Verliezen op Wall Street om twijfels over gesprekken VS en Iran
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.
Het overleg tussen de landen moet plaatsvinden in Pakistan, maar Iran heeft nog niet aangegeven of het meedoet. Daarom is ook de delegatie van de regering-Trump nog niet vertrokken. Onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner en vicepresident JD Vance bevinden zich nog in de VS, schreven Amerikaanse media dinsdag. Later volgden berichten dat Vance de trip naar Pakistan helemaal zou hebben afgezegd.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,6 procent lager op 49.149,38 punten. De S&P 500-index daalde 0,6 procent tot 7064,01 punten. Techbeurs Nasdaq verloor 0,6 procent op 24.259,96 punten. Vrijdag sloten de S&P 500 en de Nasdaq nog op recordstanden. De Amerikaanse beurzen zijn sinds het staakt-het-vuren tussen de VS en Iran, dat op 7 april werd bereikt, hard gestegen door de hoop op een spoedig einde aan de strijd.
Olieprijzen
De olieprijzen gingen omhoog, na een eerdere daling in afwachting van een akkoord tussen de twee landen. Brentolie werd 2,8 procent duurder op 98 dollar per vat. Amerikaanse olie kostte 2,8 procent meer op 92,13 dollar. Vrijdag werd olie nog bijna 12 procent goedkoper.
Beleggers hadden daarnaast ook aandacht voor de hoorzitting in de Senaat voor de benoeming van Kevin Warsh, de door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve. Warsh zei tegen de senatoren dat hij onafhankelijk zou handelen als baas van de Amerikaanse centrale bank. Ook vertelde hij dat Trump hem nooit gevraagd heeft om zich te committeren aan bepaalde rentebeslissingen.
Apple
Apple verloor 2,5 procent, nadat bekend werd dat Tim Cook vanaf september stopt als topman. Hij wordt dan vervangen door John Ternus, de huidige baas van de hardwaredivisie van Apple.
UnitedHealth steeg 7 procent. De grote zorgverzekeraar presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en verhoogde de winstverwachting voor het hele jaar.
Amazon won 0,7 procent. Het techconcern gaat tot 25 miljard dollar investeren in Anthropic, dat veel opzien baart met zijn geavanceerde AI-modellen en chatbot Claude. De aankondiging geeft aan dat grote techbedrijven nog steeds bereid zijn fors te investeren in AI.
Meer uit Financieel
KEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.
1 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een brede coalitie van winkeliersverenigingen en horecabrancheorganisaties is verbolgen dat het kabinet niets doet aan de hoge brandstofaccijnzen en de accijnzen op alcohol zelfs verder verhoogt. De coalitie 'Steun onze Grensregio's' vindt dat het kabinet een verkeerde koers heeft gekozen met het voorgestelde maatregelenpakket naar aanleiding van de Iranoorlog. "Wij hopen dat de Tweede Kamer wel oog heeft voor de leefbaarheid in de grensregio's en voor de inwoners en ondernemers daar."
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders hoeven aanzienlijk minder in de uitbreiding van het elektriciteitsnet te investeren als het Rijk, provincies en gemeenten duidelijkere keuzes maken over het energiesysteem van de toekomst. Dat stelt de Autoriteit Consument & Markt. De ACM gaat daarover een brief sturen aan de minister van Klimaat en Groene Groei, waarin zij benadrukt dat politieke keuzes nodig zijn om onnodige kosten te voorkomen.
7 uur geleden