Verliezen voor Europese beurzen
AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met beperkte verliezen de dag uit gegaan. Beleggers lijken zich toch weer zorgen te maken om het herstel van de economie en de opleving van het coronavirus in onder meer delen van de Verenigde Staten. De omvang van het opkoopprogramma van de Bank of England viel tegen en ook het aantal Amerikanen dat zich tot de overheid wendde voor steun was hoger dan verwacht.
De AEX-index op Beursplein 5 sloot 0,7 procent lager op 562,61 punten. De MidKap leverde 0,6 procent in en stond op 754,91 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs daalden tot 0,8 procent.
Staalbedrijf ArcelorMittal was de grootste daler bij de hoofdfondsen in Amsterdam met een min van bijna 6 procent. Ook financiële instellingen kregen een tik. Zo stonden banken ABN AMRO en ING tot 2 procent lager. Verfbedrijf AkzoNobel was de koploper in de AEX met een winst van 2 procent.
TKH
TKH stond in de MidKap bovenaan met een winst van 6,3 procent. Het bedrijf gaat snijden in de kosten vanwege de coronapandemie en neemt daarvoor een eenmalige last van 3 miljoen tot 5 miljoen euro. TKH kampt vooral bij zijn divisies voor de industrie en bouwoplossingen met teruglopende inkomsten. Lockdowns in Frankrijk, Italië en de Verenigde Staten in april en mei hadden volgens de technologiegroep een forse impact. In China is de bedrijvigheid van de onderneming weer goeddeels op peil.
Altice Europe verloor 1,8 procent. De Franse mediatak van het kabel- en telecombedrijf gaat als gevolg van de coronacrisis honderden banen schrappen. Vakbonden maken melding van 380 arbeidsplaatsen die bij NextRadioTV verdwijnen.
Wirecard
In Frankfurt kelderde Wirecard 61,8 procent. De Duitse betalingsverwerker stelde de publicatie van de jaarcijfers over 2019 opnieuw uit. Wirecard ligt onder vuur sinds de Britse zakenkrant Financial Times in oktober vorig jaar meldde dat het bedrijf de omzet en winst op frauduleuze wijze heeft opgekrikt. Wirecard heeft altijd ontkend dat er sprake is van boekhoudfraude.
De euro was 1,1217 dollar waard, tegen 1,1215 dollar op een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 2,2 procent duurder op 38,79 dollar. Brentolie klom 1,9 procent in prijs tot 41,50 dollar per vat.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI overweegt de ontwikkeling van geavanceerde kunstmatige intelligentie af te remmen. Bronnen van persbureau Bloomberg melden dat topman Sam Altman dat deze week tijdens een vergadering aan zijn medewerkers heeft laten weten.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond CNV zet in op een loonsverhoging van 3 tot 5,5 procent bij de nieuwe cao-onderhandelingen. Deze looneis is vergelijkbaar met de eis uit het cao-seizoen vorig jaar, toen de vakbond ging voor een verhoging van 3,5 tot 5 procent. Daarnaast wil CNV de reiskostenvergoeding verhogen naar 25 cent per kilometer in alle cao's.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn donderdag opnieuw met verliezen gesloten. De stemming op Wall Street werd gedrukt door de verder stijgende olieprijzen, waardoor de inflatiezorgen nog meer toenamen. De olieprijzen stegen meer dan 6 procent en staan nu op de hoogste niveaus sinds mei. Brentolie steeg tot 108 dollar per vat en Amerikaanse olie kost ruim 102 dollar per vat.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben toegezegd 40 miljard euro te investeren in Duitsland. Het pakket bestaat onder andere uit geld dat naar de bouw van geavanceerde datacenters gaat, maakten de landen bekend in een gezamenlijke verklaring.
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse economie groeit dit jaar veel minder hard dan de regering had verwacht. Naast de hittegolven van afgelopen zomer kampt Frankrijk ook met een verslechterde koopkracht, wat drukt op de uitgaven van consumenten. Daardoor komt de groei dit jaar slechts uit op 0,4 procent, waarschuwt het nationale statistiekbureau Insee.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met verlies gesloten, na de stevige min een dag eerder. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) en de almaar stijgende olieprijzen, waarbij Brentolie tot ruim 106 dollar per vat steeg. Daardoor werden de inflatiezorgen nog verder aangewakkerd.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Duizenden werknemers in de metaal- en bouwsector leggen vrijdag verspreid over het land het werk neer uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. De meeste stakers hebben zich aangemeld in de regio's Eindhoven en Velsen-Noord, waar respectievelijk 1500 en 1300 stakers zich hebben aangemeld. Het gaat om voorlopige aantallen.
12 uur geleden