Verliezen bij techinvesteerder SoftBank door Chinese regels
TOKIO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De aanpak van techbedrijven door de Chinese overheid heeft gevolgen gehad voor de Japanse techinvesteerder SoftBank. Bij het zogeheten VisionFund van dat bedrijf werd een recordverlies geleden door lagere beurswaarderingen van de bedrijven waar het in investeerde, zoals de Chinese taxi-app Didi Global en webwinkel Alibaba. Ook het Zuid-Koreaanse e-commercebedrijf Coupang werd minder waard.
China begon afgelopen jaar met een strenge aanpak van grote techbedrijven die in de ogen van Beijing te veel macht kregen. Didi kreeg bijvoorbeeld op zijn kop omdat het te veel gegevens van gebruikers verzamelde. Andere techbedrijven moesten zich aan strengere regels gaan houden als ze bankdiensten wilden aanbieden en onlinegamen wordt voor minderjarige Chinezen sterk beperkt.
Dat alles leidde tot een verlies in het tweede kwartaal van SoftBanks gebroken boekjaar van 397 miljard yen, omgerekend ruim 3 miljard euro. Bij de telecomdivisie was er nog winst, maar de waarde van de investeringen ging met 6,3 miljard euro omlaag, een grotere neergang dan aan het begin van de coronacrisis.
SoftBank is bij veel bedrijven een vroege investeerder en verdient doorgaans veel geld als bedrijven naar de beurs gaan. Vrijwel alle bedrijven waar de Japanse investeerder bij betrokken is en die dit jaar naar de beurs trokken, staan er nu echter slechter voor. Bovendien meldt SoftBank geen belangen meer in webwinkel Amazon of de Taiwanese chipmaker TSMC, terwijl dat eerder wel het geval was. Beide bedrijven zijn dit jaar flink meer waard geworden.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Met zijn kritische tweets over het bedrijf Twitter dupeerde Elon Musk in 2022 opzettelijk de aandeelhouders van het sociale medium. Dat oordeelde een jury vrijdag in een rechtbank in San Francisco.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten heffen tijdelijk sancties op voor Iraanse olie die momenteel al wordt verscheept. Het Amerikaanse ministerie van Financiën heeft laten weten dat de verkoop en levering van olie en olieproducten die zich voor vrijdag op schepen bevonden, tot 19 april zijn toegestaan.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft geen overschot aan ruwe olie om aan andere landen te verkopen. Dat stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Olie. De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent had eerder aangegeven dat de Verenigde Staten overwegen de sancties op Iraanse olie die al wordt verscheept, op te heffen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met flinke verliezen gesloten. Dat maakte het de vierde week op rij dat Wall Street lager is geëindigd. Beleggers blijven zich zorgen maken over de Iranoorlog. Afgelopen nacht voerde Iran opnieuw vergeldingsaanvallen uit op Golfstaten en Israël voerde vrijdag weer aanvallen uit op Iran.
6 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Irak kan de meeste ruwe olie niet meer exporteren vanwege de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz. Het land roept daarom overmacht uit voor alle olievelden die ontwikkeld zijn door buitenlandse oliemaatschappijen. Dat melden bronnen binnen het Iraakse ministerie van Olie aan persbureau Reuters.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën heeft de Europese Commissie opgeroepen snel met een voorstel te komen om de "crisiswinsten" in de energiesector in te zetten om consumenten te helpen. De prijzen voor onder meer olie en gas zijn flink gestegen sinds de Iranoorlog. Daardoor is bijvoorbeeld tanken duurder geworden.
8 uur geleden