Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vermeend drugshandelaar Piet W. acht dagen in voorarrest

Vermeend drugshandelaar Piet W. acht dagen in voorarrest

ROTTERDAM (ANP) - Piet W., die wordt verdacht van betrokkenheid bij twee liquidaties en grootschalige cocaïnehandel, is donderdag toch niet op vrije voeten gekomen. Hij is aangehouden in een andere zaak, voor witwassen van enkele miljoenen euro's. W. werd vrijdagmiddag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Die besloot zijn voorarrest met acht dagen te verlengen, zegt een woordvoerder van de rechtbank Rotterdam.

De 54-jarige W. zou donderdag worden vrijgelaten, nadat de rechtbank in Rotterdam had geoordeeld dat de verdenkingen in de liquidatiezaak niet meer zwaar genoeg wegen om hem langer vast te houden. De witwasverdenking waarvoor hij nu vastzit, betreft de periode van 1 januari 2018 tot het moment dat W. werd aangehouden in oktober 2022, laat een woordvoerster van het Openbaar Ministerie weten. "Die verdenking is inmiddels zo sterk dat het OM meent genoeg bewijs te hebben om de man ook hiervoor te vervolgen", aldus het OM.

"De man wordt er onder meer van verdacht zelfs gedurende zijn penitentiair programma uitgaven te hebben gedaan zonder dat daar een legaal inkomen tegenover stond. Hij is nu aangehouden omdat het OM ernstige vrees had dat hij naar het buitenland zou vertrekken."

Moord

W. werd in oktober vorig jaar aangehouden in zijn woning in Almere. Hij zou volgens het OM achter de moord op Kelvin Maynard (32) zitten. Deze oud-profvoetballer werd op 18 september 2019 doodgeschoten in Amsterdam-Zuidoost. W. wordt ook verdacht van moord op de 23-jarige Genciël Feller. Die werd op 2 september 2019 vermoord op Curaçao nadat hij een maand eerder in Almere ternauwernood een aanslag op zijn leven had overleefd. W. wordt daarnaast nog verdacht van het smokkelen van 400 en 4030 kilo cocaïne. "Het onderzoek naar de drugshandel en de twee liquidaties gaat door, daarin blijft hij verdachte", stelt het OM.

Advocaat Ruud van Boom kreeg W. op vrije voeten in de liquidatiezaak. Hij schetste vorige week in de rechtbank een alternatief scenario. "Op de dag dat Kelvin werd geliquideerd leek hij een heel serieus conflict te hebben met een ander", zegt Van Boom.

Over de nieuwe witwasverdenking, waar W. nu voor vastzit, zegt zijn raadsman: "In de laatste twee verhoren over de liquidaties is mijn cliënt niet over die witwaszaak gehoord. Het is wel even aan de orde geweest, maar hij was toen nog niet eens in staat van beschuldiging gesteld."

Meer uit Binnenland

Interview met leider Vlaams Belang op UvA afgelast om veiligheid

AMSTERDAM (ANP) - Een interview donderdag van studenten met Tom Van Grieken, de voorzitter van de Belgische partij Vlaams Belang, op de Universiteit van Amsterdam (UvA) is afgelast, meldt het universiteitsmedium Folia. Reden zou zijn dat de veiligheid van de politicus niet kan worden gewaarborgd.

15 minuten geleden
Inspecties: zorg asielzoekers met psychische nood onvoldoende

DEN HAAG (ANP) - Organisaties die te maken hebben met asielzoekers met een hoge behoefte aan psychische zorg en veiligheid, werken niet goed samen. Hun werkzaamheden sluiten niet op elkaar aan en de samenwerking verloopt stroef. Dat concluderen de inspecties Justitie en Veiligheid en Gezondheidszorg en Jeugd na onderzoek.

19 minuten geleden
Advies: verweesde Joodse roofkunst moet aparte collectie worden

AMSTERDAM (ANP) - Door de nazi's geroofde kunstobjecten van Nederlandse Joden die na de Tweede Wereldoorlog nooit zijn geclaimd, moeten teruggaan naar de Joodse gemeenschap. De manier waarop dat het beste zou kunnen, staat in een advies van een commissie onder aanvoering van Lodewijk Asscher. Hij heeft het opgesteld op verzoek van de vorige minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Eppo Bruins.

37 minuten geleden
Cosmeticaketen Rituals waarschuwt klanten na datalek

AMSTERDAM (ANP) - Cosmeticaketen Rituals is slachtoffer geworden van een hack, waarbij gegevens van klanten op onrechtmatige wijze zijn gedownload. De onderneming waarschuwt klanten dat ze nu extra alert moeten zijn op eventuele phishingberichten. De gedownloade gegevens kunnen namelijk door fraudeurs worden misbruikt, bijvoorbeeld voor valse e-mails. Van hoeveel klanten gegevens zijn gelekt, is niet duidelijk.

1 uur geleden
Tata Steel test installatie na te hoge chroom-6-uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel laat zijn Direct Sheet Plant (DSP), ook wel bekend als gietwalsinstallatie, in IJmuiden deze week proefdraaien om metingen te doen. De installatie werd begin deze maand stilgelegd in overleg met de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (ODNZKG), nadat uit metingen van Tata was gebleken dat de uitstoot van chroom-6 te hoog was.

1 uur geleden
OM: doodgeschoten tieners waren op verkeerde plek en tijd

AMSTERDAM (ANP) - De twee tieners die op nieuwjaarsdag in een park in Amsterdam werden doodgeschoten, waren volgens het OM "op de verkeerde plaats, op de verkeerde tijd". Verdachte Efe Y. (25) zou die avond onmiddellijk op de slachtoffers hebben geschoten. "Er was geen tijd voor ruzie, een gesprek of een aanval vanuit hen", zei de officier van justitie woensdag tijdens de eerste inleidende zitting in de zaak.

1 uur geleden
Acht mensen aangehouden na anti-azc-protest in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Er zijn acht mensen aangehouden na de ongeregeldheden dinsdagavond bij een demonstratie tegen de komst van asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht, meldt een woordvoerder van de politie. De mobiele eenheid greep in nadat er met stenen was gegooid.

2 uur geleden