Vermakelijke Friese derby eindigt in 3-3 na twee late treffers
HEERENVEEN (ANP) - De Friese derby tussen sc Heerenveen en SC Cambuur is in een 3-3-gelijkspel geëindigd. Lang leek de vermakelijke wedstrijd in 2-2 te eindigen, maar beide ploegen scoorden in blessuretijd nog een keer. Na de treffer van invaller Mitchel Paulissen was de blijdschap bij Cambuur al groot, maar de eveneens ingevallen Joost van Aken zorgde in de laatste seconden toch nog voor een punt voor de thuisploeg.
De derby kwam al snel op gang. Heerenveen-middenvelder Anas Tahiri schoot in de 2e minuut raak uit een strakke voorzet van Thom Haye, die vaker voor gevaar zorgde met goede passes. De vrije trap die de 27-jarige winteraanwinst 10 minuten voor rust bij een 1-1-stand nam, werd raak gekopt door spits Sydney van Hooijdonk.
Daarvoor had Cambuur-spits Roberts Uldrikis, ook koppend, al gelijkgemaakt. De uitploeg kreeg halverwege de tweede helft een strafschop, nadat de videoscheidsrechter had gezien dat Heerenveen-verdediger Van Aken een overtreding had gemaakt. Cambuur-middenvelder Robin Maulun benutte de penalty. In blessuretijd scoorden beide ploegen toch nog een keer, waardoor beide Friese teams puntenverlies leden in de strijd om deelname aan de play-offs voor Europees voetbal.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Manchester City blijft na een 3-0-overwinning bij Chelsea in de race om het landskampioenschap in Engeland. Het elftal van Pep Guardiola staat na 31 wedstrijden op de tweede plaats met 64 punten. City heeft 6 punten minder dan koploper Arsenal, maar heeft nog wel een wedstrijd minder gespeeld dan The Gunners. Chelsea is zesde met 48 punten uit 32 duels.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ blijft op koers voor de play-offs om een plek in de voorrondes van de Conference League. De ploeg van coach Leeroy Echteld won zondag voor eigen publiek met 3-0 van sc Heerenveen.
20 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Feyenoord heeft diep in blessuretijd van het uitduel met NEC een voorsprong uit handen gegeven. Invaller Danilo maakte in de 97e minuut de gelijkmaker tegen zijn oude club (1-1).
23 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle is zo goed als zeker van een vervolg in de Eredivisie. Het elftal van coach Henry van der Vegt speelde zondag in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Excelsior. PEC Zwolle staat na dertig wedstrijden met 34 punten op de dertiende plaats. Excelsior is de nummer 16 van de Eredivisie met 7 punten minder dan PEC Zwolle. Er staan nog vier speelronden op het programma.
23 uur geledenDORDRECHT (ANP) - ADO Den Haag heeft zondag voor de zevende keer dit seizoen een wedstrijd in de eerste divisie verloren. De kampioen ging met 1-0 onderuit bij FC Dordrecht. De van Feyenoord gehuurde Jan Plug maakte in de tweede helft het doelpunt voor de thuisclub.
1 dag geledenSITTARD (ANP) - NAC Breda heeft zondag onderin de Eredivisie een nederlaag bij Fortuna Sittard ternauwernood voorkomen. Invaller Mohamed Nassoh schoot in de blessuretijd van de tweede helft van grote afstand raak: 1-1. Fortuna was na een klein uur spelen op voorsprong gekomen dankzij Kristoffer Peterson.
1 dag geledenNIJMEGEN (ANP) - Luciano Valente, Jakub Moder en Anis Hadj Moussa beginnen met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen NEC. Het drietal is op tijd fit voor het duel om de tweede plaats in de Eredivisie.
1 dag geleden