Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verliezen voor techsector en oliebedrijven op Wall Street

Verliezen voor techsector en oliebedrijven op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met koersverliezen de handel uitgegaan. Vooral technologiefondsen hadden het lastig vanwege de stijgende rente en de oliebedrijven kampten met lagere olieprijzen. Ook Twitter stond in de belangstelling door het nieuws dat Elon Musk toch geen bestuurder wordt van het bedrijf. Begin april werd bekend dat de topman van Tesla een belang van ruim 9 procent heeft genomen in Twitter.

De Dow-Jonesindex sloot 1,2 procent lager op 34.308,08 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte 1,7 procent tot 4412,53 punten en de techgraadmeter Nasdaq verloor 2,2 procent tot 13.411,96 punten.

Grote bedrijven als Amazon, Microsoft, Google-moeder Alphabet, Tesla en Facebook-moederconcern Meta Platforms gingen tot 4,8 procent omlaag. Techaandelen zijn minder aantrekkelijker voor beleggers bij stijgende rentes. De chipfondsen AMD en Nvidia hadden eveneens een slechte beursdag met minnen tot 5,2 procent.

Apple

Apple leverde 2,6 procent aan waarde in. Europese mededingingsautoriteiten zouden een extra aanklacht voorbereiden tegen het concern naar aanleiding van een klacht van muziekstreamingdienst Spotify. De iPhonemaker werd er door de Europese Unie eerder van beschuldigd de markt voor muziekstreaming te verstoren. Apple zou ontwikkelaars dwingen om zijn eigen in-app-betalingssysteem te gebruiken en gebruikers geen toegang te verlenen tot andere betaalopties.

Twitter poetste een openingsverlies weg en eindigde 1,7 procent hoger. Het bedrijf bood Musk in eerste instantie een bestuurszetel aan, maar dat zou hij niet zien zitten. Musk is zelf een regelmatige gebruiker van de onlineberichtendienst. Hij heeft maar liefst 81 miljoen volgers. Slechts zeven mensen hebben er meer op Twitter.

Olie

De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 3,7 procent tot 94,57 dollar en Brentolie werd 4 procent goedkoper op 98,74 dollar per vat. De olievraag kan onder druk komen te staan door de lockdownmaatregelen tegen het coronavirus in China, waar nu veel steden op slot zitten. China is 's werelds grootste importeur van olie. Oliefondsen als Occidental Petroleum, ExxonMobil, Chevron en ConocoPhillips werden tot 6,3 procent lager gezet.

De euro was 1,0884 dollar waard, net als bij het slot van de handel in Europa.

Meer uit Financieel

Pensioenhervorming stuwt winst verzekeraar NN

DEN HAAG (ANP) - NN Group, bekend van Nationale-Nederlanden, heeft een sterk financieel eerste halfjaar gedraaid. Het concern profiteerde van de hervorming van het Nederlandse pensioenstelsel en boekte fors meer winst.

25 minuten geleden
Bestedingen huishoudens opnieuw gestegen in juni

DEN HAAG (ANP) - De bestedingen van huishoudens in Nederland zijn in juni met 1,7 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Huishoudens kochten die maand vooral meer goederen. In mei groeide de consumptie met 2,2 procent.

1 uur geleden
Ondernemersvertrouwen herstelt na forse dip, onzekerheid blijft

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van ondernemers in de Nederlandse economie is duidelijk verbeterd aan het begin van het derde kwartaal vergeleken met een kwartaal eerder. Wel blijft de onzekerheid groot, vooral door geopolitieke ontwikkelingen zoals de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in samenwerking met andere organisaties.

1 uur geleden
Bloomberg en Reuters: VS komen met importheffing op polysilicium

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan om een importheffing in te stellen op polysilicium. Dat melden ingewijden aan Bloomberg en Reuters. Polysilicium is een belangrijke grondstof voor zonnepanelen die in zijn zuiverste vorm ook een grondstof is voor de productie van chips.

9 uur geleden
Gemengd beeld op Wall Street na hoop op heropening Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag gemengd gesloten. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van onder meer SpaceX en Walt Disney. Daarnaast is hun hoop op een heropening van de Straat van Hormuz toegenomen.

9 uur geleden
VS heffen sancties op tegen Iraakse luchtvaartmaatschappij

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten hebben de terrorismesancties tegen de Iraakse luchtvaartmaatschappij Fly Baghdad opgeheven. Die werden in 2024 opgelegd vanwege banden met de Iraanse Revolutionaire Garde. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt woensdag dat Fly Baghdad van de sanctielijst is gehaald.

10 uur geleden
Moederbedrijf Babboe krijgt uitstel van betaling in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Fietsfabrikant Accell, bekend van merken als Babboe, Batavus en Sparta, blijft kampen met financiële problemen. Het bedrijf meldt woensdag dat voorlopig uitstel van betaling is verleend aan zijn Nederlandse entiteiten.

11 uur geleden