Vermeend contact Taghi na afspraak OM: accepteer celstraf
ROTTERDAM (ANP) - De 47-jarige Boris P., die volgens het Openbaar Ministerie deel uitmaakt van de criminele organisatie van Ridouan Taghi, heeft afspraken met justitie gemaakt over onder meer een celstraf van zeven of acht jaar. Dat werd donderdag duidelijk in de rechtbank in Rotterdam, waar de inhoudelijke behandeling van P.'s zaak op het programma staat.
Het Openbaar Ministerie en P. zijn de celstraf en een geldboete van 200.000 euro samen overeengekomen. Onderdeel van de afspraak is ook dat er geen hoger beroep komt. De advocaat van P. deed nog wel een poging om de rechtbank te bewegen tot een lagere straf of geldboete. "De rol van mijn cliënt is veel kleiner dan het OM doet voorkomen." De rechtbank moet hier nog een eindoordeel over geven, dat gebeurt op 11 juli.
Het OM en de verdediging kunnen samen tot procesafspraken komen om bijvoorbeeld de looptijd van een strafzaak flink te verkorten. Het is geen schuldbekentenis. P. vertelde de rechtbank dat hij tot deze beslissing is gekomen omdat het rust geeft voor hem en zijn gezin. "Ik ben een echte familieman, ik wil het ze zo makkelijk mogelijk maken. Het is beter voor ze als er een einddatum bekend is."
Cryptoberichten
Justitie heeft P. eerder een van de "cocaïnebaronnen" van Taghi genoemd. Hij zou met onder anderen een zoon en een neef van Taghi en de nog altijd voortvluchtige Jos Leijdekkers in de grootschalige internationale drugshandel zitten. Taghi is hoofdverdachte in het omvangrijke liquidatieproces Marengo, hij is door de rechtbank veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. De zaak loopt momenteel in hoger beroep. Leijdekkers, ook wel bekend als Bolle Jos, is deze week door de rechtbank in Rotterdam veroordeeld tot 24 jaar cel.
De politie kwam P. op het spoor door onderschepte cryptoberichten op telefoons van SkyECC. Die berichten gingen over verschillende drugstransporten naar Nederland en België. P. woonde na zijn vertrek uit Nederland in Montenegro. Toen hij in mei 2022 een uitstapje maakte naar Servië werd hij daar op verzoek van het OM opgepakt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Met 123 miljoen euro wil het kabinet de natuur in de Brainport-regio vooruithelpen. Minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) kondigde dat bedrag aan bij een werkbezoek aan het Groene Woud bij het Brabantse Liempde.
1 uur geledenKORNWERDERZAND (ANP) - De Afsluitdijk is op snelweg A7 bij Kornwerderzand in Friesland in beide richtingen dicht door een storing aan de Zuidbrug. Dat meldt Rijkswaterstaat. Een monteur is onderweg. Het is volgens een woordvoerder niet duidelijk hoelang het gaat duren voordat er een oplossing is.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Weekend van de Wetenschap, dat ieder jaar in het eerste weekend van oktober valt, trok deze editie 125.000 bezoekers. Ruim driehonderd organisaties door heel Nederland openden op 3 en 4 oktober hun deuren voor bezoekers en lieten ze kennismaken met wetenschap en technologie.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De op Schiphol voor huisvredebreuk gearresteerde demonstranten van Extinction Rebellion (XR) zijn weer vrijgelaten, meldt een woordvoerder van de actiegroep. Het gaat om 32 personen, in tegenstelling tot de 31 die de Koninklijke Marechaussee eerder meldde. De arrestanten zijn met een bus naar het dichtstbijzijnde station gebracht. Het is onduidelijk wat de arrestatie voor gevolgen heeft voor hen.
7 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Twee restaurants zijn maandag onderscheiden met twee sterren en zeven zaken hebben een eerste Michelinster gekregen. De Librije blijft het enige restaurant in Nederland met drie Michelinsterren, zo werd duidelijk op de horecavakbeurs in MECC Maastricht.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Middelbare scholen moeten kunnen kiezen uit betaalbare alternatieven en zelf kunnen bepalen of ze papieren schoolboeken, digitale boeken of een combinatie daarvan gebruiken. Dat vindt de VO-raad, de organisatie die de belangen van middelbare scholen behartigt. De raad steunt daarmee de oproep van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) om een einde te maken aan verplichte koppelverkoop. Scholieren moeten volgens de ACM nu nog te vaak zowel een papieren als een digitale versie aanschaffen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft 21 gemeenten onder toezicht gesteld, omdat ze te weinig asielzoekers opvangen. Ze moeten in de komende tijd duidelijk maken hoe ze alsnog aan de spreidingswet voldoen. Doen ze dat niet, dan kan de overheid een gemeente opzijschuiven en beslissen dat daar een asielopvang komt.
8 uur geleden