Verloren Boeing-deurpaneel mogelijk al zonder bouten fabriek uit
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Boeing-vliegtuig dat begin deze maand tijdens een vlucht een deurpaneel verloor, miste mogelijk al bouten toen het toestel uit de fabriek van de vliegtuigbouwer kwam. De luchtvaartsector en Boeing zelf zijn er steeds meer van overtuigd dat werknemers de bouten niet hadden teruggeplaatst nadat ze het paneel opnieuw hadden geïnstalleerd tijdens de productie. Dit laten ingewijden weten aan de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ).
Het vermoeden is deels gebaseerd op bepaalde markeringen die normaal gesproken aantonen dat er daadwerkelijk bouten in het paneel zitten. Die markeringen zouden ontbreken toen het paneel losraakte, aldus sommige bronnen. De ingewijden wijzen ook op fouten in het papierwerk van het deurpaneel van het 737 MAX 9-toestel en de gebrekkige werkwijze in de fabriek.
Tijdens de vlucht van Alaska Airlines begin januari raakte een deurpaneel los terwijl het vliegtuig boven de Amerikaanse staat Oregon vloog. Dat gebeurde kort na vertrek uit de stad Portland. Het toestel keerde terug naar die stad voor een noodlanding. Niemand van de 171 passagiers en zes bemanningsleden raakte gewond. Het deurpaneel werd later gevonden in een achtertuin net buiten Portland.
Na inspectie bleek dat meerdere bouten in het paneel los zaten. Bij andere MAX 9-vliegtuigen waren daarna ook losse bouten gevonden. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA hield tijdelijk vliegtuigen van dit model aan de grond, inmiddels mogen ze weer vliegen als luchtvaartmaatschappijen bouten en andere componenten extra goed hebben gecontroleerd.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP) - Rederij MSC, een van 's werelds grootste containervervoerders, stopt tijdelijk met bepaalde ladingen uit de Golfregio vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Alle vracht die door de tijdelijke stop wordt getroffen, wordt door MSC gelost.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen maakten maandag in de laatste handelsuren een opmerkelijke ommezwaai en sloten in de plus. Dat gebeurde nadat president Donald Trump had gezegd dat de oorlog tegen Iran binnenkort voorbij is. "Ik denk dat de oorlog zo goed als voorbij is", zei Trump tegen de Amerikaanse nieuwszender CBS. De Amerikanen en de Israëliërs lopen volgens hem "heel ver op schema" met hun luchtaanvallen.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU moet voorbereid zijn op een langere periode van instabiliteit met "mogelijke verstoringen in de scheepvaart, stijgingen van de energieprijzen en gevolgen voor de inflatie". Dat zei de voorzitter van de Eurogroep, Kyriakos Pierrakakis, maandagavond na afloop van de vergadering van de EU-ministers van Financiën van de eurolanden.
6 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.
10 uur geleden