Vermiste man uit Apeldoorn in goede gezondheid gevonden
DELDEN (ANP) - De man die op 18 augustus vermist raakte in Apeldoorn, is maandag in "goede gezondheid" in het Overijsselse Delden aangetroffen. De politie meldt dat een oplettende burger de vermiste man herkende en hem vervolgens aansprak. Toen de vermiste man zijn naam doorgaf, heeft de burger de politie gebeld. "De man is meegenomen naar het bureau en zal met zijn familie herenigd worden."
Er is nog veel onduidelijk over de vermissing, maar in verband met privacy kan niet veel meer informatie gedeeld worden. Delden ligt ongeveer 70 kilometer van Apeldoorn. "We zijn blij dat er een eind is gekomen aan de zoektocht, en dat hij levend is teruggevonden", aldus de politie.
De 33-jarige woonde sinds kort in Apeldoorn en heeft een verstandelijke beperking. Ook werd al bekendgemaakt dat hij dringend medicijnen nodig had. Hij verdween vanuit een Apeldoornse zorginstelling. De politie zei eerder dat de situatie met de dag zorgelijker werd. In de zoektochten die plaatsvonden werden onder meer drones, speurhonden en het Veteranen Search Team ingeschakeld.
De familie laat via een woordvoerder van de organisatie Namens de Familie weten dat ze erg opgelucht zijn dat de man is teruggevonden na tien dagen. Ze noemen het een "wonder" en bedanken ook iedereen die heeft meegeholpen in de zoektochten.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Ondanks het vuurwerkverbod dat gold rond de huldiging van PSV in Eindhoven hebben dinsdag 93 mensen brandwonden opgelopen door fakkels die werden afgestoken. Dit meldt de gemeente woensdag. Volgens de gemeente gaat het om (lichte) eerstegraads brandwonden. Niemand hoefde naar het ziekenhuis.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse rapper Ye krijgt vooralsnog geen inreisverbod opgelegd, meldt minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie, CDA). Organisaties als het Centraal Joods Overleg hadden hiertoe opgeroepen, nadat het Verenigd Koninkrijk de artiest de toegang had ontzegd voor zijn komst naar een festival in Londen. Door antisemitische uitingen staat de rapper ter discussie.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 40-jarige bankmedewerkster die op 26 maart dood werd gevonden in een woning aan de Koninginneweg in Amsterdam-Zuid, is waarschijnlijk slachtoffer van een misdrijf.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Europese Unie heeft sinds 2021 831 miljoen euro subsidie toegekend aan projecten in de provincie Utrecht. De provincie meldt dat niet eerder in een zesjarig Europees programma zo'n groot bedrag is toegewezen. Ook gaat het om bijna een verdubbeling in vergelijking met de vorige periode (2014-2020).
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens heeft 'een aantal' datalekmeldingen ontvangen van klanten van softwareleverancier Chipsoft. Dat meldt een woordvoerder, die geen specifiek aantal noemt. "We verwachten dat het er meer zullen worden. De meldingen moeten officieel binnen 72 uur worden gedaan."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en zeven grote bondgenoten zullen nu er een staakt-het-vuren is, helpen bij het beschermen van de Straat van Hormuz. Dat zeggen ze in een verklaring, die ook is ondertekend door Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Duitsland, Italië, Canada, Denemarken, Spanje en de voorzitters van de Europese Commissie en de raad van EU-regeringsleiders.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rafik A. (57) vindt de strafzaak tegen hem een "samenzwering". Dat bleek woensdag bij de start van zijn proces in de rechtbank in Den Haag. De Syriër zou zich in 2013 en 2014 in zijn vaderland schuldig hebben gemaakt aan verschillende gevallen van foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting. Hij wordt vervolgd voor 25 feiten, zei de officier van justitie.
11 uur geleden