Verliezen voor techsector en oliebedrijven op Wall Street
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met koersverliezen de handel uitgegaan. Vooral technologiefondsen hadden het lastig vanwege de stijgende rente en de oliebedrijven kampten met lagere olieprijzen. Ook Twitter stond in de belangstelling door het nieuws dat Elon Musk toch geen bestuurder wordt van het bedrijf. Begin april werd bekend dat de topman van Tesla een belang van ruim 9 procent heeft genomen in Twitter.
De Dow-Jonesindex sloot 1,2 procent lager op 34.308,08 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte 1,7 procent tot 4412,53 punten en de techgraadmeter Nasdaq verloor 2,2 procent tot 13.411,96 punten.
Grote bedrijven als Amazon, Microsoft, Google-moeder Alphabet, Tesla en Facebook-moederconcern Meta Platforms gingen tot 4,8 procent omlaag. Techaandelen zijn minder aantrekkelijker voor beleggers bij stijgende rentes. De chipfondsen AMD en Nvidia hadden eveneens een slechte beursdag met minnen tot 5,2 procent.
Apple
Apple leverde 2,6 procent aan waarde in. Europese mededingingsautoriteiten zouden een extra aanklacht voorbereiden tegen het concern naar aanleiding van een klacht van muziekstreamingdienst Spotify. De iPhonemaker werd er door de Europese Unie eerder van beschuldigd de markt voor muziekstreaming te verstoren. Apple zou ontwikkelaars dwingen om zijn eigen in-app-betalingssysteem te gebruiken en gebruikers geen toegang te verlenen tot andere betaalopties.
Twitter poetste een openingsverlies weg en eindigde 1,7 procent hoger. Het bedrijf bood Musk in eerste instantie een bestuurszetel aan, maar dat zou hij niet zien zitten. Musk is zelf een regelmatige gebruiker van de onlineberichtendienst. Hij heeft maar liefst 81 miljoen volgers. Slechts zeven mensen hebben er meer op Twitter.
Olie
De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 3,7 procent tot 94,57 dollar en Brentolie werd 4 procent goedkoper op 98,74 dollar per vat. De olievraag kan onder druk komen te staan door de lockdownmaatregelen tegen het coronavirus in China, waar nu veel steden op slot zitten. China is 's werelds grootste importeur van olie. Oliefondsen als Occidental Petroleum, ExxonMobil, Chevron en ConocoPhillips werden tot 6,3 procent lager gezet.
De euro was 1,0884 dollar waard, net als bij het slot van de handel in Europa.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Voor honderdduizenden stroomaanvragen voor nieuwbouwwoningen is geen ruimte op het stroomnet. Dat meldt Netbeheer Nederland. Voor zo'n 600.000 woningen voor de komende drie jaar is een aanvraag ingediend voor een stroomaansluiting, voor bijna de helft is geen plek.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is donderdag met een kleine winst gesloten, waarbij de hoofdgraadmeter weer net boven de symbolische grens van 1100 punten eindigde. De chipfondsen stonden bij de stijgers op het Damrak. Shell ging opnieuw omlaag door de verder dalende olieprijzen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Unilever verkoopt verzorgingsmerk Zwitsal aan Royal Sanders, bekend van Melkmeisje en Odorex. Het levensmiddelenconcern doet Zwitsal van de hand, omdat het volgens het bedrijf niet past bij zijn strategie om te investeren in wereldwijde merken met een breed internationaal bereik. Zwitsal is vooral bekend in Nederland en België, met name van de babyverzorgingsproducten. Er worden geen financiële details gemeld.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York toonden donderdag herstel na de verliezen een dag eerder. Beleggers kauwden nog na op het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen om de inflatie aan te pakken. Dat besluit zorgde woensdag nog voor verliezen op Wall Street, aangezien hogere rentetarieven aandelenbeleggingen doorgaans minder aantrekkelijk maken.
4 uur geledenWOLFSBURG (ANP/RTR/AFP) - De Duitse regering wil dat de Europese Commissie meer actie onderneemt om de Europese autosector te beschermen tegen concurrentie uit China. Dat zei minister van Financiën Lars Klingbeil bij een bezoek aan het hoofdkantoor van Volkswagen in Wolfsburg. Ook de deelstaten Nedersaksen, Beieren en Baden-Württemberg, waar veel autofabrieken staan, willen meer actie.
4 uur geledenLISSABON (ANP/RTR/AFP) - Cabinemedewerkers van de Britse luchtvaartmaatschappij easyJet in Portugal hebben donderdag ingestemd met stakingen omdat ze betere arbeidsvoorwaarden willen. Volgens de vakbond SNPVAC zal dan tussen 2 en 6 oktober het werk worden neergelegd en ook tussen 19 en 23 december.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Revolut heeft donderdag ontkend dat iemand rechtstreeks contact heeft gezocht met de onlinebank of eisen heeft gesteld vanwege de phishingaanval die onlangs bekend werd. Meerdere media, waaronder radiozender BNR, schreven woensdag dat de aanvallers eisen dat binnen 24 uur een bedrag van 3 miljoen dollar (zo'n 2,6 miljoen euro) wordt betaald. Anders zouden ze de buitgemaakte data verkopen.
5 uur geleden