Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vermeend drugshandelaar Piet W. acht dagen in voorarrest

Vermeend drugshandelaar Piet W. acht dagen in voorarrest

ROTTERDAM (ANP) - Piet W., die wordt verdacht van betrokkenheid bij twee liquidaties en grootschalige cocaïnehandel, is donderdag toch niet op vrije voeten gekomen. Hij is aangehouden in een andere zaak, voor witwassen van enkele miljoenen euro's. W. werd vrijdagmiddag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Die besloot zijn voorarrest met acht dagen te verlengen, zegt een woordvoerder van de rechtbank Rotterdam.

De 54-jarige W. zou donderdag worden vrijgelaten, nadat de rechtbank in Rotterdam had geoordeeld dat de verdenkingen in de liquidatiezaak niet meer zwaar genoeg wegen om hem langer vast te houden. De witwasverdenking waarvoor hij nu vastzit, betreft de periode van 1 januari 2018 tot het moment dat W. werd aangehouden in oktober 2022, laat een woordvoerster van het Openbaar Ministerie weten. "Die verdenking is inmiddels zo sterk dat het OM meent genoeg bewijs te hebben om de man ook hiervoor te vervolgen", aldus het OM.

"De man wordt er onder meer van verdacht zelfs gedurende zijn penitentiair programma uitgaven te hebben gedaan zonder dat daar een legaal inkomen tegenover stond. Hij is nu aangehouden omdat het OM ernstige vrees had dat hij naar het buitenland zou vertrekken."

Moord

W. werd in oktober vorig jaar aangehouden in zijn woning in Almere. Hij zou volgens het OM achter de moord op Kelvin Maynard (32) zitten. Deze oud-profvoetballer werd op 18 september 2019 doodgeschoten in Amsterdam-Zuidoost. W. wordt ook verdacht van moord op de 23-jarige Genciël Feller. Die werd op 2 september 2019 vermoord op Curaçao nadat hij een maand eerder in Almere ternauwernood een aanslag op zijn leven had overleefd. W. wordt daarnaast nog verdacht van het smokkelen van 400 en 4030 kilo cocaïne. "Het onderzoek naar de drugshandel en de twee liquidaties gaat door, daarin blijft hij verdachte", stelt het OM.

Advocaat Ruud van Boom kreeg W. op vrije voeten in de liquidatiezaak. Hij schetste vorige week in de rechtbank een alternatief scenario. "Op de dag dat Kelvin werd geliquideerd leek hij een heel serieus conflict te hebben met een ander", zegt Van Boom.

Over de nieuwe witwasverdenking, waar W. nu voor vastzit, zegt zijn raadsman: "In de laatste twee verhoren over de liquidaties is mijn cliënt niet over die witwaszaak gehoord. Het is wel even aan de orde geweest, maar hij was toen nog niet eens in staat van beschuldiging gesteld."

Meer uit Binnenland

Verdachte verkrachtingen Goudswaard is dakloze uit Hoeksche Waard

GOUDSWAARD (ANP) - De 29-jarige man die wordt verdacht van een dubbele verkrachting in het Zuid-Hollandse Goudswaard is een thuisloze inwoner van de gemeente Hoeksche Waard. Dat meldt buurgemeente Nissewaard. Wel verbleef de man wisselende periodes in Spijkenisse.

4 minuten geleden
Geen treinverkeer Sloterdijk-Schiphol door drie wisselstoringen

AMSTERDAM (ANP) - Tussen de stations Amsterdam Sloterdijk en Schiphol rijden er naar verwachting tot in de loop van dinsdagavond geen treinen, meldt ProRail. Tijdens een inspectie zijn bij drie verschillende wissels dezelfde technische problemen ontdekt.

1 uur geleden
Man (21) opgepakt voor schietincident winkelcentrum Arnhem

ARNHEM (ANP) - Een 21-jarige man uit Zoetermeer is vorige week woensdag opgepakt in verband met een schietincident in het winkelcentrum Kronenburg in Arnhem, meldt de politie dinsdag. Hierbij raakte op zaterdag 21 februari een omstander lichtgewond.

2 uur geleden
OM gaat niet in hoger beroep in Barendrechtse zedenzaak

ROTTERDAM (ANP) - Het OM gaat niet in hoger beroep in de Barendrechtse zedenzaak. Vorige week kreeg de 46-jarige Mels van B. uit Barendrecht achttien jaar cel en tbs met dwangverpleging opgelegd voor het jarenlang ernstig seksueel misbruiken van jonge meisjes.

3 uur geleden
Twee mannen (22) uit Arnhem aangehouden in sextortionzaak

ARNHEM (ANP) - In een onderzoek naar sextortion, waarin meerdere aangiftes werden gedaan, zijn dinsdag twee mensen aangehouden. Het gaat om mannen van 22, beide afkomstig uit Arnhem. Ze worden ervan verdacht meerdere slachtoffers te hebben afgeperst, meldt de politie.

3 uur geleden
Eerder al resten gevonden op vindplaats voet vermiste tiener

BREDA (ANP) - In een aftakking van de Beneden-Merwede waar vorige week maandag een schoen met een voet van de sinds december 2023 vermiste 16-jarige Yoran Krol werd gevonden, heeft de politie eerder nog een schoen met daarin een voet van een andere vermiste persoon gevonden. Het gaat om de 75-jarige Marijke die in maart 2024 vermist raakte, meldt de politie dinsdag.

3 uur geleden
Verdachte misbruikzaak oppaskinderen: walgelijke en laffe daad

DEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch is het hoger beroep begonnen in de zaak over het seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven. "Het is een walgelijke en laffe daad dat ik zoveel leed heb toegebracht. Ik heb ze pijn gedaan, angsten bezorgd en beschadigd. Er is geen enkel excuus voor wat ik heb gedaan", zei verdachte Nancy D. (57) bij aanvang. "Samen vormden we een giftige cocktail, waarbij slachtoffers zijn gevallen", zei verdachte Peter S. (62) op de eerste zittingsdag.

5 uur geleden