Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vermiste bergbeklimmers na drie dagen dood gevonden op Mont Blanc

Vermiste bergbeklimmers na drie dagen dood gevonden op Mont Blanc

ANNECY (ANP/AFP) - Vier bergbeklimmers uit Italië en Zuid-Korea die al drie dagen werden vermist, zijn dood aangetroffen op de Mont Blanc. Ze zijn overleden door uitputting, heeft het bestuur van het Franse departement Haute-Savoie bekendgemaakt.

De bergbeklimmers raakten in de problemen tijdens slecht weer. Vervolgens gingen zowel Franse als Italiaanse reddingswerkers naar ze op zoek. Een Italiaans team trok te voet richting de top, maar trof de lichamen niet aan. De Franse bergpolitie ging met een helikopter naar boven, en vond de lichamen op 100 tot 200 meter onder de top.

Zaterdag kregen de autoriteiten meldingen dat drie groepen klimmers zonder gidsen in de problemen waren geraakt. Twee Zuid-Koreanen werden op zondagochtend gevonden. De helikopter van de Franse bergpolitie bereikte de bergtop pas deze dinsdag aan het begin van de middag. Ze hebben de lichamen naar beneden gebracht en de nabestaanden op de hoogte gebracht, staat in een verklaring.

De Mont Blanc is met 4809 meter de hoogste berg van Europa, buiten de Kaukasus. De berg ligt zowel in Frankrijk, Italië als Zwitserland.

Meer uit Buitenland

Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

4 uur geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

5 uur geleden
Flotilla-activist in cel Israël stopt na eten ook met drinken

ASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.

6 uur geleden
Evacuatievlucht cruiseschip maakt tussenlanding op Gran Canaria

GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.

6 uur geleden
CNN-oprichter Ted Turner (87) overleden

ATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.

8 uur geleden
Zelensky: Hongarije heeft inhoud waardetransporten teruggegeven

KYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.

8 uur geleden
Frans vliegdekschip sorteert voor op hulp Straat van Hormuz

PARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.

9 uur geleden