Vermiste Nederlander in Soedan vrijgelaten en geëvacueerd
DEN HAAG (ANP) - Een Nederlandse man die vorige week in Soedan werd vastgehouden door de paramilitaire groep Rapid Support Forces (RSF) is weer vrij. Het ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten dat de Nederlander afgelopen zaterdag is vrijgelaten, waarna hij met een Britse vlucht naar Cyprus is geëvacueerd. Vanuit daar is hij doorgevlogen naar het Verenigd Koninkrijk, waar hij woont.
Familieleden van de man zeiden vorige week tegen Britse media dat de Nederlander op zakenreis was in de Soedanese hoofdstad Khartoem, toen daar gevechten uitbraken tussen de Soedanese krijgsmacht en de RSF. Daarbij zou de man, die volgens de Britse krant The Telegraph behalve de Nederlandse ook de Britse nationaliteit heeft, zijn ontvoerd.
Een woordvoerder van Buitenlandse Zaken zegt dat de man inderdaad werd vastgehouden door leden van de RSF. Het ministerie stond in die periode in nauw contact met familieleden van de ontvoerde Nederlander. "We hebben geadviseerd over een optie om Khartoem te verlaten en daar heeft hij gebruik van gemaakt."
Laatste Nederlandse evacuatievlucht
Over de omstandigheden van de vrijlating kon de woordvoerder niets zeggen. In het Verenigd Koninkrijk is de Nederlander opgevangen op de Nederlandse ambassade. Over zijn toestand is niets bekendgemaakt.
Familieleden zeggen tegen RTL Nieuws dat het goed gaat met de vrijgelaten Nederlander, die iedere dag medicijnen nodig heeft. "De dokter heeft hem gelijk onderzocht en die gaf aan dat het goed met hem ging." Volgens de familie heeft de Nederlandse ambassadeur in Soedan, Irma van Dueren, een grote rol gespeeld in de vrijlatingsoperatie. "Ze stond 24 uur per dag voor ons klaar."
Inmiddels zijn de meeste Nederlanders die in Soedan verbleven geëvacueerd vanwege het opgelaaide geweld in het Afrikaanse land. Zondag landde de laatste Nederlandse evacuatievlucht in Eindhoven. Ambassadeur Van Dueren zei toen dat er nog een aantal mensen met een Nederlands paspoort in Soedan waren achtergebleven. In hoeverre zij inmiddels in veiligheid zijn gebracht, kon de woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag niet zeggen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) bekijkt de mogelijkheden om "enkele personen" medisch te evacueren van het cruiseschip MV Hondius. Dat meldt een woordvoerder.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In de KB nationale bibliotheek in Den Haag is "een bijzondere vondst van verzetsmateriaal uit de Tweede Wereldoorlog" gedaan, meldt de organisatie in een persbericht. Het gaat onder meer om vervalste persoonsbewijzen en ontheffingen, foto's van gebombardeerde steden en voedselkaarten voor concentratiekampen.
17 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse krijgsmacht waarschuwt de Amerikaanse marine aan te zullen vallen als deze de Straat van Hormuz binnenvaart, schrijven Iraanse staatsmedia. De Verenigde Staten kondigden zondagavond aan vanaf maandag schepen door de belangrijke zeestraat te begeleiden. Iran benadrukt dat veilige doorgang moet worden gecoördineerd met het land.
48 minuten geledenUTRECHT (ANP) - ProRail verwacht dat het treinverkeer tussen Utrecht en Den Haag rond 09.00 uur weer wordt vrijgegeven. De seinstoring bij Moordrecht, waardoor er geen treinen konden rijden, is verholpen. Er was daar een kabel kapot gegaan.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse burgemeester Femke Halsema heeft de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam een "ongelooflijk laffe daad" genoemd op haar socialemediakanalen. Halsema spreekt van "vernielzucht en opzettelijke beschadiging van ons nationale monument".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Kabinet en Kamerleden reageren boos op de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam op de dag dat Nederland de doden van de Tweede Wereldoorlog en andere oorlogen herdenkt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) heeft nog geen hulpverzoeken ontvangen van Nederlandse opvarenden van cruiseschip MV Hondius. Drie opvarenden van dat schip zijn overleden nadat ze ziek werden op het schip. Volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) testte er zeker één positief op het hantavirus. Het schip ligt nu voor de kust van Kaapverdië.
2 uur geleden