Vermeer, Denswil, Redan en Klas beschikbaar voor Surinaams elftal
PARAMARIBO (ANP) - Bondscoach Aron Winter van het Surinaamse voetbalelftal kan een beroep doen op vier nieuwe spelers met ervaring in de Nederlandse competities. De bond maakte bekend dat Kenneth Vermeer, Stefano Denswil, Daishawn Redan en Dhoraso Klas beschikbaar zijn voor het nationale elftal.
Vermeer is de bekendste naam van het kwartet. De oud-doelman van onder meer Ajax en Feyenoord speelde in het verleden vijf interlands voor Oranje. Door versoepelde regels van de FIFA is het tegenwoordig makkelijker voor internationals om van voetballand te veranderen. Sinds eind 2020 is het voor Nederlandse spelers met Surinaamse roots ook mogelijk om voor Suriname uit te komen zonder dat ze hun paspoort moeten inleveren. De laatste jaren kwam Vermeer uit voor Los Angeles FC en FC Cincinnati in de Amerikaanse competitie MLS.
Denswil heeft eveneens een verleden bij Ajax. De verdediger speelt tegenwoordig bij het Turkse Trabzonspor. Aanvaller Redan, die eerder speelde voor onder meer FC Groningen, PEC Zwolle en FC Utrecht, staat onder contract bij Venezia in de Italiaanse Serie B. Middenvelder Klas komt uit voor eerstedivisionist ADO Den Haag.
Naast hoofdcoach Winter zijn ook assistenten Henk ten Cate, Ryan Koolwijk en Roberto Godeken werkzaam bij het Surinaamse elftal.
Meer uit Voetbal
TUNIS (ANP/RTR) - Hervé Renard is niet langer bondscoach van Tunesië. De 57-jarige Fransman verving tijdens het WK voetbal Sabri Lamouchi, die werd ontslagen na de verloren eerste groepswedstrijd tegen Zweden (1-5). Tunesië leed onder Renard nederlagen tegen Japan (0-4) en Nederland (1-3).
1 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk begint met Kylian Mbappé, Bradley Barcola, Michael Olise en Ousmane Dembélé in de voorste linie aan de achtste finales van het WK voetbal tegen Paraguay. De winnaar van de wedstrijd in het Philadelphia Stadium speelt in de kwartfinales tegen Marokko.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - Marokko heeft zich als eerste land geplaatst voor de kwartfinales van het WK voetbal. De formatie van bondscoach Mohamed Ouahbi, die in de vorige ronde na strafschoppen won van het Nederlands elftal, versloeg in Houston na een matige wedstrijd medegastland Canada met 3-0.
2 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Alexander Brouwer hebben de finale van het Elite16-toernooi in Gstaad bereikt. Het Nederlandse koppel versloeg in de halve finale de Brazilianen Evandro Gonçalves en Arthur Lanci in drie sets: 27-25 16-21 15-10.
2 uur geledenERMELO (ANP) - Ajax heeft zijn eerste oefenduel verloren in de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De formatie van de nieuwe trainer Míchel ging op Sportpark De Zanderij in Ermelo met 3-1 onderuit tegen Panathinaikos.
2 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Feyenoord heeft de eerste oefenwedstrijd onder de nieuwe coach Giovanni van Bronckhorst gewonnen van FC Dordrecht. In het stadion van Dordrecht wonnen de Rotterdammers met 6-0.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In drie uitverkochte bioscoopzalen in Rotterdam keken in de nacht van vrijdag op zaterdag 1150 supporters van het Kaapverdische voetbalelftal naar de WK-wedstrijd uit de zestiende finales tegen Argentinië. Dat die eindigde in 3-2 voor de Argentijnen, mocht volgens organisator Jorge da Veiga de pret niet drukken. "Wij zien het alsof wij het WK hebben gewonnen."
12 uur geleden