Vermiste bergbeklimmers na drie dagen dood gevonden op Mont Blanc
ANNECY (ANP/AFP) - Vier bergbeklimmers uit Italië en Zuid-Korea die al drie dagen werden vermist, zijn dood aangetroffen op de Mont Blanc. Ze zijn overleden door uitputting, heeft het bestuur van het Franse departement Haute-Savoie bekendgemaakt.
De bergbeklimmers raakten in de problemen tijdens slecht weer. Vervolgens gingen zowel Franse als Italiaanse reddingswerkers naar ze op zoek. Een Italiaans team trok te voet richting de top, maar trof de lichamen niet aan. De Franse bergpolitie ging met een helikopter naar boven, en vond de lichamen op 100 tot 200 meter onder de top.
Zaterdag kregen de autoriteiten meldingen dat drie groepen klimmers zonder gidsen in de problemen waren geraakt. Twee Zuid-Koreanen werden op zondagochtend gevonden. De helikopter van de Franse bergpolitie bereikte de bergtop pas deze dinsdag aan het begin van de middag. Ze hebben de lichamen naar beneden gebracht en de nabestaanden op de hoogte gebracht, staat in een verklaring.
De Mont Blanc is met 4809 meter de hoogste berg van Europa, buiten de Kaukasus. De berg ligt zowel in Frankrijk, Italië als Zwitserland.
Meer uit Buitenland
SAINT-DENIS (ANP/AFP) - In de Parijse voorstad Saint-Denis zijn duizenden mensen de straat opgegaan om hun steun te betuigen aan de nieuwe burgemeester Bally Bagayoko. Die kreeg na zijn verkiezingswinst vorige maand te maken met racistische berichten en riep daarom op tot een protest tegen racisme.
8 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Teheran heeft volgens media bevestigd dat schepen met essentiële goederen door de Straat van Hormuz naar Iraanse havens kunnen varen. Dit moet in overleg met de Iraanse autoriteiten.
6 uur geledenNIKOPOL (ANP/RTR) - In Oekraïne zijn vijf doden gevallen door een Russische aanval op een markt in de frontstad Nikopol, melden de autoriteiten. Negentien anderen zijn volgens hen gewond geraakt.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De VN-Veiligheidsraad buigt zich naar verwachting pas volgende week over een resolutie over het hervatten van het scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz. De stemming zou aanvankelijk deze week plaatsvinden.
9 uur geledenLIMA (ANP/AFP) - In het stadion Alejandro Villanueva in de Peruaanse hoofdstad Lima is een persoon om het leven gekomen. Zeker 47 anderen zijn gewond geraakt, meldt de Peruaanse minister van Volksgezondheid Juan Carlos Velasco aan lokale media.
12 uur geleden