Vermisten na botsing vrachtschepen in Duitse deel van Noordzee
HELGOLAND (ANP/RTR) - Twee vrachtschepen zijn op elkaar gebotst in de buurt van het Duitse eiland Helgoland in de Noordzee. Een van de schepen is gezonken, vermoedt het Duitse commando voor maritieme noodsituaties. Een aantal mensen wordt vermist. Het commando zoekt naar drenkelingen.
Een persoon kon al uit het water worden gered. Het andere vrachtschip ligt nog aan de oppervlakte en zou ruim twintig opvarenden hebben. De Verity, het schip dat vermoedelijk is gezonken, was onderweg van Bremen naar de Britse plaats Immingham. Het nog drijvende schip de Polesie was uit Hamburg vertrokken richting het Spaanse La Coruña.
Meer uit Buitenland
PRAAG (ANP/RTR) - De Tsjechische president Petr Pavel is boos dat de regering hem niet heeft opgenomen in de officiële delegatie van het land voor de NAVO-top in Turkije over twee weken. Pavel stapt naar het Grondwettelijk Hof, omdat hij vindt dat de top onder zijn bevoegdheid valt.
23 minuten geledenROME (ANP/AFP) - Het Italiaanse ministerie van Gezondheid heeft code rood afgekondigd voor vijftien steden vanwege extreme hitte. De autoriteiten waarschuwen de inwoners van onder meer Rome en Milaan om tijdens de warmste delen van de dag zoveel mogelijk binnen te blijven.
36 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - In Frankrijk zijn sinds het begin van het weekend ongeveer twintig mensen verdronken, zegt sportminister Marina Ferrari tegen France Inter-radio. Het land gaat gebukt onder een hittegolf, maar de minister waarschuwt dat het gevaarlijk kan zijn om te zwemmen op plekken die daar niet officieel voor zijn aangewezen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Een delegatie van de Taliban is onderweg naar Brussel voor een overleg met de EU, melden meerdere media dinsdag. De Europese Commissie, met wie de Taliban op ambtelijk niveau een gesprek zal voeren, kan het bezoek nog niet bevestigen. België maakte maandag bekend dat het vijf eendaagse visa had afgegeven voor een delegatie van de Taliban.
1 uur geledenLUZERN (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten gaan vier werkgroepen opzetten om over verschillende thema's te onderhandelen. Dat meldt de Iraanse onderhandelaar Kazem Gharibabadi na een eerste dag van technische besprekingen in Zwitserland.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - In Frankrijk geldt dinsdag vanaf het middaguur in 54 departementen code rood vanwege extreme temperaturen. De hoogste weerwaarschuwing geldt dan voor ruim de helft van het land en betreft zo'n 38,8 miljoen inwoners. In nog eens 35 departementen geldt code oranje. In het midden en westen van het land worden maxima tussen de 39 en 42 graden verwacht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De problemen met de Reflecting Pool in Washington zijn volgens Donald Trump niet het gevolg van een mislukte renovatie, maar van "vandalen met een mes". De Amerikaanse president zei maandag tijdens een evenement dat eigenlijk over kwantumcomputers had moeten gaan tegen verslaggevers dat de blauwe verflaag in het waterbassin is "opengesneden". Hij leverde hier geen bewijs voor.
5 uur geleden