Vermakelijke Friese derby eindigt in 3-3 na twee late treffers
HEERENVEEN (ANP) - De Friese derby tussen sc Heerenveen en SC Cambuur is in een 3-3-gelijkspel geëindigd. Lang leek de vermakelijke wedstrijd in 2-2 te eindigen, maar beide ploegen scoorden in blessuretijd nog een keer. Na de treffer van invaller Mitchel Paulissen was de blijdschap bij Cambuur al groot, maar de eveneens ingevallen Joost van Aken zorgde in de laatste seconden toch nog voor een punt voor de thuisploeg.
De derby kwam al snel op gang. Heerenveen-middenvelder Anas Tahiri schoot in de 2e minuut raak uit een strakke voorzet van Thom Haye, die vaker voor gevaar zorgde met goede passes. De vrije trap die de 27-jarige winteraanwinst 10 minuten voor rust bij een 1-1-stand nam, werd raak gekopt door spits Sydney van Hooijdonk.
Daarvoor had Cambuur-spits Roberts Uldrikis, ook koppend, al gelijkgemaakt. De uitploeg kreeg halverwege de tweede helft een strafschop, nadat de videoscheidsrechter had gezien dat Heerenveen-verdediger Van Aken een overtreding had gemaakt. Cambuur-middenvelder Robin Maulun benutte de penalty. In blessuretijd scoorden beide ploegen toch nog een keer, waardoor beide Friese teams puntenverlies leden in de strijd om deelname aan de play-offs voor Europees voetbal.
Meer uit Voetbal
COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
6 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.
3 uur geleden