Vermakelijke Friese derby eindigt in 3-3 na twee late treffers
HEERENVEEN (ANP) - De Friese derby tussen sc Heerenveen en SC Cambuur is in een 3-3-gelijkspel geëindigd. Lang leek de vermakelijke wedstrijd in 2-2 te eindigen, maar beide ploegen scoorden in blessuretijd nog een keer. Na de treffer van invaller Mitchel Paulissen was de blijdschap bij Cambuur al groot, maar de eveneens ingevallen Joost van Aken zorgde in de laatste seconden toch nog voor een punt voor de thuisploeg.
De derby kwam al snel op gang. Heerenveen-middenvelder Anas Tahiri schoot in de 2e minuut raak uit een strakke voorzet van Thom Haye, die vaker voor gevaar zorgde met goede passes. De vrije trap die de 27-jarige winteraanwinst 10 minuten voor rust bij een 1-1-stand nam, werd raak gekopt door spits Sydney van Hooijdonk.
Daarvoor had Cambuur-spits Roberts Uldrikis, ook koppend, al gelijkgemaakt. De uitploeg kreeg halverwege de tweede helft een strafschop, nadat de videoscheidsrechter had gezien dat Heerenveen-verdediger Van Aken een overtreding had gemaakt. Cambuur-middenvelder Robin Maulun benutte de penalty. In blessuretijd scoorden beide ploegen toch nog een keer, waardoor beide Friese teams puntenverlies leden in de strijd om deelname aan de play-offs voor Europees voetbal.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.
38 minuten geledenMILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.
10 uur geledenLEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.
13 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.
16 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.
16 uur geledenZÜRICH (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal zijn terug in de top tien van de wereldranglijst. Oranje steeg een plek dankzij de overwinning (2-1) en het gelijkspel (1-1) in de WK-kwalificatieduels met Frankrijk van afgelopen week. Daarmee verdreef de ploeg van bondscoach Arjan Veurink Noord-Korea uit de top tien.
21 uur geleden