Verliezen bij techinvesteerder SoftBank door Chinese regels
TOKIO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De aanpak van techbedrijven door de Chinese overheid heeft gevolgen gehad voor de Japanse techinvesteerder SoftBank. Bij het zogeheten VisionFund van dat bedrijf werd een recordverlies geleden door lagere beurswaarderingen van de bedrijven waar het in investeerde, zoals de Chinese taxi-app Didi Global en webwinkel Alibaba. Ook het Zuid-Koreaanse e-commercebedrijf Coupang werd minder waard.
China begon afgelopen jaar met een strenge aanpak van grote techbedrijven die in de ogen van Beijing te veel macht kregen. Didi kreeg bijvoorbeeld op zijn kop omdat het te veel gegevens van gebruikers verzamelde. Andere techbedrijven moesten zich aan strengere regels gaan houden als ze bankdiensten wilden aanbieden en onlinegamen wordt voor minderjarige Chinezen sterk beperkt.
Dat alles leidde tot een verlies in het tweede kwartaal van SoftBanks gebroken boekjaar van 397 miljard yen, omgerekend ruim 3 miljard euro. Bij de telecomdivisie was er nog winst, maar de waarde van de investeringen ging met 6,3 miljard euro omlaag, een grotere neergang dan aan het begin van de coronacrisis.
SoftBank is bij veel bedrijven een vroege investeerder en verdient doorgaans veel geld als bedrijven naar de beurs gaan. Vrijwel alle bedrijven waar de Japanse investeerder bij betrokken is en die dit jaar naar de beurs trokken, staan er nu echter slechter voor. Bovendien meldt SoftBank geen belangen meer in webwinkel Amazon of de Taiwanese chipmaker TSMC, terwijl dat eerder wel het geval was. Beide bedrijven zijn dit jaar flink meer waard geworden.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Creditcardmaatschappijen Visa en Mastercard en betalingsbedrijf PayPal worden onderzocht in het Verenigd Koninkrijk. De Britse financiƫle toezichthouder FCA meldt woensdag de drie Amerikaanse bedrijven te onderzoeken vanwege vermoedelijk concurrentieverstorend gedrag rond de financiering en het gebruik van de digitale portemonnee van PayPal.
46 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst geopend, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Beleggers op Wall Street bleven attent op de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen flink omlaag door hoop op een doorbraak bij de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Consumenten hebben fors meer ritten geboekt via Uber in het eerste kwartaal van 2026. Daarmee steeg ook de waarde van het aantal boekingen en de omzet van het bedrijf.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag aan het begin van de middag naar een nieuw recordniveau gestegen. Dat is het gevolg van de sterk gedaalde olieprijzen door hoop bij beleggers op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. De hoofdgraadmeter op het Damrak steeg omstreeks 13.30 uur met 2 procent naar een stand van 1034,44 punten.
4 uur geledenBURBANK (ANP) - Entertainmentconcern Walt Disney heeft het afgelopen kwartaal meer verdiend aan zijn streamingdiensten en films. Ook gaven bezoekers meer uit tijdens bezoeken aan Disney-pretparken en cruises, wat een daling van het aantal internationale bezoekers aan de Amerikaanse parken compenseerde.
4 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen gingen woensdag voor de tweede dag op rij stevig omlaag. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat er "grote vooruitgang" is geboekt bij onderhandelingen over een definitief akkoord over het stoppen van de oorlog met Iran. De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif, die bemiddelt in de gesprekken tussen Iran en de VS, zei in een bericht op X dat hij hoopt op een blijvend akkoord dat zorgt voor vrede en stabiliteit in de regio en daarbuiten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is voor consumenten makkelijker geworden om hun telecomabonnement op te zeggen. Volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) hebben de telecomaanbieders de drempel om op te zeggen verlaagd na onderzoek van de ACM zelf.
5 uur geleden