
Verloofde Khashoggi: gerechtigheid
DUBAI (ANP/RTR) - Hatice Cengiz, de verloofde van de om het leven gebrachte Saudische journalist Jamal Khashoggi, vindt dat gerechtigheid is gedaan door het rapport van de Amerikaanse geheime dienst over de moord op haar man. Daarin wordt gesteld dat de machtige Saudische kroonprins Mohammed bin Salman de operatie om dissident Khashoggi te arresteren of te doden heeft goedgekeurd.
Cengiz reageerde via Twitter met "#justiceforjamal". Zij had op 2 oktober 2018 haar aanstaande echtgenoot aan het begin van de middag de Saudische ambassade in Istanbul zien binnengaan om nog wat papieren in orde te maken voor hun huwelijk. Khashoggi, onder meer columnist van The Washington Post, keerde niet meer terug. Hij bleek vermoord en in stukken gezaagd.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse conservatieve leider Friedrich Merz, de favoriet om de volgende bondskanselier van het land te worden, heeft de zittende kanselier Olaf Scholz ervan beschuldigd de slechte staat van de Duitse economie niet te erkennen. Scholz en Merz voerden zondag, twee weken voor de verkiezingen, een debat op de Duitse televisie.
27 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Mike Huckabee, de kandidaat van president Donald Trump om de VS-ambassadeur in Israël te worden, zei zondag dat het Witte Huis klaar is om veranderingen van "bijbelse proporties" in het Midden-Oosten door te voeren. Daarmee doelde hij op Trumps plan om na de oorlog Gaza onder Amerikaanse controle te plaatsen en de Palestijnse bevolking buiten Gaza te vestigen.
34 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz beschuldigde zondag zijn conservatieve rivaal Friedrich Merz ervan bereid te zijn om samen te werken met de radicaal-rechtse Alternative für Deutschland (AfD). Scholz en Merz voerden een verhit tv-debat met elkaar, twee weken voordat het land naar de stembus gaat.
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP/DPA) - Israëlische soldaten hebben vier mensen doodgeschoten in de Gazastrook ondanks het op 19 januari ingegane staakt-het-vuren, melden Palestijnse functionarissen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat Elon Musk miljarden dollars aan fraude en verspilling zal vinden bij het ministerie van Defensie (het Pentagon) tijdens een audit die de miljardair zal leiden. Dat zei Trump zondag in een interview met Fox News.
4 uur geledenDOHA (ANP/RTR) - Een Israëlische delegatie is gearriveerd in Qatar voor overleg over een volgende fase van het bestand met de Palestijnse Hamas-beweging in de Gazastrook. Een zegsman van de Israëlische premier bevestigde de aankomst in de hoofdstad Doha.
4 uur geledenTULKARM (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft zijn operaties op de bezette Westelijke Jordaanoever verder uitgebreid, maakte minister van Defensie Israel Katz bekend. Vluchtelingenkamp Nur Shams is nu doelwit van de operatie, met volgens de Palestijnse autoriteiten massale vernietiging als gevolg. Een hoogzwangere vrouw werd doodgeschoten.
10 uur geleden