseschip Hondius, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) aan het ANP. Er zijn volgens de organisatie nog drie vermoedelijke gevallen. De mogelijke besmetting van een stewardess van KLM is niet in deze cijfers meegenomen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De advocaat van Ali B gaat in diens zedenzaak in cassatie bij de Hoge Raad. Dat liet raadsman Bart Swier donderdag weten na afloop van de uitspraak van het gerechtshof. Het hof veroordeelde de rapper tot een celstraf van drie jaar voor twee verkrachtingen.
1 uur geleden