Verliezen op beurzen Azië door rentevrees
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen vrijdag overwegend omlaag, in navolging van de koersverliezen op Wall Street. De rentevrees leefde weer op door woorden van voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse Federal Reserve. Hij verklaarde dat de rente volgende maand waarschijnlijk met een half procentpunt verhoogd gaat worden door de Amerikaanse centrale bank om zo de hoge inflatie tegen te gaan. Hogere rentes zijn doorgaans minder goed voor de waardering van aandelen.
De Nikkei-index in Tokio eindigde met een min van 1,6 procent op 27.105,26 punten. Bij de verliezers stonden onder meer techinvesteerder SoftBank en technologieconcern Sony met minnen tot 3 procent. Het Japanse technologie- en elektronicabedrijf Toshiba was juist een positieve uitschieter met een plus van 4,7 procent. Toshiba heeft externe adviseurs ingehuurd om te helpen bij een mogelijke verkoop van het bedrijf. Toshiba kan daardoor mogelijk van de beurs verdwijnen.
In Hongkong zakte de Hang Seng-index 0,4 procent. De beurs in Shanghai steeg juist 0,6 procent. De Chinese overheid heeft grote institutionele investeerders in het land gevraagd meer binnenlandse aandelen te kopen om zo de koersdalingen op de beurzen in China tegen te gaan.
De Kospi in Seoul sloot 0,8 procent in het rood en de All Ordinaries in Sydney leverde 1,6 procent in.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
13 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
14 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
17 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesië heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
18 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
20 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
1 dag geleden