Vermakelijke Friese derby eindigt in 3-3 na twee late treffers
HEERENVEEN (ANP) - De Friese derby tussen sc Heerenveen en SC Cambuur is in een 3-3-gelijkspel geëindigd. Lang leek de vermakelijke wedstrijd in 2-2 te eindigen, maar beide ploegen scoorden in blessuretijd nog een keer. Na de treffer van invaller Mitchel Paulissen was de blijdschap bij Cambuur al groot, maar de eveneens ingevallen Joost van Aken zorgde in de laatste seconden toch nog voor een punt voor de thuisploeg.
De derby kwam al snel op gang. Heerenveen-middenvelder Anas Tahiri schoot in de 2e minuut raak uit een strakke voorzet van Thom Haye, die vaker voor gevaar zorgde met goede passes. De vrije trap die de 27-jarige winteraanwinst 10 minuten voor rust bij een 1-1-stand nam, werd raak gekopt door spits Sydney van Hooijdonk.
Daarvoor had Cambuur-spits Roberts Uldrikis, ook koppend, al gelijkgemaakt. De uitploeg kreeg halverwege de tweede helft een strafschop, nadat de videoscheidsrechter had gezien dat Heerenveen-verdediger Van Aken een overtreding had gemaakt. Cambuur-middenvelder Robin Maulun benutte de penalty. In blessuretijd scoorden beide ploegen toch nog een keer, waardoor beide Friese teams puntenverlies leden in de strijd om deelname aan de play-offs voor Europees voetbal.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
9 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
1 dag geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
1 dag geleden