Verloren kwartfinale op WK tegen Argentinië knaagt nog aan Aké
WOLFSBURG (ANP) - De verloren kwartfinale op het WK tegen Argentinië van anderhalf jaar geleden, zit Nathan Aké nog steeds niet helemaal lekker. "Af en toe knaagt het nog wel", vertelt de Oranje-international in Wolfsburg, kort voor de start van het EK.
Het Nederlands elftal kwam met 2-0 achter en leek verslagen. Met opportunistisch spel en de komst van Luuk de Jong en Wout Weghorst, kwam het elftal van bondscoach Louis van Gaal dankzij twee treffers van Weghorst alsnog langszij: 2-2. Oranje strandde uiteindelijk na strafschoppen tegen de latere wereldkampioen.
"We hebben het er als spelers onderling nog wel eens over waarom we na die 2-2 niet doordrukten. Achteraf is het best lastig te begrijpen, eerlijk gezegd", kijkt Aké terug. "We gingen in de verlenging ons eigen spel weer spelen en weer opbouwen. Ik denk dat het voelde als: oké, het is 2-2, we staan weer gelijk. Achteraf denk je: als we gewoon op die manier door waren blijven spelen, had het echt wel anders kunnen lopen. Luuk en Wout stonden nog op het veld. We hadden de bal er vaker in kunnen gooien, directer kunnen zijn."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Julián Carranza vertrekt bij Feyenoord. De Argentijnse spits heeft een akkoord bereikt met Necaxa. Dat melden Feyenoord en de Mexicaanse club.
5 uur geledenCORNELLÀ DE LLOBREGAT (ANP) - FC Barcelona heeft een zwaarbevochten uitzege op Espanyol geboekt. Dani Olmo en Robert Lewandowski maakten in de slotfase de doelpunten in Cornellà de Llobregat (0-2).
16 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth gewonnen (2-3). Declan Rice scoorde twee keer voor de ploeg van trainer Mikel Arteta, die de koppositie in de Premier League verstevigde.
18 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus is slecht aan de tweede helft van het seizoen begonnen. De ploeg uit Turijn bleef in het thuisduel met Lecce steken op een gelijkspel (1-1).
19 uur geledenTANGER (ANP) - Pape Gueye heeft Senegal naar de kwartfinale van de Afrika Cup in Marokko geholpen. De middenvelder van Villarreal had met twee doelpunten een groot aandeel in de zege op Soedan (3-1).
19 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers is het nieuwe jaar begonnen met de eerste competitiezege van het seizoen. De hekkensluiter van de Premier League rekende voor eigen publiek af met West Ham United (3-0).
21 uur geledenSOFIA (ANP/RTR) - Dimitar Penev is op 80-jarige leeftijd overleden. De voormalige bondscoach van Bulgarije leidde zijn landenploeg in 1994 naar de halve finales van het WK.
21 uur geleden