Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verliezen bij techinvesteerder SoftBank door Chinese regels

Verliezen bij techinvesteerder SoftBank door Chinese regels

TOKIO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De aanpak van techbedrijven door de Chinese overheid heeft gevolgen gehad voor de Japanse techinvesteerder SoftBank. Bij het zogeheten VisionFund van dat bedrijf werd een recordverlies geleden door lagere beurswaarderingen van de bedrijven waar het in investeerde, zoals de Chinese taxi-app Didi Global en webwinkel Alibaba. Ook het Zuid-Koreaanse e-commercebedrijf Coupang werd minder waard.

China begon afgelopen jaar met een strenge aanpak van grote techbedrijven die in de ogen van Beijing te veel macht kregen. Didi kreeg bijvoorbeeld op zijn kop omdat het te veel gegevens van gebruikers verzamelde. Andere techbedrijven moesten zich aan strengere regels gaan houden als ze bankdiensten wilden aanbieden en onlinegamen wordt voor minderjarige Chinezen sterk beperkt.

Dat alles leidde tot een verlies in het tweede kwartaal van SoftBanks gebroken boekjaar van 397 miljard yen, omgerekend ruim 3 miljard euro. Bij de telecomdivisie was er nog winst, maar de waarde van de investeringen ging met 6,3 miljard euro omlaag, een grotere neergang dan aan het begin van de coronacrisis.

SoftBank is bij veel bedrijven een vroege investeerder en verdient doorgaans veel geld als bedrijven naar de beurs gaan. Vrijwel alle bedrijven waar de Japanse investeerder bij betrokken is en die dit jaar naar de beurs trokken, staan er nu echter slechter voor. Bovendien meldt SoftBank geen belangen meer in webwinkel Amazon of de Taiwanese chipmaker TSMC, terwijl dat eerder wel het geval was. Beide bedrijven zijn dit jaar flink meer waard geworden.

Meer uit Financieel

Kansspelautoriteit dreigt met boete voor gokplatform Polymarket

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) roept het Amerikaanse platform Polymarket op direct de "illegale activiteiten" te staken. Als dit niet gebeurt, krijgt het bedrijf achter de website een dwangsom van 420.000 euro per week opgelegd. Op Polymarket kunnen gebruikers wedden op onder meer wie naar huis gaat met de Oscar voor beste film, het aantal X-posts van Elon Musk in een week, wie de gemeenteraadsverkiezingen van Amsterdam wint en of Jezus Christus terugkeert voor 2027.

21 minuten geleden
Europese Commissie start officieel onderzoek naar webwinkel Shein

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is dinsdag een formeel onderzoek gestart naar de Chinese webwinkel Shein. Dat kan een opmaat zijn voor een forse boete. Aanleiding voor het onderzoek zijn de verkoop van illegale producten zoals sekspoppen die op kinderen lijken en het verslavende ontwerp van de website.

1 uur geleden
Adani Group investeert 100 miljard dollar in AI-datacenters

NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Adani Group is van plan tegen 2035 zo'n 100 miljard dollar te investeren in de ontwikkeling van energiezuinige datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Het grote Indiase concern, actief in onder meer havens en energiecentrales, wil daarmee profiteren van India's opkomst als centrum voor AI en cloudcomputing.

2 uur geleden
Odido onderzoekt of het gegevens te lang bewaarde

DEN HAAG (ANP) - Telecomprovider Odido onderzoekt of het oude gegevens te lang heeft bewaard. Het telecombedrijf zegt vragen te hebben gekregen van mensen die zeggen al jaren weg te zijn als klant en toch een mail kregen waarin staat dat hun persoonsgegevens mogelijk zijn gelekt bij een grote hack die vorige week bekend werd.

2 uur geleden
Onderzoek: ruim 120.000 banen weg in Duitse industrie in 2025

BERLIJN (ANP/DPA) - De werkgelegenheid in de omvangrijke Duitse industrie is vorig jaar met meer dan 120.000 arbeidsplaatsen gekrompen. Dat meldt advies- en accountancybureau EY in een onderzoek. Vooral de noodlijdende Duitse auto-industrie werd hard getroffen met een verlies van ongeveer 50.000 banen, aldus het onderzoek.

3 uur geleden
Omstreden megaproject op Indiaas eiland mag toch doorgaan

KOLKATA (ANP/AFP) - Een omstreden Indiaas megaproject op een eiland in de Andamanse Zee mag toch doorgaan. Het milieuhof van India heeft toestemming gegeven voor het strategisch belangrijke infrastructuurproject op het eiland Great Nicobar, ondanks wijdverspreide zorgen over ecologische schade. Het National Green Tribunal verwierp een reeks bezwaren tegen het megaproject met de mededeling dat er "voldoende waarborgen" in acht waren genomen.

3 uur geleden
Laadpalenmaker Alfen zakt op Damrak na verkoopadvies

AMSTERDAM (ANP) - Alfen behoorde dinsdag tot de grote verliezers op de Amsterdamse beurs. De producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet werd door beleggingsadviseur Oddo BHF op de verkooplijst gezet en verloor ruim 5 procent. De algehele stemming op het Damrak was terughoudend in afwachting van de hervatting van de beurshandel op Wall Street. De beurzen in New York bleven maandag dicht vanwege President's Day.

3 uur geleden