Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vermiste bergbeklimmers na drie dagen dood gevonden op Mont Blanc

Vermiste bergbeklimmers na drie dagen dood gevonden op Mont Blanc

ANNECY (ANP/AFP) - Vier bergbeklimmers uit Italië en Zuid-Korea die al drie dagen werden vermist, zijn dood aangetroffen op de Mont Blanc. Ze zijn overleden door uitputting, heeft het bestuur van het Franse departement Haute-Savoie bekendgemaakt.

De bergbeklimmers raakten in de problemen tijdens slecht weer. Vervolgens gingen zowel Franse als Italiaanse reddingswerkers naar ze op zoek. Een Italiaans team trok te voet richting de top, maar trof de lichamen niet aan. De Franse bergpolitie ging met een helikopter naar boven, en vond de lichamen op 100 tot 200 meter onder de top.

Zaterdag kregen de autoriteiten meldingen dat drie groepen klimmers zonder gidsen in de problemen waren geraakt. Twee Zuid-Koreanen werden op zondagochtend gevonden. De helikopter van de Franse bergpolitie bereikte de bergtop pas deze dinsdag aan het begin van de middag. Ze hebben de lichamen naar beneden gebracht en de nabestaanden op de hoogte gebracht, staat in een verklaring.

De Mont Blanc is met 4809 meter de hoogste berg van Europa, buiten de Kaukasus. De berg ligt zowel in Frankrijk, Italië als Zwitserland.

Meer uit Buitenland

VS bestempelen Colombiaans kartel als terroristische organisatie

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Colombia's grootste drugskartel Clan del Golfo bestempeld als terroristische organisatie. In een verklaring noemt buitenlandminister Marco Rubio de groepering een "gewelddadige en machtige criminele organisatie" die voornamelijk leeft van cocaïnehandel en verantwoordelijk is voor terroristische aanslagen in Colombia.

1 uur geleden
EU-landen aan Russische grens willen meer Europese hulp

HELSINKI (ANP) - De EU-landen aan de Russische grens mogen niet alleen opdraaien voor hun veiligheid, vinden ze. Acht 'oostflankstaten' vragen de Europese Unie om hun verdediging tegen Rusland "onmiddellijk" en met voorrang te versterken.

2 uur geleden
Brit krijgt 21,5 jaar celstraf voor inrijden op menigte Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Een Britse man die in mei met een auto inreed op feestvierders in Liverpool, is veroordeeld tot 21,5 jaar gevangenisstraf. Er vielen 134 gewonden, onder wie acht kinderen.

4 uur geleden
Axios: Musk geeft weer financiële steun aan Republikeinen

WASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk is begonnen met het financieren van Republikeinse campagnes voor de belangrijke tussentijdse verkiezingen van volgend jaar. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat Musk flinke cheques uitschrijft en duidelijk heeft gemaakt dat Republikeinen nog meer geld tegemoet kunnen zien.

5 uur geleden
Voedselonzekerheid dreigt voor 17 miljoen mensen in Afghanistan

KABUL (ANP) - Meer dan 17 miljoen mensen in Afghanistan worden deze winter geconfronteerd met acute voedselonzekerheid, waarschuwt het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de VN. Dat zijn 3 miljoen mensen meer dan vorig jaar.

5 uur geleden
Toeristen moeten gaan betalen voor Trevifontein

ROME (ANP) - Toeristen moeten vanaf begin volgend jaar gaan betalen voor een bezoek aan de beroemde Trevifontein in Rome. De entree bedraagt dan 2 euro, berichten Italiaanse media als Sky TG24 en Corriere della Sera.

5 uur geleden
Omgekomen schutter Bondi Beach kwam uit India

HAIDERABAD (ANP/RTR) - De omgekomen schutter van de aanslag op het Australische Bondi Beach, Sajid Akram, was afkomstig uit de Zuid-Indiase stad Haiderabad. Dat heeft de Indiase politie bekendgemaakt.

5 uur geleden