Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verliezen op Europese beurzen lopen terug na rentepauze ECB

Verliezen op Europese beurzen lopen terug na rentepauze ECB

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers lijken positief over de eerste rentepauze in lange tijd van de Europese Centrale Bank (ECB). Na het verschijnen van het rentebesluit op donderdagmiddag veerden de graadmeters op en liepen de verliezen op de koersenborden duidelijk terug. Er bleef niettemin sprake van koersverliezen, want behalve het ECB-besluit hadden beleggers ook nog heel veel bedrijfsresultaten om te verwerken. Was- en levensmiddelenconcern Unilever was een grote verliezer, terwijl chipfonds Besi juist flink aan waarde won.

Dat de ECB de rente na een recordreeks niet verder verhoogt, lag al in de lijn der verwachting. Het is niettemin een opluchting voor beleggers, voor wie de steeds verder oplopende rente geen goed nieuws was. Een hogere rente remt de economie namelijk en zorgt doorgaans voor lagere waarderingen van aandelen.

Maar de ECB sluit een verdere renteverhoging nog niet uit. Een renteverlaging lijkt er voorlopig sowieso niet in te zitten, want na het besluit zei ECB-president Christine Lagarde dat elk gesprek daarover voorbarig is. "De eerste renteverlagingen door de ECB zullen waarschijnlijk pas in de tweede helft van volgend jaar plaatsvinden, met zwakkere cijfers en zwakkere markten voordat het beter wordt", schat een aandelenstrateeg van Bank J.Safra Sarasin in.

De Amsterdamse AEX-index, die in de ochtendhandel nog bijna 1 procent lager noteerde, ging uiteindelijk met een verlies van 0,4 procent de handel uit op 719,30 punten. De MidKap steeg 0,2 procent tot 765,94 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs daalden tot 1,1 procent.

De resultaten van Unilever konden beleggers niet bekoren en het aandeel zakte 2,5 procent. Het concern achter merken als Magnum en Dove boekte afgelopen kwartaal opnieuw meer omzet dankzij prijsverhogingen. Het bedrijf verkocht echter minder producten. Topman Hein Schumacher kondigde ook fikse ingrepen binnen het bedrijf aan om de winstgevendheid te vergroten.

Besi (plus 13 procent) was juist de veruit de sterkste stijger in de AEX. De chiptoeleverancier ontving meer nieuwe orders in het derde kwartaal, na dalingen in de afgelopen twee kwartalen. Voor het huidige kwartaal rekent het bedrijf ook op een flinke omzetgroei vergeleken met het derde kwartaal.

In Frankfurt zakte Mercedes-Benz bijna 6 procent na tegenvallende resultaten van de Duitse autofabrikant. De euro was 1,0532 dollar waard, tegen 1,0593 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,6 procent minder op 83,99 dollar. Brentolie werd 1,4 procent goedkoper op 88,83 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Meta verwijdert kritische video Roel Maalderink over AI-bril

AMSTERDAM (ANP) - Meta heeft een video verwijderd waarin programmamaker Roel Maalderink en de digitale burgerrechtenorganisatie Bits of Freedom kritiek uiten op de AI-brillen van het bedrijf.

2 uur geleden
AI-bazen beloven VN-Veiligheidsraad voorzichtigheid met AI

NEW YORK (ANP/AFP) - Topmannen van prominente AI-bedrijven hebben woensdag de VN-Veiligheidsraad woensdag toegesproken over de risico's en veiligheid rond AI, nu AI-systemen steeds krachtiger worden. Zo beloofde topman Dario Amodei van Anthropic, bekend van chatbot Claude, dat het bedrijf "zoveel zal vertragen als nodig is om ervoor te zorgen dat elke volgende AI-technologie die we uitbrengen ook echt veilig is".

7 uur geleden
Tot vier jaar cel geëist tegen Drentenaren voor oplichten Amazon

ASSEN (ANP) - Drie Drentse mannen hebben gevangenisstraffen tot vier jaar tegen zich horen eisen voor oplichting van Amazon. Het OM heeft de drie onder meer oplichting en verduistering ten laste gelegd. Ook wordt hen onder andere witwassen en deelname aan een criminele organisatie verweten. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze Amazon voor miljoenen euro's opgelicht.

7 uur geleden
Wall Street in de min door stijgende olieprijzen

NEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag lager de handelsdag uitgegaan. Beleggers volgen de onderhandelingen over het beëindigen van het conflict in het Midden-Oosten. Ook kijken zij vooruit naar de belangrijke top tussen de Verenigde Staten en China, die donderdag plaatsvindt. De olieprijzen stegen, wat de vrees voor een hogere inflatie aanwakkerde.

7 uur geleden
Top techbedrijven probeert zorgen over datacenters weg te nemen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Topbestuurders van Amazon, Microsoft en Googles moederbedrijf Alphabet hebben tijdens klimaatbijeenkomsten in New York geprobeerd zorgen weg te nemen over de uitbreiding van datacenters. Ze gingen daarbij onder meer in op maatregelen om consumenten te beschermen en het waterverbruik.

9 uur geleden
VS werken aan tijdelijk exportverbod op diesel, meldt Politico

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering werkt aan een plan om de export van diesel voor negentig dagen te verbieden. Dat melden ingewijden aan nieuwssite Politico. Daarmee probeert de regering van president Donald Trump volgens hen de energieprijzen te verlagen.

10 uur geleden
Adyen behoort tot grootste verliezers in lagere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is woensdag met verlies de handelsdag uitgegaan. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen. Bij de hoofdfondsen stond betaalbedrijf Adyen bij de grootste dalers, na een stevige koerswinst van een dag eerder. Het aandeel zakte 4,7 procent.

12 uur geleden