Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verloren Boeing-deurpaneel mogelijk al zonder bouten fabriek uit

Verloren Boeing-deurpaneel mogelijk al zonder bouten fabriek uit

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Boeing-vliegtuig dat begin deze maand tijdens een vlucht een deurpaneel verloor, miste mogelijk al bouten toen het toestel uit de fabriek van de vliegtuigbouwer kwam. De luchtvaartsector en Boeing zelf zijn er steeds meer van overtuigd dat werknemers de bouten niet hadden teruggeplaatst nadat ze het paneel opnieuw hadden geĂ¯nstalleerd tijdens de productie. Dit laten ingewijden weten aan de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ).

Het vermoeden is deels gebaseerd op bepaalde markeringen die normaal gesproken aantonen dat er daadwerkelijk bouten in het paneel zitten. Die markeringen zouden ontbreken toen het paneel losraakte, aldus sommige bronnen. De ingewijden wijzen ook op fouten in het papierwerk van het deurpaneel van het 737 MAX 9-toestel en de gebrekkige werkwijze in de fabriek.

Tijdens de vlucht van Alaska Airlines begin januari raakte een deurpaneel los terwijl het vliegtuig boven de Amerikaanse staat Oregon vloog. Dat gebeurde kort na vertrek uit de stad Portland. Het toestel keerde terug naar die stad voor een noodlanding. Niemand van de 171 passagiers en zes bemanningsleden raakte gewond. Het deurpaneel werd later gevonden in een achtertuin net buiten Portland.

Na inspectie bleek dat meerdere bouten in het paneel los zaten. Bij andere MAX 9-vliegtuigen waren daarna ook losse bouten gevonden. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA hield tijdelijk vliegtuigen van dit model aan de grond, inmiddels mogen ze weer vliegen als luchtvaartmaatschappijen bouten en andere componenten extra goed hebben gecontroleerd.

Meer uit Financieel

Klanten dsm-firmenich vervroegen bestellingen door Iranoorlog

MAASTRICHT (ANP) - Dsm-firmenich merkt dat klanten aan het einde van het eerste kwartaal aankopen naar voren hebben gehaald door de Iranoorlog. Het Nederlands-Zwitserse concern zag in maart bestellingen bij de parfum- en schoonheidsactiviteiten vervroegd worden. Klanten waren bang dat toeleveringen in gevaar zouden komen door de situatie in het Midden-Oosten.

5 minuten geleden
Beurswaarde Samsung naar 1 biljoen dollar door vraag AI-chips

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De beurswaarde van het Zuid-Koreaanse technologieconcern Samsung Electronics is woensdag voor het eerst gestegen tot meer dan 1 biljoen dollar. De beurskoers van Samsung krijgt steun van de grote vraag naar zijn chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI).

12 minuten geleden
Philips voert winst op ondanks geopolitieke onrust

AMSTERDAM (ANP) - Philips heeft in het eerste kwartaal de winst opgevoerd, ondanks geopolitieke problemen zoals Amerikaanse importheffingen en hoge energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Het zorgtechnologieconcern verkocht meer en profiteerde van eerdere ingrepen om de kosten te verlagen.

15 minuten geleden
Consumentenbestedingen omhoog na eerdere dalingen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse consumenten hebben in maart meer uitgegeven na de dalingen in de voorgaande twee maanden. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) steeg de consumptie met 0,9 procent in vergelijking met een jaar eerder. In januari en februari zakten de consumentenuitgaven nog met respectievelijk 0,5 en 0,3 procent.

18 minuten geleden
Winsten op Wall Street na opmerking wapenstilstand Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.

9 uur geleden
Noorwegen heropent drie gasvelden voor Europese gasvoorziening

OSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.

10 uur geleden
Ierse waakhond onderzoekt Meta om feeds Instagram en Facebook

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.

11 uur geleden