Verloren kwartfinale op WK tegen Argentinië knaagt nog aan Aké
WOLFSBURG (ANP) - De verloren kwartfinale op het WK tegen Argentinië van anderhalf jaar geleden, zit Nathan Aké nog steeds niet helemaal lekker. "Af en toe knaagt het nog wel", vertelt de Oranje-international in Wolfsburg, kort voor de start van het EK.
Het Nederlands elftal kwam met 2-0 achter en leek verslagen. Met opportunistisch spel en de komst van Luuk de Jong en Wout Weghorst, kwam het elftal van bondscoach Louis van Gaal dankzij twee treffers van Weghorst alsnog langszij: 2-2. Oranje strandde uiteindelijk na strafschoppen tegen de latere wereldkampioen.
"We hebben het er als spelers onderling nog wel eens over waarom we na die 2-2 niet doordrukten. Achteraf is het best lastig te begrijpen, eerlijk gezegd", kijkt Aké terug. "We gingen in de verlenging ons eigen spel weer spelen en weer opbouwen. Ik denk dat het voelde als: oké, het is 2-2, we staan weer gelijk. Achteraf denk je: als we gewoon op die manier door waren blijven spelen, had het echt wel anders kunnen lopen. Luuk en Wout stonden nog op het veld. We hadden de bal er vaker in kunnen gooien, directer kunnen zijn."
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
13 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
13 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
14 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
16 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
16 uur geleden