Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verliezen streamingplatform Viaplay lopen verder op

Verliezen streamingplatform Viaplay lopen verder op

STOCKHOLM (ANP) - De verliezen van streamingdienst Viaplay blijven oplopen. De autonome omzet steeg weliswaar met ruim 3 procent maar het verlies over het laatste kwartaal van vorig jaar bedroeg bijna 2,9 miljard Zweedse kroon (260 miljoen euro).

Viaplay, bekend van de Formule 1-uitzendingen in Nederland, kreeg onlangs goedkeuring voor een reddingsplan. Hierdoor zijn de aandelen vrijwel niks meer waard en kunnen nieuwe geldbronnen worden aangeboord. Volgens de onlangs aangetreden topman Jørgen Madsen Lindemann zal de reorganisatie bij het bedrijf nog enige tijd kosten. "De herkapitalisatie was een complex proces, waarbij veel belanghebbenden toezeggingen hebben gedaan. Nu kunnen we ons volledig richten op de vele operationele verbeteringen die moeten worden doorgevoerd."

Het in Stockholm gevestigde bedrijf maakte afgelopen zomer bekend zich terug te trekken uit verschillende landen. Daardoor kan het bedrijf zich richten op de kernactiviteiten in Scandinavië. In Nederland verwacht Lindemann binnenkort winstgevend te worden.

Vorige maand werd bekend dat dat Canal+, eigendom van het Franse mediaconcern Vivendi, en de Tsjechische investeringsmaatschappij PPF een gezamenlijk belang krijgen van 58,6 procent in Viaplay.

Meer uit Financieel

Baas beurs Istanbul gearresteerd in onderzoek naar beurscrisis

ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De topman van de beurs van Istanbul is aangehouden in verband met een grootschalig onderzoek naar vermeende manipulatie met beleggingsfondsen en aandelen in Turkije. Volgens het Turkse staatspersbureau Anadolu wordt Korkmaz Ergun verdacht van omkoping en deelname aan een criminele organisatie.

50 minuten geleden
Autoverkoop daalt licht, branche wacht nog op eindsprint hybrides

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse autoverkoop is in oktober licht gedaald. Daarmee blijft het wachten op de voorspelde "eindsprint" in de verkoop van hybride modellen. Recent voorzag autobrancheorganisatie BOVAG een hogere verkoop van die auto's in de laatste maanden van het jaar door nieuwe regelgeving per 1 januari.

1 uur geleden
Cryptobeurs Binance hervat opname cryptomunten na recordhack

SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Binance heeft de opnames van cryptomunten hervat, enkele dagen nadat hackers voor een recordbedrag van meer dan 6 miljard dollar aan crypto's hadden geroofd. 's Werelds grootste cryptobeurs legde de transacties vrijdagochtend in Azië stil, nadat de hack bekend was geworden. Zondag werd de opname van bitcoin weer opengesteld. Stapsgewijs kunnen gebruikers ook weer bij tegoeden in andere digitale munten.

2 uur geleden
FBI: Noord-Korea zit achter miljardenhack Binance

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Noord-Korea zit achter de diefstal van meer dan 6 miljard dollar aan cryptovaluta als gevolg van de recordhack op Binance. Dat stelde de FBI zaterdag in een verklaring.

9 uur geleden
Beveiliging cryptobeurzen aangescherpt na recordhack Binance

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptobeurzen nemen snel maatregelen om hun beveiliging te versterken. Aanleiding is de recordhack van 6,3 miljard dollar bij Binance, die de kwetsbaarheid van de sector opnieuw blootlegde, juist nu deze steeds meer deel uitmaakt van de reguliere financiële wereld.

20 uur geleden
ABN zet boekhoudprogramma uit na mogelijk beveiligingsincident

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft zijn boekhoudprogramma voor ondernemers uit voorzorg offline gehaald nadat een externe leverancier melding had gemaakt van een mogelijk beveiligingsincident. Het is niet bekend of er gegevens van klanten zijn gelekt. Dat wordt nog onderzocht, bevestigt een woordvoerder zaterdag na berichtgeving door De Telegraaf.

22 uur geleden
Chinese fabrieken draaien minder hard

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De bedrijvigheid in Chinese fabrieken is in oktober gedaald, volgens nieuwe cijfers van het Chinese statistiekbureau. Daarmee lijken beleidsmakers in de op een na grootste economie ter wereld moeite te hebben de productie goed op gang te houden om de groeidoelstelling van dit jaar te halen.

23 uur geleden