Vermeend contact Taghi na afspraak OM: accepteer celstraf
ROTTERDAM (ANP) - De 47-jarige Boris P., die volgens het Openbaar Ministerie deel uitmaakt van de criminele organisatie van Ridouan Taghi, heeft afspraken met justitie gemaakt over onder meer een celstraf van zeven of acht jaar. Dat werd donderdag duidelijk in de rechtbank in Rotterdam, waar de inhoudelijke behandeling van P.'s zaak op het programma staat.
Het Openbaar Ministerie en P. zijn de celstraf en een geldboete van 200.000 euro samen overeengekomen. Onderdeel van de afspraak is ook dat er geen hoger beroep komt. De advocaat van P. deed nog wel een poging om de rechtbank te bewegen tot een lagere straf of geldboete. "De rol van mijn cliënt is veel kleiner dan het OM doet voorkomen." De rechtbank moet hier nog een eindoordeel over geven, dat gebeurt op 11 juli.
Het OM en de verdediging kunnen samen tot procesafspraken komen om bijvoorbeeld de looptijd van een strafzaak flink te verkorten. Het is geen schuldbekentenis. P. vertelde de rechtbank dat hij tot deze beslissing is gekomen omdat het rust geeft voor hem en zijn gezin. "Ik ben een echte familieman, ik wil het ze zo makkelijk mogelijk maken. Het is beter voor ze als er een einddatum bekend is."
Cryptoberichten
Justitie heeft P. eerder een van de "cocaïnebaronnen" van Taghi genoemd. Hij zou met onder anderen een zoon en een neef van Taghi en de nog altijd voortvluchtige Jos Leijdekkers in de grootschalige internationale drugshandel zitten. Taghi is hoofdverdachte in het omvangrijke liquidatieproces Marengo, hij is door de rechtbank veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. De zaak loopt momenteel in hoger beroep. Leijdekkers, ook wel bekend als Bolle Jos, is deze week door de rechtbank in Rotterdam veroordeeld tot 24 jaar cel.
De politie kwam P. op het spoor door onderschepte cryptoberichten op telefoons van SkyECC. Die berichten gingen over verschillende drugstransporten naar Nederland en België. P. woonde na zijn vertrek uit Nederland in Montenegro. Toen hij in mei 2022 een uitstapje maakte naar Servië werd hij daar op verzoek van het OM opgepakt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf Chemours uit Dordrecht moet een boete van maximaal bijna 20 miljoen euro betalen als het de regels voor zogeheten F-gassen blijft overtreden. Deze fluorkoolwaterstoffen zijn zeer krachtige broeikasgassen, die versneld zorgen voor klimaatverandering en opwarming van de aarde.
30 minuten geledenHALSTEREN (ANP) - De sanering van de met chemische stoffen verontreinigde drugsafvalput bij het Brabantse Halsteren stopt. De bodem is nog niet helemaal schoon, daar moet de natuur de komende jaren voor zorgen. De provincie Noord-Brabant volgt via speciale technieken nog een jaar of organismen in de bodem de rest van de vervuiling afbreken. Het zal nog tientallen jaren duren voordat het bos op deze plek in het beschermde natuurgebied de Brabantse Wal weer vol leven staat zoals het was voor de lozingen van het drugsafval, aldus gedeputeerde Hagar Roijackers (natuur en milieu).
33 minuten geledenARNHEM (ANP) - In Arnhem zijn monumentale keldergewelven gesloopt terwijl dit niet had mogen gebeuren, zo laat de gemeente weten. Na de grote brand in het centrum van de stad vorig jaar is juist geprobeerd om de restanten van de historische panden zoveel mogelijk te bewaren. De gemeente noemt de sloop illegaal, pijnlijk en tot nu toe ook onbegrijpelijk.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De KLM-vlucht met gestrande Nederlandse reizigers vanuit Oman is "heel goed gegaan", zegt Eimerd Bult, hoofd vliegdienst van de luchtvaartmaatschappij. Het toestel landde woensdagochtend met vertraging op Schiphol. Volgens Bult was het een uitdaging om Muscat op tijd te verlaten. KLM vliegt normaal gesproken niet op het land, waardoor alles met de hand moest worden gedaan.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam haalde vorig jaar opnieuw het doel voor de bouw van nieuwe huizen niet. In 2025 werd begonnen met de bouw van 6053 woningen en 660 tijdelijke woningen in de hoofdstad, terwijl de gemeente eigenlijk streeft naar 7500 huizen per jaar.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is woensdagochtend om 08.00 uur geland op Schiphol. Het toestel KL9896 vertrok even na middernacht uit Oman. Door de oorlog in Iran wordt er momenteel amper gevlogen naar de regio en zitten veel Nederlanders vast.
4 uur geledenMUSCAT (ANP) - Het KLM-toestel KL9896 met de eerste te repatriëren Nederlanders is van het vliegveld van Muscat in Oman opgestegen.
10 uur geleden