Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vermoede aanjager moord De Vries vrijuit in zaak Zeewolde

Vermoede aanjager moord De Vries vrijuit in zaak Zeewolde

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank heeft maandag de 28-jarige Krystian M. vrijgesproken van betrokkenheid bij een poging tot liquidatie op 5 oktober 2021 in Zeewolde. Volgens de rechtbank is er niet genoeg bewijs. M. staat in een ander proces terecht voor het aansturen van de moord op Peter R. de Vries.

Door de vrijspraak komt M. niet op vrije voeten, want in de zaak rond De Vries zit hij in voorarrest. Hij wordt ook verdacht van betrokkenheid bij de moord op advocaat Derk Wiersum, in september 2019. In die zaak is inmiddels twaalf jaar cel tegen hem geëist. Later deze week zal M. de strafeis horen in de zaak-De Vries.

In de Zeewolde-zaak had het Openbaar Ministerie zestien jaar cel tegen M. geëist. Het OM had hem ook aangeklaagd voor verboden wapenbezit en diefstal van een motorfiets. Ook die feiten achtte de rechtbank niet bewezen.

'Erin geluisd'

Volgens justitie was M. de organisator van de liquidatiepoging. Hij heeft iedere betrokkenheid ontkend. Het slachtoffer werd op 5 oktober 2021, op klaarlichte dag tussen het winkelend publiek, met een automatisch geweer beschoten en in een been, arm en bil geraakt. Hij raakte zwaargewond. Een motief is niet duidelijk geworden. "Een afrekening in het criminele milieu", oordeelt de rechtbank. Het is onduidelijk gebleven welke rol M. in het geheel zou hebben gespeeld, vindt de rechtbank.

M. zegt dat hij "erin geluisd is" door verklaringen van een anonieme getuige. Deze getuige, aangeduid met het nummer 5089, zou een vriend van M. zijn geweest. De rechtbank acht 5089 geen betrouwbare getuige, onder meer omdat hij wisselend heeft verklaard. Ook stelde de rechtbank vast dat de getuige pas over zijn eigen rol is gaan verklaren toen hij met onderzoeksbevindingen was geconfronteerd. De getuige zou van M. ook informatie over de moord op De Vries hebben gekregen. Volgens 5089's verklaringen zou de vermeende topcrimineel Ridouan Taghi, hoofdverdachte in liquidatieproces Marengo, de opdrachtgever zijn van de moord op de misdaadverslaggever.

De rechtbank legde twee medeverdachten (32 en 37 jaar oud) vijftien jaar cel op, na eisen van zestien jaar. Zij hebben de liquidatiepoging uitgevoerd.

Meer uit Binnenland

Persoon overleden door brand in seniorencomplex Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Door de brand zaterdagnacht in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in het centrum van Den Haag is een dode gevallen. Dat zegt een woordvoerder van de politie. De overledene is de bewoner van de woning waar de brand uitbrak. Eerder meldde de veiligheidsregio nog dat er geen gewonden waren.

1 uur geleden
Tientallen asielzoekers weer terug bij aanmeldcentrum in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn zondag om 8.40 uur weer terug aangekomen in Ter Apel. Dat ziet een verslaggever van het ANP. De mensen hebben de nacht doorgebracht in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen en wachten weer voor de ingang van het aanmeldcentrum op een plek binnen. Volgens een woordvoerder van het Rode Kruis gaat het om zo'n 105 personen.

2 uur geleden
Bewoners seniorencomplex opgevangen na brand

DEN HAAG (ANP) - In een flat in een seniorencomplex aan de Wagenstraat in Den Haag heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Daarbij zijn geen gewonden gemeld, aldus de veiligheidsregio.

6 uur geleden
Bussen met asielzoekers van Ter Apel onderweg naar Groningen

TER APEL (ANP) - Twee bussen met tientallen asielzoekers zijn rond 21.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het opvangcentrum in Ter Apel. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden zondagochtend weer teruggebracht.

14 uur geleden
Patiënt Radboudumc heeft geen ebola, blijkt uit onderzoek

NIJMEGEN (ANP) - De patiënt die op 21 mei in het Radboudumc is opgenomen wegens een lage verdenking op ebola, is negatief getest op die ziekte. "Dat betekent dat uit bloedonderzoek blijkt dat deze patiënt geen ebola heeft. De patiënt krijgt de nodige zorg op een normale zorgafdeling", meldt het Nijmeegse ziekenhuis zaterdag.

15 uur geleden
Tientallen activisten aangehouden na spoorblokkade Utrecht CS

UTRECHT (ANP) - De politie heeft 27 actievoerders van Extinction Rebellion (XR) aangehouden na hun blokkade van het spoor op station Utrecht Centraal. Ze stapten rond 13.15 uur meerdere sporen op. Pas toen alle treinen waren stilgezet, kon de politie zelf veilig het spoor op.

16 uur geleden
Lokaal eerste tropische dag, parkeerplaatsen stranden vol

ZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.

19 uur geleden