Verliezen op beurzen Azië door rentevrees
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen vrijdag overwegend omlaag, in navolging van de koersverliezen op Wall Street. De rentevrees leefde weer op door woorden van voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse Federal Reserve. Hij verklaarde dat de rente volgende maand waarschijnlijk met een half procentpunt verhoogd gaat worden door de Amerikaanse centrale bank om zo de hoge inflatie tegen te gaan. Hogere rentes zijn doorgaans minder goed voor de waardering van aandelen.
De Nikkei-index in Tokio eindigde met een min van 1,6 procent op 27.105,26 punten. Bij de verliezers stonden onder meer techinvesteerder SoftBank en technologieconcern Sony met minnen tot 3 procent. Het Japanse technologie- en elektronicabedrijf Toshiba was juist een positieve uitschieter met een plus van 4,7 procent. Toshiba heeft externe adviseurs ingehuurd om te helpen bij een mogelijke verkoop van het bedrijf. Toshiba kan daardoor mogelijk van de beurs verdwijnen.
In Hongkong zakte de Hang Seng-index 0,4 procent. De beurs in Shanghai steeg juist 0,6 procent. De Chinese overheid heeft grote institutionele investeerders in het land gevraagd meer binnenlandse aandelen te kopen om zo de koersdalingen op de beurzen in China tegen te gaan.
De Kospi in Seoul sloot 0,8 procent in het rood en de All Ordinaries in Sydney leverde 1,6 procent in.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
21 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend hoger aan de nieuwe handelsdag begonnen. Optimisme over investeringen in AI zorgde opnieuw voor winsten bij fabrikanten van halfgeleiders, waarbij vooral gekeken wordt naar de grote behoefte aan geheugenchips. Beleggers bleven ook hoopvol over vorderingen in vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van de Chinese webwinkel Temu heeft in het eerste kwartaal meer omzet geboekt. Wel viel de groei tegen vergeleken met de verwachtingen van analisten. Het bedrijf, PDD Holdings, heeft nog altijd last van hevige concurrentie in China.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR) - Banken in de eurozone moeten meer investeren in cyberveiligheid als ze grip willen krijgen op nieuwe AI-modellen die zwakke plekken in software kunnen vinden. Dat heeft vicepresident Luis de Guindos van de Europese Centrale Bank (ECB) woensdag gezegd.
4 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Toeleveringsketens in de chemie zullen maanden nodig hebben om te herstellen van de oorlog in het Midden-Oosten, ook als de Straat van Hormuz weer opengaat. Dat zegt een Duitse chemiemanager werkzaam bij het staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten tegen de Duitse krant Handelsblatt. "Het herstel van toeleveringsketens gebeurt niet van de ene op de andere dag, maar zal maanden duren", verwacht Rainer Seele.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft niet te maken met een brandstoftekort, ondanks dat een vlucht van de luchtvaartmaatschappij dinsdag van Paramaribo naar Schiphol moest uitwijken naar Frans-Guyana. Dat laat een woordvoerster weten.
6 uur geleden