Vermiste bergbeklimmers na drie dagen dood gevonden op Mont Blanc
ANNECY (ANP/AFP) - Vier bergbeklimmers uit Italië en Zuid-Korea die al drie dagen werden vermist, zijn dood aangetroffen op de Mont Blanc. Ze zijn overleden door uitputting, heeft het bestuur van het Franse departement Haute-Savoie bekendgemaakt.
De bergbeklimmers raakten in de problemen tijdens slecht weer. Vervolgens gingen zowel Franse als Italiaanse reddingswerkers naar ze op zoek. Een Italiaans team trok te voet richting de top, maar trof de lichamen niet aan. De Franse bergpolitie ging met een helikopter naar boven, en vond de lichamen op 100 tot 200 meter onder de top.
Zaterdag kregen de autoriteiten meldingen dat drie groepen klimmers zonder gidsen in de problemen waren geraakt. Twee Zuid-Koreanen werden op zondagochtend gevonden. De helikopter van de Franse bergpolitie bereikte de bergtop pas deze dinsdag aan het begin van de middag. Ze hebben de lichamen naar beneden gebracht en de nabestaanden op de hoogte gebracht, staat in een verklaring.
De Mont Blanc is met 4809 meter de hoogste berg van Europa, buiten de Kaukasus. De berg ligt zowel in Frankrijk, Italië als Zwitserland.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.
38 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
4 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
6 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
8 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
11 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
17 uur geleden