Vermakelijk gelijkspel Go Ahead Eagles en NEC Nijmegen
DEVENTER (ANP) - Een enerverend duel tussen Go Ahead Eagles en NEC is in een 2-2-gelijkspel geëindigd. De bezoekers kwamen twee keer op voorsprong in De Adelaarshorst, maar Go Ahead wist beide keren terug te komen. In de stand behoudt de ploeg uit Deventer de zesde plek, NEC is de nummer zeven.
Go Ahead dacht in blessuretijd van de eerste helft op voorsprong te komen, maar het doelpunt van Victor Edvardsen telde niet omdat er buitenspel was geconstateerd. Kort daarna, in de vijfde minuut van de extra tijd, maakte NEC wel een geldige goal. Scheidsrechter Ingmar Oostrom legde de bal op de stip na een overtreding op Kodai Sano binnen de 16 meter. Magnus Mattsson faalde niet vanaf 11 meter.
Eagles-aanvoerder Bas Kuipers zorgde in de 74e minuut voor de gelijkmaker (1-1). Hij werkte een voorzet van Bobby Adekanye achter NEC-doelman Jasper Cillissen. NEC kwam diep in de tweede helft opnieuw op voorsprong door een goal van nieuwkomer Tjaronn Chery: 1-2. Dat was kort nadat Victor Edvardsen een grote kans voor Go Ahead miste; hij schoot de bal uit een voorzet van Mats Deijl net over. De thuisploeg kreeg vlak voor tijd alsnog een uitgelezen kans op de gelijkmaker, omdat het een strafschop kreeg. Edvardsen schoot dit keer wel raak.
Meer uit Voetbal
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Trainer Xabi Alonso heeft met Real Madrid een belangrijke overwinning behaald. Na nederlagen tegen Celta de Vigo (0-2) en Manchester City (1-2) wist de 'Koninklijke' in de Spaanse competitie wel te winnen bij Deportivo Alavés: 1-2. Alonso kon de overwinning goed gebruiken. Na een reeks mindere resultaten is er de nodige kritiek op de voormalige Spaanse international.
3 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de Eredivisie overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer John van den Brom was dankzij twee doelpunten van Sam Lammers met 2-0 te sterk voor de Deventenaren. De score had hoger uit kunnen vallen.
10 uur geleden