Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vermoede moordmakelaar Peter R. de Vries: ik ben onder druk gezet

Vermoede moordmakelaar Peter R. de Vries: ik ben onder druk gezet

AMSTERDAM (ANP) - De man die ervan verdacht wordt als tussenpersoon te hebben opgetreden bij de moord op Peter R. de Vries, heeft dinsdag gezegd dat hij onder druk is gezet. "Ik heb dit niet gewild, maar heb onder druk berichten verstuurd", zei Krystian M. in de gerechtsbunker in Amsterdam-Osdorp.

Waar die druk uit bestond en wat voor berichten hij zou hebben doorgestuurd, wilde hij niet toelichten. "Dat heeft te maken met mijn veiligheid." Het gaat om "heftige dingen" die tegen hem gezegd zouden zijn. "Ik had voor mijn gevoel geen keus. Als ik het over kon doen, had ik het anders gedaan."

M. zei tegen de nabestaanden van De Vries dat het hem speet en hij bood zijn excuses aan. De slachtofferverklaring die dochter Kelly en zoon Royce vorige week hadden afgelegd, had hem ontroerd zei hij. Daarom besloot hij toch iets over zijn rol te willen toelichten. Echter, op nadere vragen van de rechtbank wilde M. niet ingaan.

Zware druk

Na zijn korte verklaring draaide M. zich om op verzoek van de nabestaanden van De Vries die achter in de rechtszaal zitten. M. deed daarop zijn capuchon af en keek hen aan. Kort daarna draaide hij zich terug en trok de capuchon weer over zijn hoofd. M. draagt altijd een capuchon en mondkapje in de rechtszaal zodat hij niet herkenbaar getekend kan worden.

De 28-jarige M. heeft al eerder laten doorschemeren dat hij onder zware druk is gezet. Ook toen wilde hij niet vertellen uit welke hoek die dreigementen kwamen.

Vertrouwenspersoon

Justitie vermoedt dat de opdracht voor de moord op de misdaadverslaggever van Ridouan Taghi komt. Hij is hoofdverdachte in het liquidatieproces Marengo. De Vries was vertrouwenspersoon van de kroongetuige in die zaak.

De Vries (64) werd op 6 juli 2021 neergeschoten in de Lange Leidsedwarsstraat in het centrum van Amsterdam, na een optreden in RTL Boulevard. Hij overleed negen dagen later aan zijn verwondingen.

Meer uit Binnenland

Popprijs 2025 is voor Suzan & Freek

GRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.

1 uur geleden
Tata Steel-schaaktoernooi uitgesteld door protestactie van XR

WIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.

10 uur geleden
Aantal Utrechtse ondernemers kan voorlopig niet terug naar panden

UTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.

10 uur geleden
Oudste dolfijn van Nederland in Dolfinarium overleden

HARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.

12 uur geleden
Voor het derde jaar op rij minder verkeersongelukken

DEN HAAG (ANP) - Er waren iets minder verkeersongelukken in 2025 dan een jaar eerder. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van nieuwe politiecijfers. De politie registreerde het afgelopen jaar ongeveer 75.800 wegongevallen, ruim 600 minder dan in 2024. Het aantal verkeersongelukken daalt daarmee voor de derde keer op rij.

17 uur geleden
Man zwaargewond bij steekincident in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Een man in Eindhoven is in de nacht van vrijdag op zaterdag zwaargewond geraakt bij een steekincident. Dat meldt de politie op X. Er zijn twee verdachten aangehouden.

20 uur geleden
In de nacht plaatselijk dichte mist in het noorden van het land

DE BILT (ANP) - In de noordelijke helft van het land kan het verkeer in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatselijk last hebben van dichte mist, aldus het KNMI. In de loop van de nacht neemt de kans hierop vanuit het zuiden af.

23 uur geleden