Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verloofde Assange wil snel met hem trouwen in de gevangenis

LONDEN (ANP/DPA) - Activist Julian Assange en zijn verloofde Stella Moris hopen binnenkort te kunnen trouwen in de gevangenis. De oprichter van klokkenluiderssite WikiLeaks zit al jaren vast in het zwaar beveiligde detentiecentrum Belmarsh in Londen en is er volgens zijn medestanders psychisch slecht aan toe.

Moris vertelde in een interview dat nog geen trouwdatum is geprikt, maar dat hopelijk op korte termijn alles is geregeld. Ze erkende dat een "lang bureaucratisch proces" moet worden doorlopen voordat ze haar partner daadwerkelijk het ja-woord kan geven.

"We hebben er met de religieuze dienst van Belmarsh over gesproken. Zij zeggen dat ze geen huwelijk hebben meegemaakt zolang ze daar gevestigd zijn", zei advocate Moris. "Ze zitten daar al twaalf jaar. Dus dit is nog niet zo eenvoudig."

Uitleveringsverzoek

Assange en Moris hebben samen twee jonge zoons. Ze kregen een relatie terwijl Assange in de ambassade van Ecuador zat in Londen. Dat land wees hem in 2019 de deur, waarna de Britse politie hem arresteerde. Hij zit in Belmarsh terwijl de rechtbank zich buigt over een uitleveringsverzoek van de Verenigde Staten.

De Amerikaanse justitie wil Assange vervolgen vanwege zijn betrokkenheid bij de publicatie van vertrouwelijke informatie. WikiLeaks heeft ook gelekte videobeelden getoond waarop te zien is hoe een Amerikaanse legerhelikopter in 2007 burgers en journalisten doodt in Bagdad.

Een Britse rechter verbood eerder dit jaar de uitlevering van Assange aan de VS. Dat had te maken met zorgen over zijn geestestoestand. De rechter vreesde dat de activist zich van het leven zou beroven als hij uitgeleverd zou worden. De Amerikaanse autoriteiten zijn in hoger beroep gegaan tegen die uitspraak.

Meer uit Buitenland

Argentijnse president Javier Milei gaat ook niet naar top G20

BUENOS AIRES/JOHANNESBURG (ANP/DPA/AFP/RTR) - De Argentijnse president Javier Milei gaat volgens Argentijnse media ook niet naar de topconferentie van de G20, komend weekend in Zuid-Afrika. Eerder werd al bekend dat de staatshoofden van China, Rusland en de VS ook niet komen.

23 minuten geleden
Ontduik blowend Duitse militaire dienst, tipt linkse leider

BERLIJN (ANP) - Duitse jongeren die willen ontkomen aan de nieuwe militaire dienst, kunnen te rade bij de radicaal-linkse partij Die Linke. Die werkt aan een gids met tips om afgekeurd te worden. Stoned bij de keuring verschijnen bijvoorbeeld, zegt partijleider Jan van Aken.

25 minuten geleden
Kallas ziet geen paniek bij EU-ministers over vredesplan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken hebben donderdag "standvastig en kalm" gereageerd op het gelekte vredesplan voor Oekraïne, dat zonder medeweten van de EU is opgesteld door de VS en Rusland. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas na afloop van de vergadering met de ministers in Brussel.

30 minuten geleden
EU veroordeelt wreedheden Soedan, roept op tot staakt-het-vuren

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie (EU) veroordeelt in de "krachtigste bewoordingen de ernstige en voortdurende wreedheden" die de paramilitaire beweging Rapid Support Forces (RSF) in Soedan begaat. Alle 27 lidstaten roepen de partijen op de onderhandelingen over een staakt-het-vuren te hervatten.

34 minuten geleden
Brand op klimaattop dreigt onderhandelingen dwars te zitten

BELÉM (ANP) - Door de brand die donderdag uitbrak op de locatie van de klimaattop in het Braziliaanse Belém komen onderhandelingen mogelijk in gevaar, vrezen maatschappelijke organisaties. Forse vertraging is in elk geval onvermijdelijk: niemand mag de komende uren het gebouw betreden, blijkt uit informatie die is gedeeld met onderhandelaars. De verwachting is dat het conferentiecentrum pas om 20.00 uur lokale tijd, middernacht in Nederland, weer opengaat.

36 minuten geleden
Gekozen burgemeester New York Mamdani klaar voor ontmoeting Trump

NEW YORK (ANP/AFP) - De linksradicale aankomende burgemeester van New York, Zohran Mamdani, zegt dat hij klaar is om de rechts-populistische president Donald Trump te ontmoeten. De twee ontmoeten elkaar vrijdag in Washington. Ze hebben elkaar veelvuldig uitgescholden, maar lijken hoffelijker te worden.

38 minuten geleden
Corona-onderzoek VK: regering had eerder moeten ingrijpen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Als de Britse regering van toenmalig premier Boris Johnson eerder had ingegrepen tijdens de coronapandemie, had dit tienduizenden levens kunnen redden, concludeert een speciale onderzoekscommissie. In Engeland hadden 23.000 sterfgevallen kunnen worden voorkomen als de eerste lockdown, die begon op 23 maart 2020, een week eerder was ingesteld.

50 minuten geleden