Vermiste man uit Apeldoorn in goede gezondheid gevonden
DELDEN (ANP) - De man die op 18 augustus vermist raakte in Apeldoorn, is maandag in "goede gezondheid" in het Overijsselse Delden aangetroffen. De politie meldt dat een oplettende burger de vermiste man herkende en hem vervolgens aansprak. Toen de vermiste man zijn naam doorgaf, heeft de burger de politie gebeld. "De man is meegenomen naar het bureau en zal met zijn familie herenigd worden."
Er is nog veel onduidelijk over de vermissing, maar in verband met privacy kan niet veel meer informatie gedeeld worden. Delden ligt ongeveer 70 kilometer van Apeldoorn. "We zijn blij dat er een eind is gekomen aan de zoektocht, en dat hij levend is teruggevonden", aldus de politie.
De 33-jarige woonde sinds kort in Apeldoorn en heeft een verstandelijke beperking. Ook werd al bekendgemaakt dat hij dringend medicijnen nodig had. Hij verdween vanuit een Apeldoornse zorginstelling. De politie zei eerder dat de situatie met de dag zorgelijker werd. In de zoektochten die plaatsvonden werden onder meer drones, speurhonden en het Veteranen Search Team ingeschakeld.
De familie laat via een woordvoerder van de organisatie Namens de Familie weten dat ze erg opgelucht zijn dat de man is teruggevonden na tien dagen. Ze noemen het een "wonder" en bedanken ook iedereen die heeft meegeholpen in de zoektochten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het afgelopen jaar zijn 250 Nederlanders verdronken. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder; in 2024 verdronken in totaal 245 mensen. In de afgelopen vijf jaar ging het jaarlijks om gemiddeld 235 mensen.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft vorig jaar meer geweld gebruikt dan het jaar daarvoor. Dat blijkt uit cijfers die woensdag bekend zijn gemaakt. Agenten werden vorig jaar ruim 2,6 miljoen keer ingezet. Bij 25.163 van deze incidenten gebruikte de politie geweld, een stijging van bijna 9 procent. Die is volgens de politie deels te verklaren door de toename van het aantal inzetten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kinderen met een simpele blindedarmontsteking herstellen in de meeste gevallen goed als ze antibiotica krijgen. Een operatie om de blindedarm te verwijderen is dan niet nodig, concluderen onderzoekers van Amsterdam UMC na een studie onder driehonderd kinderen die werden behandeld in vijftien Nederlandse ziekenhuizen. De ene helft werd direct geopereerd, zoals tot nog toe standaard is, de andere helft kreeg antibiotica.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tien Britse staatsburgers uit afgelegen eilandgebieden, waaronder passagiers van het cruiseschip m/v Hondius, worden naar het Verenigd Koninkrijk overgebracht voor preventieve isolatie. Dat meldt het Britse agentschap voor gezondheidsveiligheid (UKHSA).
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ministers Bart van den Brink (Asiel) en David van Weel (Justitie) veroordelen de vernielingen en het geweld bij een opvanglocatie voor asielzoekers in Loosdrecht. Ze reageren boos en verbolgen op X.
7 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft dinsdagavond opnieuw mensen aangehouden bij een protest tegen de opvang van asielzoekers in Apeldoorn. Dat gebeurde bij de rotonde in de wijk De Maten, de plek waar al meerdere avonden op rij wordt gedemonstreerd. Een woordvoerder van de politie bevestigt dat zeker vijf mensen zijn aangehouden voor het afsteken van vuurwerk.
7 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van de gemeente Wijdemeren heeft dinsdagavond een noodbevel uitgevaardigd wegens "ernstige ordeverstoringen" voor het gemeentehuis van Loosdrecht, waarvan een deel is ingericht als noodopvanglocatie voor asielzoekers.
8 uur geleden