Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verlies biodiversiteit door productie sneakers en smartphones

Verlies biodiversiteit door productie sneakers en smartphones

AMSTERDAM (ANP) - De productie van sneakers, bankstellen en smartphones leidt jaarlijks tot een groot verlies aan biodiversiteit. Een natuurgebied ter grootte van 28 keer de Veluwe of bijna twee derde van Nederland verdwijnt jaarlijks door de wereldwijde productie van deze drie veelgevraagde consumentengoederen, meldt ABN AMRO op basis van een onderzoek.

Om deze schade te compenseren, zouden sneakers, bankstellen en smartphones volgens de bank gemiddeld respectievelijk 1,50 euro, 109 euro en 7,10 euro extra moeten kosten. Dat geld kan dan worden ingezet om biodiversiteitsverlies te beperken.

Het gebruik van duurzame energie en gerecyclede materialen bij de productie, het verlengen van de levensduur en het verminderen van consumptie kunnen daarnaast de negatieve impact verminderen en retailers helpen om aan de strengere richtlijnen te voldoen.

Onherstelbare schade

Wereldwijd is de biodiversiteit in de laatste vijftig jaar met bijna 70 procent afgenomen. Dit leidt in talloze gebieden tot onherstelbare schade. Nederland is hierop geen uitzondering en het is volgens ABN AMRO van groot belang dat deze schade wordt teruggedrongen, ook vanuit economisch oogpunt.

Volgens Europese regels zijn alle grote bedrijven vanaf 2025 verplicht om over biodiversiteit te rapporteren. Het meten van de impact die bedrijven hebben op de biodiversiteit is echter complex en vereist nieuwe vaardigheden en samenwerking in de keten. Dat komt doordat de meeste retailers bijvoorbeeld hun producten rechtstreeks inkopen bij fabrikanten en groothandelaren.

Biodiversiteitsrisico's

"Door analyse van hun waardeketen kunnen retailers de impact van hun producten op de biodiversiteit in kaart brengen. De volgende stap is concreet beleid formuleren om positieve impact te maken en biodiversiteitsrisico's te beperken, gevolgd door een transitieplan met wetenschappelijk onderbouwde doelen", stelt Henk Hofstede, sectorbankier Retail bij ABN AMRO.

Meer uit Financieel

Bedrijf achter Pampers en Oral-B ziet verkoop toenemen

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.

1 uur geleden
Belgische winkels mogen binnenkort langer open

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in België mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.

1 uur geleden
Internationaal vliegverkeer vanaf Teheran hervat zaterdag

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.

1 uur geleden
Ryanair sluit basis in Berlijn om stijgende luchthaventarieven

BERLIJN (ANP) - Ryanair sluit zijn basis op de luchthaven van Berlijn omdat het vliegveld te duur zou worden. De Ierse budgetmaatschappij wil zijn zeven toestellen in Berlijn verplaatsen naar goedkopere luchthavens in andere EU-landen, zoals Zweden, Slowakije, Albanië en Italië.

1 uur geleden
China verbiedt export naar wapenbedrijven door handel met Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.

2 uur geleden
Wedden op eigen doelpunt kan niet meer na ingrijpen autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.

3 uur geleden
Duits bedrijfsleven even somber als tijdens coronapandemie

MÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.

3 uur geleden