Verlichtingsbedrijf Signify zet herstel voort in positieve AEX
AMSTERDAM (ANP) - Signify was vrijdag de sterkste stijger in de AEX-index, die de opmars voortzette. Het verlichtingsbedrijf wist daarmee verder te herstellen na de aanvankelijke schrikreactie op de omzetwaarschuwing die het donderdag afgaf. Beleggers waren daarnaast vooral in afwachting van de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken JPMorgan Chase, Citigroup, Bank of America, BNY Mellon en Wells Fargo. Daarmee wordt het cijferseizoen op Wall Street geopend.
In de kwartaalrapporten van de banken zal met name worden gelet op de prestaties bij het zakenbankieren. Vanwege de onrust op de beurzen door de renteverhogingen van centrale banken tegen de hoge inflatie zijn er veel minder beursgangen geweest. Ook aan het fusie- en overnamefront gaan de zaken minder. Daarnaast zal worden gelet op de verwachtingen van de grote banken voor de toekomst.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,6 procent hoger op 745,98 punten. De MidKap steeg 0,8 procent tot 997,99 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs klommen tot 0,6 procent. Londen klom 0,6 procent. De Britse economie is in november met 0,1 procent gegroeid in vergelijking met een maand eerder. Er was juist op krimp gerekend.
Signify
Signify steeg 2,7 procent. Het concern waarschuwde donderdag veel last te hebben gehad van coronagerelateerde problemen in China. Het aandeel zakte daarop aanvankelijk zo'n 4 procent, maar wist donderdag uiteindelijk 0,8 procent hoger te sluiten. Verzekeraar NN Group daalde 0,5 procent na een adviesverlaging door de Britse bank HSBC.
Shell won 0,3 procent. Persbureau Bloomberg meldde dat de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) bij de grote installatie Prelude van Shell voor de westkust van Australië is hervat. De productie werd vorige maand stilgelegd vanwege een brand. Prelude is goed voor bijna een derde van de totale lng-productie van Shell in Australië.
MidKap
In de MidKap steeg Air France-KLM dik 7 procent. De luchtvaartcombinatie profiteerde van een adviesverhoging door analisten van Davy. Ook liftte het aandeel mee op de sterke koerssprong van American Airlines. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij won donderdag bijna 10 procent op Wall Street na een verhoging van de winstverwachting.
De euro was 1,0854 dollar waard, tegen 1,0820 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,2 procent duurder op 78,58 dollar per vat. Brentolie kostte 0,1 procent meer op 84,12 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koper nadert de 12.000 dollar per ton, een nieuw recordniveau. De koperprijs is dit jaar bezig met een grote opmars, mede door zorgen over een krap aanbod en de verwachting van een verder stijgende vraag naar het industriële metaal dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie, maar ook voor AI-datacenters.
15 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De voorlopige importheffingen die China oplegt op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie zijn volgens een woordvoerder van de Europese Commissie "onrechtvaardig en onnodig". De heffingen tussen de 21,9 en 42,7 procent gaan dinsdag in.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/AFP) - China legt voorlopige importheffingen op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie op. De heffingen lopen uiteen van 21,9 tot 42,7 procent en gaan dinsdag in, aldus het Chinese ministerie van Handel. De voorlopige heffingen gaan ook gelden voor FrieslandCampina.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan een verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
6 uur geledenLEIDEN (ANP) - Kweekvleesmaker Meatable wordt opgeheven. Volgens de Britse investeerder Agronomics, die miljoenen stak in de onderneming, heeft Meatable dit jaar te maken gehad met verschillende voorziene en onvoorziene risico's en onzekerheden. Daarbij was Meatable niet in staat voldoende financiering te verkrijgen van bestaande aandeelhouders en nieuwe investeerders.
7 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koper nadert de 12.000 dollar per ton, een nieuw recordniveau. De koperprijs is dit jaar bezig met een grote opmars, mede door zorgen over een krap aanbod en de verwachting van een verder stijgende vraag naar het industriële metaal dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie, maar ook voor AI-datacenters.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supermarkten stunten in aanloop naar kerst ruim drie keer zoveel met vlees als in een gemiddelde week, meldt stichting Wakker Dier. De organisatie spitte de kerstfolders door van de tien grootste supermarktketens. Als het aan die bedrijven ligt, wordt dit jaar weer vooral veel gegourmet tijdens de feestdagen. Gourmetvlees komt veel voor in de folders en is goed voor bijna een kwart van alle vleesaanbiedingen, stelt de stichting die opkomt voor het dierenwelzijn in de veehouderij.
7 uur geleden