Verloofde Assange wil snel met hem trouwen in de gevangenis
LONDEN (ANP/DPA) - Activist Julian Assange en zijn verloofde Stella Moris hopen binnenkort te kunnen trouwen in de gevangenis. De oprichter van klokkenluiderssite WikiLeaks zit al jaren vast in het zwaar beveiligde detentiecentrum Belmarsh in Londen en is er volgens zijn medestanders psychisch slecht aan toe.
Moris vertelde in een interview dat nog geen trouwdatum is geprikt, maar dat hopelijk op korte termijn alles is geregeld. Ze erkende dat een "lang bureaucratisch proces" moet worden doorlopen voordat ze haar partner daadwerkelijk het ja-woord kan geven.
"We hebben er met de religieuze dienst van Belmarsh over gesproken. Zij zeggen dat ze geen huwelijk hebben meegemaakt zolang ze daar gevestigd zijn", zei advocate Moris. "Ze zitten daar al twaalf jaar. Dus dit is nog niet zo eenvoudig."
Uitleveringsverzoek
Assange en Moris hebben samen twee jonge zoons. Ze kregen een relatie terwijl Assange in de ambassade van Ecuador zat in Londen. Dat land wees hem in 2019 de deur, waarna de Britse politie hem arresteerde. Hij zit in Belmarsh terwijl de rechtbank zich buigt over een uitleveringsverzoek van de Verenigde Staten.
De Amerikaanse justitie wil Assange vervolgen vanwege zijn betrokkenheid bij de publicatie van vertrouwelijke informatie. WikiLeaks heeft ook gelekte videobeelden getoond waarop te zien is hoe een Amerikaanse legerhelikopter in 2007 burgers en journalisten doodt in Bagdad.
Een Britse rechter verbood eerder dit jaar de uitlevering van Assange aan de VS. Dat had te maken met zorgen over zijn geestestoestand. De rechter vreesde dat de activist zich van het leven zou beroven als hij uitgeleverd zou worden. De Amerikaanse autoriteiten zijn in hoger beroep gegaan tegen die uitspraak.
Meer uit Buitenland
PYONGYANG (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un een automatisch geweer cadeau gegeven, meldt het Belarussische staatspersbureau BelTA. Loekasjenko was in Pyongyang op bezoek voor het ondertekenen van een vriendschapsverdrag en de twee leiders wisselden veel geschenken met elkaar uit.
49 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Franse zanger Patrick Bruel wordt ook in België aangeklaagd voor een zedendelict. De aanranding vond in 2010 plaats in een gebouw van de Belgische Franstalige publieke omroep RTBF, zegt het vermeende slachtoffer, Karine Viseur, in een interview met RTL.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) zegt ongeveer zevenhonderd leden van Hezbollah te hebben gedood sinds de oorlog met die Libanese beweging begin deze maand begon. Hezbollah is een bondgenoot van Iran en daardoor wordt Libanon meegesleurd in de oorlog tussen Israël, de Verenigde Staten en Iran.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte brengt naar eigen zeggen wel degelijk wat in tegen de klachten en beledigingen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van Europese bondgenoten. Hij wijst erop dat Europa meer tijd nodig heeft om te helpen een eind te maken aan de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz omdat de VS hun bondgenoten niet over hun aanval op Iran hebben ingelicht.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz claimt dat de bevelhebber van de marineafdeling van de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG), Alireza Tangsiri, met een Israëlische luchtaanval is gedood. Katz sprak van een "precieze en dodelijke operatie" woensdagavond waarbij ook andere hoge officieren om het leven zijn gekomen.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan gaat verder met militaire operaties tegen Afghanistan nadat een tijdelijk bestand eerder deze week afliep, zei het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken donderdag. Vanwege het einde van de ramadan had Pakistan de aanvallen tijdelijk gestaakt.
1 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/AFP) - Iran gaat Maleisische olietankers door de Straat van Hormuz laten varen, zegt de Maleisische premier Anwar Ibrahim. Hij zei op de nationale televisie dat dat de uitkomst was van overleg met onder anderen de Iraanse president Masoud Pezeshkian en leiders uit een aantal andere landen.
1 uur geleden