Vermoede moordmakelaar Peter R. de Vries: ik ben onder druk gezet
AMSTERDAM (ANP) - De man die ervan verdacht wordt als tussenpersoon te hebben opgetreden bij de moord op Peter R. de Vries, heeft dinsdag gezegd dat hij onder druk is gezet. "Ik heb dit niet gewild, maar heb onder druk berichten verstuurd", zei Krystian M. in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp.
Waar die druk uit bestond en wat voor berichten hij zou hebben doorgestuurd, wilde hij niet toelichten. "Dat heeft te maken met mijn veiligheid." Het gaat om "heftige dingen" die tegen hem gezegd zouden zijn. "Ik had voor mijn gevoel geen keus. Als ik het over kon doen, had ik het anders gedaan."
M. zei tegen de nabestaanden van De Vries dat het hem speet en hij bood zijn excuses aan. De slachtofferverklaring die dochter Kelly en zoon Royce vorige week hadden afgelegd, had hem ontroerd zei hij. Daarom besloot hij toch iets over zijn rol te willen toelichten. Echter, op nadere vragen van de rechtbank wilde M. niet ingaan.
Zware druk
Na zijn korte verklaring draaide M. zich om op verzoek van de nabestaanden van De Vries die achter in de rechtszaal zitten. M. deed daarop zijn capuchon af en keek hen aan. Kort daarna draaide hij zich terug en trok de capuchon weer over zijn hoofd. M. draagt altijd een capuchon en mondkapje in de rechtszaal zodat hij niet herkenbaar getekend kan worden.
De 28-jarige M. heeft al eerder laten doorschemeren dat hij onder zware druk is gezet. Ook toen wilde hij niet vertellen uit welke hoek die dreigementen kwamen.
Vertrouwenspersoon
Justitie vermoedt dat de opdracht voor de moord op de misdaadverslaggever van Ridouan Taghi komt. Hij is hoofdverdachte in het liquidatieproces Marengo. De Vries was vertrouwenspersoon van de kroongetuige in die zaak.
De Vries (64) werd op 6 juli 2021 neergeschoten in de Lange Leidsedwarsstraat in het centrum van Amsterdam, na een optreden in RTL Boulevard. Hij overleed negen dagen later aan zijn verwondingen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De zes bestuurders die nog vastzaten na de blokkade van de A12 op zaterdag, zijn maandag vrijgelaten. Dat laat de politie weten.
6 uur geledenDOKKUM (ANP) - Ongeveer 21.000 mensen waren maandag bij het bezoek van de koninklijke familie aan Dokkum. "Het was overal druk, gezellig druk, maar nergens te druk", zegt burgemeester Johannes Kramer van de gemeente Noardeast-Fryslân, waar de Friese vestingstad onder valt.
6 uur geledenGOES (ANP) - Asielzoekers kunnen vanaf dinsdag worden opgevangen in de Zeelandhallen in Goes. Het gebouw is goedgekeurd voor gebruik, laat opvangorgaan COA maandag weten.
6 uur geledenBREDA (ANP) - De Havermarkt in het centrum van Breda is vol. Dat meldt de gemeente Breda. Voor het plein geldt het principe: één persoon in, één persoon uit. Aan de Haven, Sint Janstraat, op het Kasteelplein en op het Kerkplein is nog wel ruimte om Koningsdag te vieren.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Stadhuisplein en Oudkerkhof in de binnenstad van Utrecht zijn vol, meldt de gemeente. Er mogen geen nieuwe mensen de pleinen op. Ook op de Neude en het Janskerkhof wordt het erg druk.
6 uur geledenDOKKUM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft de viering van Koningsdag in de Friese stad Dokkum afgesloten. Aan het einde van het programma sprak hij van een "onvergetelijke dag" en bedankte hij alle betrokkenen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de treinen is het maandagmiddag "druk maar beheersbaar", meldt een woordvoerder van de NS. Het wordt langzaamaan drukker in de hoofdstad en andere grote steden, vooral op de plekken waar grote evenementen zijn rond Koningsdag.
9 uur geleden