Vermiste bergbeklimmers na drie dagen dood gevonden op Mont Blanc
ANNECY (ANP/AFP) - Vier bergbeklimmers uit Italië en Zuid-Korea die al drie dagen werden vermist, zijn dood aangetroffen op de Mont Blanc. Ze zijn overleden door uitputting, heeft het bestuur van het Franse departement Haute-Savoie bekendgemaakt.
De bergbeklimmers raakten in de problemen tijdens slecht weer. Vervolgens gingen zowel Franse als Italiaanse reddingswerkers naar ze op zoek. Een Italiaans team trok te voet richting de top, maar trof de lichamen niet aan. De Franse bergpolitie ging met een helikopter naar boven, en vond de lichamen op 100 tot 200 meter onder de top.
Zaterdag kregen de autoriteiten meldingen dat drie groepen klimmers zonder gidsen in de problemen waren geraakt. Twee Zuid-Koreanen werden op zondagochtend gevonden. De helikopter van de Franse bergpolitie bereikte de bergtop pas deze dinsdag aan het begin van de middag. Ze hebben de lichamen naar beneden gebracht en de nabestaanden op de hoogte gebracht, staat in een verklaring.
De Mont Blanc is met 4809 meter de hoogste berg van Europa, buiten de Kaukasus. De berg ligt zowel in Frankrijk, Italië als Zwitserland.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.
4 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De aanhoudende protesten in Iran hebben tot nieuwe doden geleid. Dat schrijft het Duitse persbureau DPA op basis van verklaringen van ooggetuigen.
7 uur geledenCARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten.
8 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei na de Amerikaanse aanval op Venezuela dat het land Amerikaanse olie heeft gestolen. "Ze hebben onze olie gestolen. Wij hebben daar de hele industrie opgebouwd", verklaarde hij op een persconferentie. "Ze pikten het in alsof we niets waren. En we hadden een president die besloot er niets aan te doen. Dat hebben we nu alsnog gedaan. We zijn laat, maar we hebben er iets aan gedaan."
8 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten hebben meer dan 150 vliegtuigen ingezet bij de militaire operatie tegen Venezuela. Dat meldt de Amerikaanse legerleider John Dan Caine op een gezamenlijke persconferentie met president Donald Trump. Het gaat volgens de generaal onder meer om gevechtsvliegtuigen, bommenwerpers en verkenningstoestellen.
8 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verklaart dat de Monroe-doctrine terug is. Die term stamt uit het begin van de negentiende eeuw, toen president James Monroe de basis legde voor Amerikaanse dominantie in Latijns-Amerika.
9 uur geleden