Verloofde Assange wil snel met hem trouwen in de gevangenis
LONDEN (ANP/DPA) - Activist Julian Assange en zijn verloofde Stella Moris hopen binnenkort te kunnen trouwen in de gevangenis. De oprichter van klokkenluiderssite WikiLeaks zit al jaren vast in het zwaar beveiligde detentiecentrum Belmarsh in Londen en is er volgens zijn medestanders psychisch slecht aan toe.
Moris vertelde in een interview dat nog geen trouwdatum is geprikt, maar dat hopelijk op korte termijn alles is geregeld. Ze erkende dat een "lang bureaucratisch proces" moet worden doorlopen voordat ze haar partner daadwerkelijk het ja-woord kan geven.
"We hebben er met de religieuze dienst van Belmarsh over gesproken. Zij zeggen dat ze geen huwelijk hebben meegemaakt zolang ze daar gevestigd zijn", zei advocate Moris. "Ze zitten daar al twaalf jaar. Dus dit is nog niet zo eenvoudig."
Uitleveringsverzoek
Assange en Moris hebben samen twee jonge zoons. Ze kregen een relatie terwijl Assange in de ambassade van Ecuador zat in Londen. Dat land wees hem in 2019 de deur, waarna de Britse politie hem arresteerde. Hij zit in Belmarsh terwijl de rechtbank zich buigt over een uitleveringsverzoek van de Verenigde Staten.
De Amerikaanse justitie wil Assange vervolgen vanwege zijn betrokkenheid bij de publicatie van vertrouwelijke informatie. WikiLeaks heeft ook gelekte videobeelden getoond waarop te zien is hoe een Amerikaanse legerhelikopter in 2007 burgers en journalisten doodt in Bagdad.
Een Britse rechter verbood eerder dit jaar de uitlevering van Assange aan de VS. Dat had te maken met zorgen over zijn geestestoestand. De rechter vreesde dat de activist zich van het leven zou beroven als hij uitgeleverd zou worden. De Amerikaanse autoriteiten zijn in hoger beroep gegaan tegen die uitspraak.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft onlangs twee ballistische raketten afgevuurd richting de Amerikaans-Britse militaire basis op Diego Garcia in de Indische Oceaan. Dat meldt de Amerikaanse krant The Wall Street Journal op gezag van Amerikaanse functionarissen.
52 seconden geledenTEHERAN (ANP) - Iran is bereid om Japanse schepen door de Straat van Hormuz te laten varen. Dat heeft de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met het Japanse persbureau Kyodo.
2 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Het besluit van de regering-Trump om de activiteiten van verslaggevers in het Pentagon aan banden te leggen, is in strijd met de Amerikaanse grondwet. Dat heeft een rechter vrijdag bepaald in een zaak die was aangespannen door The New York Times, meldt de krant.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt te overwegen om de militaire operaties tegen Iran af te schalen. Hij begon drie weken geleden samen met Israël met het aanvallen van het land en claimt dat de oorlog zo goed als afgerond is.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.
11 uur geleden