Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verliezen streamingplatform Viaplay lopen verder op

Verliezen streamingplatform Viaplay lopen verder op

STOCKHOLM (ANP) - De verliezen van streamingdienst Viaplay blijven oplopen. De autonome omzet steeg weliswaar met ruim 3 procent maar het verlies over het laatste kwartaal van vorig jaar bedroeg bijna 2,9 miljard Zweedse kroon (260 miljoen euro).

Viaplay, bekend van de Formule 1-uitzendingen in Nederland, kreeg onlangs goedkeuring voor een reddingsplan. Hierdoor zijn de aandelen vrijwel niks meer waard en kunnen nieuwe geldbronnen worden aangeboord. Volgens de onlangs aangetreden topman Jørgen Madsen Lindemann zal de reorganisatie bij het bedrijf nog enige tijd kosten. "De herkapitalisatie was een complex proces, waarbij veel belanghebbenden toezeggingen hebben gedaan. Nu kunnen we ons volledig richten op de vele operationele verbeteringen die moeten worden doorgevoerd."

Het in Stockholm gevestigde bedrijf maakte afgelopen zomer bekend zich terug te trekken uit verschillende landen. Daardoor kan het bedrijf zich richten op de kernactiviteiten in Scandinavië. In Nederland verwacht Lindemann binnenkort winstgevend te worden.

Vorige maand werd bekend dat dat Canal+, eigendom van het Franse mediaconcern Vivendi, en de Tsjechische investeringsmaatschappij PPF een gezamenlijk belang krijgen van 58,6 procent in Viaplay.

Meer uit Financieel

Gasprijs verder omhoog door spanningen in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijzen zijn in acht handelsdagen met meer dan een kwart gestegen. Dat komt doordat de Amerikaanse president Donald Trump de hoop op spoedig herstel van de gasleveringen vanuit het Midden-Oosten de kop in heeft gedrukt.

23 minuten geleden
Consumentenbond wil vergoeding voor verborgen kosten Thuisbezorgd

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond roept maaltijdbestelplatform Thuisbezorgd.nl op te stoppen met het in rekening brengen van verborgen kosten. Bijvoorbeeld kosten voor verplichte 'service', tasjes, plastic verpakkingen en saus zijn vroeg in het bestelproces niet te zien, maar duiken pas aan het eind van de bestelling op. De belangenbehartiger van consumenten wil ook dat Thuisbezorgd met een vorm van compensatie komt en is daarover met het platform in gesprek.

44 minuten geleden
Onderzoek: rustiger winkelstraten door hittegolf en meer regen

AMSTERDAM (ANP) - Winkelstraten waren in de eerste helft van 2026 minder druk dan in dezelfde periode vorig jaar. Dat blijkt uit tellingen van onderzoeksbureau RMC. Het weer speelt volgens de onderzoekers daarin een grote rol.

1 uur geleden
Onderzoek: ruime meerderheid AOW'ers ervaart koopkrachtverlies

DEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid van de AOW'ers heeft het gevoel dat de koopkracht het afgelopen jaar is verslechterd, meldt seniorenplatform AOW.nu. Van de 10.339 ondervraagde AOW-gerechtigden ervaart volgens het platform 85 procent dat ze ondanks stijgingen van de AOW minder te besteden hebben dan voorheen door de stijgende kosten van het dagelijks leven.

1 uur geleden
AI van OpenAI slaat op hol en hackt zelfstandig softwareplatform

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - OpenAI, de maker van ChatGPT, heeft bekendgemaakt dat zijn geavanceerde modellen voor kunstmatige intelligentie tijdens veiligheidstests op hol sloegen. De AI-systemen hadden op eigen initiatief ingebroken in een populair platform voor programmeurs. Het bedrijf uit San Francisco spreekt van een "ongekend cyberincident".

2 uur geleden
AEX-index begint met verlies, AkzoNobel wint na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door het aanhoudende geweld in het Midden-Oosten. Ook wordt uitgekeken naar de resultaten van de Amerikaanse techbedrijven Alphabet, de eigenaar van Google, IBM, Tesla en Texas Instruments, die na de slotbel op Wall Street naar buiten komen. Sterke resultaten van deze techbedrijven zouden de zorgen over de hoge investeringen in AI en de hoge koerswaarderingen in de sector kunnen wegnemen.

3 uur geleden
Meer mobiele klanten en breedbandaansluitingen bij KPN

ROTTERDAM (ANP) - KPN heeft in het afgelopen kwartaal meer nieuwe mobiele klanten aan zich gebonden. De telecomprovider kreeg er zowel op de consumentenmarkt als de zakelijke markt meer klanten bij. Ook steeg het aantal consumenten met een breedbandaansluiting.

3 uur geleden