Verloren kwartfinale op WK tegen Argentinië knaagt nog aan Aké
WOLFSBURG (ANP) - De verloren kwartfinale op het WK tegen Argentinië van anderhalf jaar geleden, zit Nathan Aké nog steeds niet helemaal lekker. "Af en toe knaagt het nog wel", vertelt de Oranje-international in Wolfsburg, kort voor de start van het EK.
Het Nederlands elftal kwam met 2-0 achter en leek verslagen. Met opportunistisch spel en de komst van Luuk de Jong en Wout Weghorst, kwam het elftal van bondscoach Louis van Gaal dankzij twee treffers van Weghorst alsnog langszij: 2-2. Oranje strandde uiteindelijk na strafschoppen tegen de latere wereldkampioen.
"We hebben het er als spelers onderling nog wel eens over waarom we na die 2-2 niet doordrukten. Achteraf is het best lastig te begrijpen, eerlijk gezegd", kijkt Aké terug. "We gingen in de verlenging ons eigen spel weer spelen en weer opbouwen. Ik denk dat het voelde als: oké, het is 2-2, we staan weer gelijk. Achteraf denk je: als we gewoon op die manier door waren blijven spelen, had het echt wel anders kunnen lopen. Luuk en Wout stonden nog op het veld. We hadden de bal er vaker in kunnen gooien, directer kunnen zijn."
Meer uit Voetbal
SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.
2 uur geledenCARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.
4 uur geledenWENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
14 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
16 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
18 uur geleden