Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verliezen op Europese beurzen lopen terug na rentepauze ECB

Verliezen op Europese beurzen lopen terug na rentepauze ECB

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers lijken positief over de eerste rentepauze in lange tijd van de Europese Centrale Bank (ECB). Na het verschijnen van het rentebesluit op donderdagmiddag veerden de graadmeters op en liepen de verliezen op de koersenborden duidelijk terug. Er bleef niettemin sprake van koersverliezen, want behalve het ECB-besluit hadden beleggers ook nog heel veel bedrijfsresultaten om te verwerken. Was- en levensmiddelenconcern Unilever was een grote verliezer, terwijl chipfonds Besi juist flink aan waarde won.

Dat de ECB de rente na een recordreeks niet verder verhoogt, lag al in de lijn der verwachting. Het is niettemin een opluchting voor beleggers, voor wie de steeds verder oplopende rente geen goed nieuws was. Een hogere rente remt de economie namelijk en zorgt doorgaans voor lagere waarderingen van aandelen.

Maar de ECB sluit een verdere renteverhoging nog niet uit. Een renteverlaging lijkt er voorlopig sowieso niet in te zitten, want na het besluit zei ECB-president Christine Lagarde dat elk gesprek daarover voorbarig is. "De eerste renteverlagingen door de ECB zullen waarschijnlijk pas in de tweede helft van volgend jaar plaatsvinden, met zwakkere cijfers en zwakkere markten voordat het beter wordt", schat een aandelenstrateeg van Bank J.Safra Sarasin in.

De Amsterdamse AEX-index, die in de ochtendhandel nog bijna 1 procent lager noteerde, ging uiteindelijk met een verlies van 0,4 procent de handel uit op 719,30 punten. De MidKap steeg 0,2 procent tot 765,94 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs daalden tot 1,1 procent.

De resultaten van Unilever konden beleggers niet bekoren en het aandeel zakte 2,5 procent. Het concern achter merken als Magnum en Dove boekte afgelopen kwartaal opnieuw meer omzet dankzij prijsverhogingen. Het bedrijf verkocht echter minder producten. Topman Hein Schumacher kondigde ook fikse ingrepen binnen het bedrijf aan om de winstgevendheid te vergroten.

Besi (plus 13 procent) was juist de veruit de sterkste stijger in de AEX. De chiptoeleverancier ontving meer nieuwe orders in het derde kwartaal, na dalingen in de afgelopen twee kwartalen. Voor het huidige kwartaal rekent het bedrijf ook op een flinke omzetgroei vergeleken met het derde kwartaal.

In Frankfurt zakte Mercedes-Benz bijna 6 procent na tegenvallende resultaten van de Duitse autofabrikant. De euro was 1,0532 dollar waard, tegen 1,0593 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,6 procent minder op 83,99 dollar. Brentolie werd 1,4 procent goedkoper op 88,83 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Meer woningen te bezichtigen tijdens Open Huizen Dag

UTRECHT (ANP) - Woningzoekenden kunnen zaterdag tussen 11.00 en 15.00 uur op meer locaties terecht tijdens de halfjaarlijkse Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Er doen ruim 14.000 huizen mee, tegenover een kleine 9000 eind maart. Daarmee is de ontwikkeling terug te zien dat er meer koopwoningen beschikbaar zijn door het verkopen van huurwoningen.

1 uur geleden
President Duitse centrale bank: economie kan 1 procent groeien

ROSTOCK (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie kan dit jaar met 1 procent groeien, denkt de president van de Duitse centrale bank Joachim Nagel. Eerder dit jaar had de Bundesbank nog op een groei van maar 0,5 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.

9 uur geleden
Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren. Trump had eerder gedreigd met een exportstop, maar zei vrijdag tegen verslaggevers dat zo'n maatregel nooit echt op tafel heeft gelegen. Trumps uitspraken volgen op de aankondiging van de G7-landen dat ze miljoenen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar stellen.

9 uur geleden
Wall Street wint na banenrapport VS, Tesla en SpaceX bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst gesloten nadat de banengroei in de Verenigde Staten in september zwakker uitviel dan verwacht. Het banenrapport van de Amerikaanse overheid is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank: bij een zwakkere arbeidsmarkt is er minder ruimte om de rente verder te verhogen.

10 uur geleden
Minister Italië wil duidelijkheid van Lagarde over einde bij ECB

ROME (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde moet duidelijkheid geven over haar toekomst als president van de Europese Centrale Bank (ECB), vindt de Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti. Lagardes termijn loopt af in oktober volgend jaar, maar er wordt al langer gespeculeerd over een mogelijk vertrek voor dat moment.

11 uur geleden
Na Samsung verhoogt ook Google prijs telefoons vanwege chiptekort

MOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Smartphonefabrikanten verhogen de prijzen van telefoons door het aanhoudende tekort aan geheugenchips. Google kondigde vrijdag een prijsverhoging aan op een ouder model. Samsung verhoogde donderdag al de prijzen van meerdere modellen.

12 uur geleden
Chipbedrijven stuwen AEX-index naar flinke plus

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst gesloten. Chipbedrijven sloten met forse plussen, onder meer door een koersstijging van Nvidia in New York. Chipbedrijf Besi klom 7 procent en eindigde bovenaan de AEX-index, gevolgd door ASMI met een stijging van 5,5 procent. Chipmachinefabrikant ASML won 3,5 procent.

14 uur geleden