Vermoede opdrachtgever moord Peter R. de Vries 'verstrikt in web'
AMSTERDAM (ANP) - De man die volgens justitie wordt gezien als de 'makelaar' bij de moord op Peter R. de Vries is "geen spin in het web". "Hij is zelf verstrikt geraakt in een web waar je niet meer uitkomt", zei zijn advocaat Ronald van der Horst vrijdag in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp. Ook de vermeende schutter, die hij tevens bijstaat, zat volgens hem "in een wespennest".
Tegen beide mannen is een levenslange gevangenisstraf geëist. De vermeende schutter Delano G. (24) heeft niets willen verklaren over zijn rol. De 28-jarige 'moordmakelaar' Krystian M. heeft wel meerdere keren laten doorschemeren dat hij handelde onder zware druk van anderen, zonder daar verder over in detail te willen treden. "Het gaat hier om zeer jonge mensen die hebben gehandeld onder een krachtenveld dat voor een groot deel aan het zicht van de rechtbank is onttrokken", aldus Van der Horst.
Peter R. de Vries werd op 6 juli 2021 neergeschoten toen hij naar zijn auto liep na een uitzending van RTL Boulevard in het centrum van Amsterdam. Hij overleed negen dagen later. Het Openbaar Ministerie denkt dat de aanslag gepleegd is in opdracht van Ridouan Taghi omdat De Vries de kroongetuige bijstond in het Marengo-proces. Taghi heeft dat altijd ontkend. Hij is geen verdachte in de zaak over de moord op De Vries.
Meer uit Binnenland
TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger het bevel gegeven om de aanvallen op Libanon op te voeren. De premier zegt in oorlog te zijn met Hezbollah. Hij wil de aan Iran gelieerde terreurgroep met de aanvallen "vernietigen", zegt hij in een videobericht op Telegram.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De ruim tweehonderd teams die meededen aan het loop- en fietsevenement Roparun zijn gefinisht op de Coolsingel in Rotterdam. Het laatste team kwam rond 19.00 uur onder luid applaus binnen, aldus de organisatie. Het evenement met zo'n 5000 deelnemers ging zaterdag van start. Een deel vertrok uit de Franse plaats Castres, een andere groep begon in Enschede.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."
6 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.
7 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.
12 uur geledenBEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.
13 uur geleden