Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verliezen voor techsector en oliebedrijven op Wall Street

Verliezen voor techsector en oliebedrijven op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met koersverliezen de handel uitgegaan. Vooral technologiefondsen hadden het lastig vanwege de stijgende rente en de oliebedrijven kampten met lagere olieprijzen. Ook Twitter stond in de belangstelling door het nieuws dat Elon Musk toch geen bestuurder wordt van het bedrijf. Begin april werd bekend dat de topman van Tesla een belang van ruim 9 procent heeft genomen in Twitter.

De Dow-Jonesindex sloot 1,2 procent lager op 34.308,08 punten. De breed samengestelde S&P 500 zakte 1,7 procent tot 4412,53 punten en de techgraadmeter Nasdaq verloor 2,2 procent tot 13.411,96 punten.

Grote bedrijven als Amazon, Microsoft, Google-moeder Alphabet, Tesla en Facebook-moederconcern Meta Platforms gingen tot 4,8 procent omlaag. Techaandelen zijn minder aantrekkelijker voor beleggers bij stijgende rentes. De chipfondsen AMD en Nvidia hadden eveneens een slechte beursdag met minnen tot 5,2 procent.

Apple

Apple leverde 2,6 procent aan waarde in. Europese mededingingsautoriteiten zouden een extra aanklacht voorbereiden tegen het concern naar aanleiding van een klacht van muziekstreamingdienst Spotify. De iPhonemaker werd er door de Europese Unie eerder van beschuldigd de markt voor muziekstreaming te verstoren. Apple zou ontwikkelaars dwingen om zijn eigen in-app-betalingssysteem te gebruiken en gebruikers geen toegang te verlenen tot andere betaalopties.

Twitter poetste een openingsverlies weg en eindigde 1,7 procent hoger. Het bedrijf bood Musk in eerste instantie een bestuurszetel aan, maar dat zou hij niet zien zitten. Musk is zelf een regelmatige gebruiker van de onlineberichtendienst. Hij heeft maar liefst 81 miljoen volgers. Slechts zeven mensen hebben er meer op Twitter.

Olie

De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 3,7 procent tot 94,57 dollar en Brentolie werd 4 procent goedkoper op 98,74 dollar per vat. De olievraag kan onder druk komen te staan door de lockdownmaatregelen tegen het coronavirus in China, waar nu veel steden op slot zitten. China is 's werelds grootste importeur van olie. Oliefondsen als Occidental Petroleum, ExxonMobil, Chevron en ConocoPhillips werden tot 6,3 procent lager gezet.

De euro was 1,0884 dollar waard, net als bij het slot van de handel in Europa.

Meer uit Financieel

Shell sluit olie- en gasdeals met Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.

54 minuten geleden
Groep Amerikaanse staten naar rechter om nieuwe heffingen Trump

NEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van 24 Amerikaanse staten spant een rechtszaak aan tegen de recent door president Donald Trump opgelegde importheffingen van 10 procent. Volgens de staten mag Trump de streep die het Amerikaanse hooggerechtshof onlangs zette door veel van zijn eerdere heffingen, niet omzeilen door zich op een andere wet te beroepen.

1 uur geleden
VolkerWessels in hoger beroep tegen boetes omkoping Sint Maarten

AMERSFOORT (ANP) - Bouwconcern VolkerWessels verzet zich tegen twee boetes van samen 480.000 euro die twee dochterbedrijven onlangs kregen voor de omkoping van een politicus in Sint Maarten. Ook een voormalige directeur, die een geldstraf kreeg van 30.000 euro voor zijn rol bij de corruptie, heeft hoger beroep aangetekend.

1 uur geleden
EU akkoord over verbod op vegetarische kip, vegaworst mag nog wel

BRUSSEL (ANP/AFP) - Het Europees Parlement en de lidstaten hebben donderdag overeenstemming bereikt over een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Een omschrijving als vegetarische kip mag straks niet meer worden gebruikt. Dat geldt ook voor combinaties met bijvoorbeeld steak of bacon. Aanduidingen als veggieburger of vegaworst blijven wel toegestaan.

2 uur geleden
Platenbedrijf achter Taylor Swift gaat toch niet naar Wall Street

HILVERSUM (ANP) - Muziekconcern Universal Music Group (UMG) schort zijn plannen voor een beursgang in de Verenigde Staten op. Volgens het platenbedrijf achter popsterren als Billie Eilish, Taylor Swift en Harry Styles is er momenteel te veel onzekerheid op de markt. Dat zorgt volgens de onderneming, met hoofdkantoor in Hilversum, voor een aanzienlijke verstoring in de eigen waardering.

3 uur geleden
Flinke stijging olieprijzen drukt sentiment Europese beleggers

AMSTERDAM (ANP) - Een nieuwe flinke toename van de olieprijzen door de oorlog in Iran drukte donderdag het sentiment op de aandelenbeurs in Amsterdam. De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens met verliezen de handel uit. Olie- en gasconcern Shell zag zijn beurswaarde wel toenemen.

4 uur geleden
Overheid waarschuwt Nederlandse schepen: mijd regio Iran

DEN HAAG (ANP) - De overheid heeft Nederlandse schepen gewaarschuwd om de regio van Iran te mijden. Een woordvoerder van de kustwacht meldt dat een bericht met die strekking namens het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat is doorgegeven aan Nederlandse reders. Meerdere updates zijn verstuurd, waarvan de precieze inhoud geheim is.

5 uur geleden