Vermiste Russische generaal afgezet als hoofd luchtmacht
MOSKOU (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Russische topgeneraal Sergej Soerovikin is uit zijn functie gezet als hoofd van de luchtmacht, schrijven Russische media. Soerovikin is al niet meer in het openbaar gezien sinds de opstand van de Wagner Groep twee maanden geleden. De generaal zou banden hebben met het huurlingenleger en president Vladimir Poetin zou volgens een bekende militaire blogger schoon schip willen maken.
Internationale media schreven vlak na de muiterij van Wagner dat Soerovikin al van tevoren op de hoogte was gesteld van de plannen om in opstand te komen. Hij zou daarna zijn opgepakt en ondervraagd. De laatste keer dat Soerovikin een teken van leven gaf, was op de zaterdag van de opstand toen hij in een videoboodschap de huurlingen opriep om hun opmars richting Moskou te staken. Het is onduidelijk of hij onder druk was gezet om die oproep te doen.
Soerovikin stond maandenlang aan het hoofd van de invasiemacht in Oekraïne. Hij werd in januari vervangen als opperbevelhebber door Valeri Gerasimov. De Wagneropstand was vooral gericht tegen Gerasimov en defensieminister Sergej Sjojgoe, die de militaire operatie in Oekraïne zouden verpesten. Soerovikin gold als bondgenoot van Wagnerleider Jevgeni Prigozjin, die sinds de muiterij ook nauwelijks van zich laat horen.
Russische media melden dat Soerovikin officieel nog wel in dienst blijft bij defensie, maar dat het onduidelijk is in welke rol.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
10 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
10 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.
13 uur geleden