Verloren Boeing-deurpaneel mogelijk al zonder bouten fabriek uit
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Boeing-vliegtuig dat begin deze maand tijdens een vlucht een deurpaneel verloor, miste mogelijk al bouten toen het toestel uit de fabriek van de vliegtuigbouwer kwam. De luchtvaartsector en Boeing zelf zijn er steeds meer van overtuigd dat werknemers de bouten niet hadden teruggeplaatst nadat ze het paneel opnieuw hadden geïnstalleerd tijdens de productie. Dit laten ingewijden weten aan de Amerikaanse zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ).
Het vermoeden is deels gebaseerd op bepaalde markeringen die normaal gesproken aantonen dat er daadwerkelijk bouten in het paneel zitten. Die markeringen zouden ontbreken toen het paneel losraakte, aldus sommige bronnen. De ingewijden wijzen ook op fouten in het papierwerk van het deurpaneel van het 737 MAX 9-toestel en de gebrekkige werkwijze in de fabriek.
Tijdens de vlucht van Alaska Airlines begin januari raakte een deurpaneel los terwijl het vliegtuig boven de Amerikaanse staat Oregon vloog. Dat gebeurde kort na vertrek uit de stad Portland. Het toestel keerde terug naar die stad voor een noodlanding. Niemand van de 171 passagiers en zes bemanningsleden raakte gewond. Het deurpaneel werd later gevonden in een achtertuin net buiten Portland.
Na inspectie bleek dat meerdere bouten in het paneel los zaten. Bij andere MAX 9-vliegtuigen waren daarna ook losse bouten gevonden. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA hield tijdelijk vliegtuigen van dit model aan de grond, inmiddels mogen ze weer vliegen als luchtvaartmaatschappijen bouten en andere componenten extra goed hebben gecontroleerd.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
1 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
3 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De nieuwe voorzitter van de FNV, Hans Spekman, ziet in de stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn het voorbeeld dat "strijd loont". Dat zei hij vrijdag op het Museumplein in Amsterdam op de Dag van de Arbeid, waar de grootste vakbond van Nederland een protest hield tegen het regeerakkoord. De vakbond spreekt zich sinds de presentatie van het regeerakkoord eind januari uit tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid.
4 uur geleden