Vermakelijk gelijkspel Go Ahead Eagles en NEC Nijmegen
DEVENTER (ANP) - Een enerverend duel tussen Go Ahead Eagles en NEC is in een 2-2-gelijkspel geëindigd. De bezoekers kwamen twee keer op voorsprong in De Adelaarshorst, maar Go Ahead wist beide keren terug te komen. In de stand behoudt de ploeg uit Deventer de zesde plek, NEC is de nummer zeven.
Go Ahead dacht in blessuretijd van de eerste helft op voorsprong te komen, maar het doelpunt van Victor Edvardsen telde niet omdat er buitenspel was geconstateerd. Kort daarna, in de vijfde minuut van de extra tijd, maakte NEC wel een geldige goal. Scheidsrechter Ingmar Oostrom legde de bal op de stip na een overtreding op Kodai Sano binnen de 16 meter. Magnus Mattsson faalde niet vanaf 11 meter.
Eagles-aanvoerder Bas Kuipers zorgde in de 74e minuut voor de gelijkmaker (1-1). Hij werkte een voorzet van Bobby Adekanye achter NEC-doelman Jasper Cillissen. NEC kwam diep in de tweede helft opnieuw op voorsprong door een goal van nieuwkomer Tjaronn Chery: 1-2. Dat was kort nadat Victor Edvardsen een grote kans voor Go Ahead miste; hij schoot de bal uit een voorzet van Mats Deijl net over. De thuisploeg kreeg vlak voor tijd alsnog een uitgelezen kans op de gelijkmaker, omdat het een strafschop kreeg. Edvardsen schoot dit keer wel raak.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.
49 minuten geledenZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.
1 uur geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste training in de Verenigde Staten voor het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met alle 26 spelers uit zijn WK-selectie op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Verdediger Guus Offerhaus volgt trainer Anthony Correia en verruilt Telstar voor FC Utrecht. De 25-jarige verdediger heeft in de Domstad zijn handtekening gezet onder een contract tot de zomer van 2029, meldt de club uit Utrecht.
2 uur geledenVENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geleden