Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vermeend drugshandelaar Piet W. acht dagen in voorarrest

Vermeend drugshandelaar Piet W. acht dagen in voorarrest

ROTTERDAM (ANP) - Piet W., die wordt verdacht van betrokkenheid bij twee liquidaties en grootschalige cocaïnehandel, is donderdag toch niet op vrije voeten gekomen. Hij is aangehouden in een andere zaak, voor witwassen van enkele miljoenen euro's. W. werd vrijdagmiddag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Die besloot zijn voorarrest met acht dagen te verlengen, zegt een woordvoerder van de rechtbank Rotterdam.

De 54-jarige W. zou donderdag worden vrijgelaten, nadat de rechtbank in Rotterdam had geoordeeld dat de verdenkingen in de liquidatiezaak niet meer zwaar genoeg wegen om hem langer vast te houden. De witwasverdenking waarvoor hij nu vastzit, betreft de periode van 1 januari 2018 tot het moment dat W. werd aangehouden in oktober 2022, laat een woordvoerster van het Openbaar Ministerie weten. "Die verdenking is inmiddels zo sterk dat het OM meent genoeg bewijs te hebben om de man ook hiervoor te vervolgen", aldus het OM.

"De man wordt er onder meer van verdacht zelfs gedurende zijn penitentiair programma uitgaven te hebben gedaan zonder dat daar een legaal inkomen tegenover stond. Hij is nu aangehouden omdat het OM ernstige vrees had dat hij naar het buitenland zou vertrekken."

Moord

W. werd in oktober vorig jaar aangehouden in zijn woning in Almere. Hij zou volgens het OM achter de moord op Kelvin Maynard (32) zitten. Deze oud-profvoetballer werd op 18 september 2019 doodgeschoten in Amsterdam-Zuidoost. W. wordt ook verdacht van moord op de 23-jarige Genciël Feller. Die werd op 2 september 2019 vermoord op Curaçao nadat hij een maand eerder in Almere ternauwernood een aanslag op zijn leven had overleefd. W. wordt daarnaast nog verdacht van het smokkelen van 400 en 4030 kilo cocaïne. "Het onderzoek naar de drugshandel en de twee liquidaties gaat door, daarin blijft hij verdachte", stelt het OM.

Advocaat Ruud van Boom kreeg W. op vrije voeten in de liquidatiezaak. Hij schetste vorige week in de rechtbank een alternatief scenario. "Op de dag dat Kelvin werd geliquideerd leek hij een heel serieus conflict te hebben met een ander", zegt Van Boom.

Over de nieuwe witwasverdenking, waar W. nu voor vastzit, zegt zijn raadsman: "In de laatste twee verhoren over de liquidaties is mijn cliënt niet over die witwaszaak gehoord. Het is wel even aan de orde geweest, maar hij was toen nog niet eens in staat van beschuldiging gesteld."

Meer uit Binnenland

OM: Stint-ondernemers manipuleerden Duits onderzoeksrapport

DEN BOSCH (ANP) - De Stint-ondernemers hebben na het dodelijke ongeluk met een Stint in 2018 een Duits keuringsrapport "op een kwalijke manier gemanipuleerd". Dat stelde de officier van justitie maandag in de rechtbank in Den Bosch. "Dit zegt veel over het manipulatieve en onbetrouwbare karakter van de verdachten", zei de aanklager.

5 minuten geleden
Aantal asielzoekers in Ter Apel zakt tot onder limiet

TER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in Ter Apel is weer gezakt tot onder de limiet van 2000 mensen. Tijdens het weekeinde overnachtten ongeveer 1950 mensen in het aanmeldcentrum. Opvangorgaan COA hoeft daardoor geen nieuwe dwangsommen te betalen.

29 minuten geleden
Nog vijf demonstranten vast na protest bij Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Van de 22 demonstranten die zondag zijn aangehouden bij het Concertgebouw in Amsterdam zitten er maandagochtend nog vijf vast, meldt de politie. Justitie beslist nadat zij zijn gehoord over een eventuele vervolging.

29 minuten geleden
KLM mijdt luchtruim Curaçao niet na bijna-ongelukken

SCHIPHOL (ANP) - KLM blijft naar Curaçao vliegen, nadat er afgelopen weekend meldingen waren geweest van bijna-ongelukken in het luchtruim van het eiland. Wel houdt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij de situatie nauw in de gaten en is er contact met de relevante autoriteiten, stelt het bedrijf in een verklaring.

38 minuten geleden
OM begonnen aan acht uur durend betoog in Stint-zaak

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie verwacht acht uur nodig te hebben voor het requisitoir in de Stint-zaak. Twee officieren van justitie zijn maandagochtend in de rechtbank in Den Bosch begonnen aan de voordracht, die is opgeknipt in vier blokken van telkens twee uur. Aan het einde van de vierde zittingsdag horen de Stint-ondernemers de strafeisen.

1 uur geleden
Datacenters gebruiken evenveel stroom als 2 miljoen woningen

DEN HAAG (ANP) - De datacenters in Nederland gebruiken steeds meer elektriciteit. Het verbruik is vorig jaar toegenomen naar bijna 5100 gigawattuur. Volgens statistiekbureau CBS staat dat gelijk aan het stroomgebruik van bijna 2 miljoen woningen. Cijfers voor dit jaar zijn nog niet bekend.

4 uur geleden
22 arrestaties bij protest tegen Israëlische zanger Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Tijdens het protest bij het Concertgebouw in Amsterdam tegen het optreden van de Israëlische voorzanger Shai Abrahmson zijn 22 demonstranten aangehouden, meldt de politie. Een agent raakte lichtgewond toen de politie moest ingrijpen.

9 uur geleden