Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vermist meisje (13) uit Lelystad teruggevonden

Vermist meisje (13) uit Lelystad teruggevonden

LELYSTAD (ANP) - Het vermiste meisje Marley (13) uit Lelystad is teruggevonden. Ze verkeert in goede gezondheid, aldus de politie. De politie maakte zich ernstig zorgen om het welzijn van het meisje en stuurde daarom een amber alert uit met de oproep naar haar uit te kijken.

"Inhoudelijk kunnen we er nog niet veel over vertellen, dat komt mogelijk op een later moment", zegt een politiewoordvoerder. "Het belangrijkste is dat ze in goede gezondheid is aangetroffen."

Marley was donderdagmiddag voor het laatste gezien in het bijzijn van een man. Ze vertrok rond 09.00 uur vanaf haar school aan de Tjalk in Lelystad en ging weg op een zwarte fiets met voorop een kratje. De politie hield er er rekening mee dat de vader van het meisje mogelijk betrokken zou kunnen zijn bij haar verdwijning. Eerder op donderdag zei de politie dat het een van de scenario's is die werd onderzocht.

In december 2019 liet de politie voor hetzelfde meisje ook een amber alert uitgaan, nadat ze door haar vader ontvoerd was. Ze werd toen een dag later teruggevonden in het centrum van Lelystad, kort nadat het amber alert was verstuurd. Zij was uit huis geplaatst en door haar vader meegenomen. Hij is daarna aangehouden.

Meer uit Binnenland

Jetten in aardbevingsgebied Groningen: gaskraan blijft dicht

ZEERIJP (ANP) - Bij zijn bezoek aan het gebied in Groningen dat in de nacht van donderdag op vrijdag is getroffen door een aardbeving, verzekerde D66-leider Rob Jetten dat het weer openen van de gaskraan "absoluut niet aan de orde" is. Een van zijn mogelijke coalitiepartners, namelijk JA21, pleit hier juist wel voor.

33 minuten geleden
CIDI: geen levering F35-onderdelen aan Israël betreurenswaardig

AMSTERDAM (ANP) - Het is betreurenswaardig maar niet heel verrassend dat de regering heeft besloten ook de komende tijd geen F-35-onderdelen aan Israël te leveren, vindt het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI). "Helaas gaat men wel voorbij aan het punt dat de F-35 een belangrijke rol speelt in de verdediging van Israël", zegt directeur Naomi Mestrum.

34 minuten geleden
Geen schade aan kades, gemalen en bruggen rond aardbevingsgebied

GRONINGEN (ANP) - De kades, gemalen en bruggen rond het Groningse dorp Zeerijp hebben geen grote schade opgelopen door de aardbeving in de nacht van donderdag op vrijdag. Waterschap Noorderzijlvest heeft alle "risicovolle objecten" in een straal van 10 kilometer rond het epicentrum geïnspecteerd. Volgens een woordvoerster zijn daarbij geen schades ontdekt die "de werking van deze objecten in gevaar brengen". Dat geldt ook voor de dijken en constructies van waterschap Hunze en Aa's, dat een deel van Groningen als werkgebied heeft.

1 uur geleden
Aantal schademeldingen na aardbeving Groningen loopt op naar 246

GRONINGEN (ANP) - Bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen zijn inmiddels 246 meldingen binnengekomen van mensen die schade hebben opgelopen door de aardbeving in de nacht van donderdag op vrijdag. Daarnaast belden tientallen mensen met de organisatie en deden zij melding van een zogenoemde Acuut Onveilige Situatie.

1 uur geleden
Nederland levert voorlopig geen F-35-onderdelen aan Israël

DEN HAAG (ANP) - Nederland levert ook de komende tijd geen F-35-onderdelen aan Israël, schrijven demissionair staatssecretaris Aukje de Vries van Buitenlandse Handel en David van Weel van Buitenlandse Zaken (beiden VVD) in een brief aan de Tweede Kamer. Binnen zes maanden wordt een besluit genomen over het hervatten van de levering. De Hoge Raad oordeelde op 3 oktober dat Nederland de uit- en doorvoer van onderdelen van de jachtvliegtuigen naar Israël opnieuw moest beoordelen.

1 uur geleden
Hack bij RTV Noord was volgens omroep geen gerichte aanval

GRONINGEN (ANP) - De hack op RTV Noord was geen gerichte aanval op de journalistieke organisatie. Ook kwam het niet door het klikken op een verkeerde link door een medewerker. Het bedrijf zou slachtoffer zijn geworden van een ransomware-aanvaller die wereldwijd willekeurig organisaties aanvalt, meldt de omroep vrijdag. Die heeft aangifte gedaan.

1 uur geleden
Dit jaar meer vuurwerk in beslag genomen dan 2024 rond deze tijd

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar is tot nu toe ruim 63.000 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat blijkt uit gegevens van de Vuurwerkbarometer 2025, meldt het Openbaar Ministerie. De hoeveelheid is ruim meer dan vorig jaar rond deze tijd, toen bijna 46.000 kilo vuurwerk van straat werd gehaald.

1 uur geleden