Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vermiste Nederlanders in Georgië zijn nog niet gevonden

Vermiste Nederlanders in Georgië zijn nog niet gevonden

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft nog niets vernomen van de twee Nederlanders die zaterdag vermist zijn geraakt in Georgië, zegt een woordvoerder. Sinds vrijdag zijn door een aardverschuiving in het bergresort Shovi in het land zeker zeventien mensen om het leven gekomen, werd zaterdagavond bekend. De Nederlandse ambassadeur is onderweg naar het getroffen gebied.

Reddingsbrigades zoeken in het gebied naar slachtoffers. "Het is een ingewikkelde situatie omdat er ook risico is op meer aardverschuivingen", zegt de woordvoerder van het ministerie hierover.

De families van de vermisten worden bijgestaan door ambassadepersoneel en de lokale autoriteiten. "Dat is wel zo'n beetje alles wat je kunt doen", aldus de woordvoerder.

Identificatie doden

Zaterdag liet het ministerie van Buitenlandse Zaken al weten dat de identificatie van de doden bezig is. Toen waren in totaal nog achttien mensen vermist, onder wie ook kinderen. De vermiste Nederlanders zouden eveneens minderjarig zijn. Maar dat kon het ministerie niet bevestigen.

De plaats van de ramp ligt in het bergachtige noordwesten van Georgië. Het Rode Kruis meldde eerder dat bruggen en wegen in het gebied zijn verwoest door de aardverschuiving.

Meer uit Binnenland

Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

1 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

4 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

5 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

7 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

8 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

10 uur geleden
Sein brand meester gegeven voor natuurbrand bij 't Harde

'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

13 uur geleden