Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verliezen op Europese beurzen door zorgen om handelsstrijd Trump

Verliezen op Europese beurzen door zorgen om handelsstrijd Trump

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn donderdag met verliezen de handel uitgegaan door zorgen over een verdere escalatie van de handelsstrijd van de Amerikaanse president Donald Trump. Beleggers reageerden op de aankondiging van Trump om importheffingen van 25 procent in te voeren op alle auto's en auto-onderdelen die buiten de VS worden gemaakt. Onder meer autoconcerns leverden aan beurswaarde in.

BMW, Volkswagen en Mercedes-Benz gingen met verliezen tot bijna 3 procent de handel uit in Frankfurt. In Parijs verloor Stellantis, bekend van merken als Opel, Peugeot en Fiat, ruim 4 procent. In Amsterdam was staalconcern ArcelorMittal met een min van dik 4 procent de grootste verliezer bij de hoofdfondsen.

De belangrijkste beursgraadmeters in Europa gingen eveneens omlaag. De AEX-index aan het Damrak raakte 0,3 procent kwijt op 914,68 punten. In Londen, Parijs en Frankfurt gingen de belangrijkste indexen tot 0,7 procent omlaag. De MidKap, met daarin de middelgrote fondsen op Beursplein 5, steeg wel 0,1 procent tot 875,84 punten.

De Europese Unie beraadt zich nog op mogelijke tegenmaatregelen voor de VS. Europeanen willen volgens de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock "geen handelsoorlog, zeker niet onder vrienden". Brussel heeft zich volgens haar wel "grondig voorbereid om onze eigen markt, consumenten en industrie te beschermen als anderen internationale regels schenden".

Het aandeel ArcelorMittal is doorgaans erg gevoelig voor handelstarieven. In auto's zijn bovendien veel metalen verwerkt. Ook is bekend geworden dat branchegenoot British Steel zich opmaakt om de laatste twee hoogovens van het Verenigd Koninkrijk te sluiten.

Het Italiaanse automerk Ferrari won wel aan beurswaarde, met een plus van bijna 2 procent. Ferrari is van plan de prijzen van sommige van zijn auto's in de VS met wel 10 procent te verhogen om de impact van de heffingen van Trump op te vangen. De Italiaanse fabrikant meldde ook dat de winstmarges mogelijk onder druk komen te staan. Maar het bedrijf houdt voorlopig vast aan eerder gestelde financiƫle verwachtingen voor het hele jaar.

Meer uit Financieel

AEX-index zet recordopmars voort na stevige koerswinsten in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak zette vrijdag de recordopmars voort. Beleggers trokken zich op aan de stevige koerswinsten op Wall Street, nadat de Amerikaanse president Donald Trump de geplande aanvallen op Iran had afgeblazen en zinspeelde op een vredesakkoord. Volgens Trump zou dat akkoord dit weekend al getekend kunnen worden. Daarnaast kijken beleggers uit naar de beursgang van Elon Musks ruimtevaartbedrijf SpaceX later op de dag in New York. Die beursgang wordt de grootste ooit.

41 minuten geleden
Krant: Rabo en ING willen belang in Belgische staatsbank Belfius

BRUSSEL (ANP) - Rabobank en ING hebben interesse in een belang in de Belgische staatsbank Belfius, meldt de Belgische krant De Tijd. Eind vorig jaar stemde de Belgische regering in met de verkoop van een belang van 20 procent van de bank, die sinds 2011 volledig in handen is van de overheid.

1 uur geleden
Rabo-economen: sectoren onder druk door oorlog in Midden-Oosten

UTRECHT (ANP) - Economen van Rabobank hebben de groeiverwachtingen voor veel Nederlandse sectoren verlaagd door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz. Sectoren als vervoer en industrie worden volgens de economen bovengemiddeld geraakt door de hogere energieprijzen en groeien nu nog maar mondjesmaat.

1 uur geleden
NSI stopt definitief met bouw houten kantoorgebouw Zuidas

AMSTERDAM (ANP) - NSI stopt definitief met de ontwikkeling van het kantoorpand Well House aan de Amsterdamse Zuidas. Het plan voor een houten kantoorgebouw werd begin 2023 al voorlopig stopgezet vanwege onder meer oplopende bouwkosten. Ook een alternatieve of afgeslankte versie is geen optie, meldt de vastgoedinvesteerder vrijdag.

2 uur geleden
Onderzoek: nog altijd minder financiering vrouwelijke ondernemers

ROTTERDAM (ANP) - Vrouwen krijgen nog altijd minder financiering voor hun onderneming dan mannelijke ondernemers. Dat meldt Code-V, de Nederlandse Code Stimuleren Vrouwelijk Ondernemerschap, in het tweede jaarlijkse nationale onderzoek naar de verdeling van ondernemersfinanciering tussen vrouwen en mannen.

3 uur geleden
Aantal faillissementen daalde met 19 procent in mei

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in mei op jaarbasis afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 287 bedrijven failliet. Dat zijn 66 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 19 procent. Ten opzichte van april daalde het aantal faillissementen met 1 procent.

3 uur geleden
Opnieuw meer mensen met bijstandsuitkering dan kwartaal eerder

DEN HAAG (ANP) - Meer mensen ontvingen in de eerste drie maanden van dit jaar een bijstandsuitkering dan een kwartaal eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers.

3 uur geleden