Vermakelijke Friese derby eindigt in 3-3 na twee late treffers
HEERENVEEN (ANP) - De Friese derby tussen sc Heerenveen en SC Cambuur is in een 3-3-gelijkspel geëindigd. Lang leek de vermakelijke wedstrijd in 2-2 te eindigen, maar beide ploegen scoorden in blessuretijd nog een keer. Na de treffer van invaller Mitchel Paulissen was de blijdschap bij Cambuur al groot, maar de eveneens ingevallen Joost van Aken zorgde in de laatste seconden toch nog voor een punt voor de thuisploeg.
De derby kwam al snel op gang. Heerenveen-middenvelder Anas Tahiri schoot in de 2e minuut raak uit een strakke voorzet van Thom Haye, die vaker voor gevaar zorgde met goede passes. De vrije trap die de 27-jarige winteraanwinst 10 minuten voor rust bij een 1-1-stand nam, werd raak gekopt door spits Sydney van Hooijdonk.
Daarvoor had Cambuur-spits Roberts Uldrikis, ook koppend, al gelijkgemaakt. De uitploeg kreeg halverwege de tweede helft een strafschop, nadat de videoscheidsrechter had gezien dat Heerenveen-verdediger Van Aken een overtreding had gemaakt. Cambuur-middenvelder Robin Maulun benutte de penalty. In blessuretijd scoorden beide ploegen toch nog een keer, waardoor beide Friese teams puntenverlies leden in de strijd om deelname aan de play-offs voor Europees voetbal.
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.
2 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
8 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
23 uur geledenBAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.
23 uur geleden