Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verliezen op beurzen Azië door rentevrees

Verliezen op beurzen Azië door rentevrees

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen vrijdag overwegend omlaag, in navolging van de koersverliezen op Wall Street. De rentevrees leefde weer op door woorden van voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse Federal Reserve. Hij verklaarde dat de rente volgende maand waarschijnlijk met een half procentpunt verhoogd gaat worden door de Amerikaanse centrale bank om zo de hoge inflatie tegen te gaan. Hogere rentes zijn doorgaans minder goed voor de waardering van aandelen.

De Nikkei-index in Tokio eindigde met een min van 1,6 procent op 27.105,26 punten. Bij de verliezers stonden onder meer techinvesteerder SoftBank en technologieconcern Sony met minnen tot 3 procent. Het Japanse technologie- en elektronicabedrijf Toshiba was juist een positieve uitschieter met een plus van 4,7 procent. Toshiba heeft externe adviseurs ingehuurd om te helpen bij een mogelijke verkoop van het bedrijf. Toshiba kan daardoor mogelijk van de beurs verdwijnen.

In Hongkong zakte de Hang Seng-index 0,4 procent. De beurs in Shanghai steeg juist 0,6 procent. De Chinese overheid heeft grote institutionele investeerders in het land gevraagd meer binnenlandse aandelen te kopen om zo de koersdalingen op de beurzen in China tegen te gaan.

De Kospi in Seoul sloot 0,8 procent in het rood en de All Ordinaries in Sydney leverde 1,6 procent in.

Meer uit Financieel

Veel ondernemers hebben last van handelsbeleid Trump, meldt RVO

DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.

3 uur geleden
Trump wil olie uit strategische voorraad vrijgeven

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.

4 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen, overwegend verliezen op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.

5 uur geleden
Overlast door staking op Brussels Airport groter dan verwacht

BRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.

6 uur geleden
Helft vluchten Lufthansa gaat door tijdens tweedaagse staking

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.

6 uur geleden
Bedrijven sluiten kantoren in Dubai om dreiging Iran

DEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.

7 uur geleden
International SOS evacueerde 1000 werknemers uit Midden-Oosten

LONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.

9 uur geleden