Verloren kwartfinale op WK tegen Argentinië knaagt nog aan Aké
WOLFSBURG (ANP) - De verloren kwartfinale op het WK tegen Argentinië van anderhalf jaar geleden, zit Nathan Aké nog steeds niet helemaal lekker. "Af en toe knaagt het nog wel", vertelt de Oranje-international in Wolfsburg, kort voor de start van het EK.
Het Nederlands elftal kwam met 2-0 achter en leek verslagen. Met opportunistisch spel en de komst van Luuk de Jong en Wout Weghorst, kwam het elftal van bondscoach Louis van Gaal dankzij twee treffers van Weghorst alsnog langszij: 2-2. Oranje strandde uiteindelijk na strafschoppen tegen de latere wereldkampioen.
"We hebben het er als spelers onderling nog wel eens over waarom we na die 2-2 niet doordrukten. Achteraf is het best lastig te begrijpen, eerlijk gezegd", kijkt Aké terug. "We gingen in de verlenging ons eigen spel weer spelen en weer opbouwen. Ik denk dat het voelde als: oké, het is 2-2, we staan weer gelijk. Achteraf denk je: als we gewoon op die manier door waren blijven spelen, had het echt wel anders kunnen lopen. Luuk en Wout stonden nog op het veld. We hadden de bal er vaker in kunnen gooien, directer kunnen zijn."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.
7 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.
9 uur geledenGIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.
21 uur geleden