Vermeend drugshandelaar Piet W. acht dagen in voorarrest
ROTTERDAM (ANP) - Piet W., die wordt verdacht van betrokkenheid bij twee liquidaties en grootschalige cocaïnehandel, is donderdag toch niet op vrije voeten gekomen. Hij is aangehouden in een andere zaak, voor witwassen van enkele miljoenen euro's. W. werd vrijdagmiddag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Die besloot zijn voorarrest met acht dagen te verlengen, zegt een woordvoerder van de rechtbank Rotterdam.
De 54-jarige W. zou donderdag worden vrijgelaten, nadat de rechtbank in Rotterdam had geoordeeld dat de verdenkingen in de liquidatiezaak niet meer zwaar genoeg wegen om hem langer vast te houden. De witwasverdenking waarvoor hij nu vastzit, betreft de periode van 1 januari 2018 tot het moment dat W. werd aangehouden in oktober 2022, laat een woordvoerster van het Openbaar Ministerie weten. "Die verdenking is inmiddels zo sterk dat het OM meent genoeg bewijs te hebben om de man ook hiervoor te vervolgen", aldus het OM.
"De man wordt er onder meer van verdacht zelfs gedurende zijn penitentiair programma uitgaven te hebben gedaan zonder dat daar een legaal inkomen tegenover stond. Hij is nu aangehouden omdat het OM ernstige vrees had dat hij naar het buitenland zou vertrekken."
Moord
W. werd in oktober vorig jaar aangehouden in zijn woning in Almere. Hij zou volgens het OM achter de moord op Kelvin Maynard (32) zitten. Deze oud-profvoetballer werd op 18 september 2019 doodgeschoten in Amsterdam-Zuidoost. W. wordt ook verdacht van moord op de 23-jarige Genciël Feller. Die werd op 2 september 2019 vermoord op Curaçao nadat hij een maand eerder in Almere ternauwernood een aanslag op zijn leven had overleefd. W. wordt daarnaast nog verdacht van het smokkelen van 400 en 4030 kilo cocaïne. "Het onderzoek naar de drugshandel en de twee liquidaties gaat door, daarin blijft hij verdachte", stelt het OM.
Advocaat Ruud van Boom kreeg W. op vrije voeten in de liquidatiezaak. Hij schetste vorige week in de rechtbank een alternatief scenario. "Op de dag dat Kelvin werd geliquideerd leek hij een heel serieus conflict te hebben met een ander", zegt Van Boom.
Over de nieuwe witwasverdenking, waar W. nu voor vastzit, zegt zijn raadsman: "In de laatste twee verhoren over de liquidaties is mijn cliënt niet over die witwaszaak gehoord. Het is wel even aan de orde geweest, maar hij was toen nog niet eens in staat van beschuldiging gesteld."
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - De burgemeester van Gorinchem, Reinie Melissant, zegt dat het aan de gemeenteraad is om een afweging te maken over of er een herstemming voor die raad moet plaatsvinden. "Gelukkig is het niet aan mij. Ik ben eigenlijk blij dat ik nu geen raadslid ben. Je moet op basis van heel weinig informatie een keuze maken over wat te doen", zei zij tegen een ANP-verslaggever.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA en reclamebureau Hotel L'Amour hebben voor het derde jaar op rij de Ster Gouden Loeki gewonnen voor de beste tv-commercial van afgelopen jaar. Het kerstspotje van het warenhuis was opnieuw favoriet onder het Nederlandse publiek, werd donderdag bekendgemaakt in Amsterdam.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jill Helena is "verbijsterd en van slag" dat het Openbaar Ministerie heeft gevraagd om Ali B vrij te spreken van het aanranden van de zangeres. Ze hoorde er pas vlak voor het hoger beroep van, laat ze weten via haar advocaat Sébas Diekstra.
5 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft woensdag aangifte gedaan van meerdere vormen van verkiezingsfraude. Het gaat onder meer om beïnvloeding en ronselen van volmachten. Dat zei ze donderdag bij aanvang van een tweede informatiebijeenkomst voor de raad over het onderzoek naar mogelijke stemfraude in de Zuid-Hollandse gemeente.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het is baanbrekend dat een omstreden 'uitkleedfunctie' in de chatbot Grok wordt verboden. Dat zegt Robbert Hoving, directeur van Offlimits, een kenniscentrum over onlinemisbruik. Die organisatie spande met Fonds Slachtofferhulp een kort geding aan tegen de dienst en kreeg donderdag gelijk van de rechtbank in Amsterdam.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - VluchtelingenWerk Nederland steunt de oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten. De minister wil dat die met spoed nieuwe opvangplekken voor asielzoekers regelen.
7 uur geledenWEESP (ANP) - Criminelen gebruiken zwaardere en meer explosieven bij plofkraken op geldautomaten. Dat ziet Geldmaat, het bedrijf dat beheer en onderhoud van de automaten regelt voor de grote banken in Nederland. Na nieuwe aanvallen op zogeheten sealbagautomaten heeft Geldmaat donderdag maatregelen genomen om plofkraken te voorkomen.
8 uur geleden